Nogometaši Sassoula so pripravili veliko presenečenje. Foto: AP

Za goste so zadeli Gregoire Defrel (19.), Davide Frattesi (21.), Domenico Berardi (30.), Armand Lauriente (47.) in Matheus Henrique (79.), za Milančane pa Olivier Giroud (24.) in Divock Origi (81.).

Dany Mota je v Torinu postavil izid tekme. Foto: Reuters

Na domačem igrišču je izgubil tudi Juventus, ki ga je z 2:0 presenetila Monza.

Sobota dan za Slovence
Na Apeninskem polotoku so bile v soboto tri tekme s slovenskim pridihom. Empoli, kjer je od 73. minute igral slovenski reprezentant Petar Stojanović, je doma igral 2:2 s Torinom. Milanski Inter je brez poškodovanega vratarja Samirja Handanovića v gosteh z 2:1 premagal Cremonese, Sampdoria pa je na gostovanju pri Atalanti izgubila z 0:2. Mladi slovenski vratar Martin Turk je sedel na klopi za rezervne igralce pri zasedbi iz Genove.

Že v petek je Spezia, za katero je Tio Cipot igral od 67. minute, z 0:2 izgubila v Bologni. Salernitana, pri kateri je Domen Črnigoj v igro vstopil v 62. minuti, pa je v gosteh z 2:1 premagala Lecce.

Joker Simeone zagotovil Napoliju 13 točk naskoka
Napoli ima po zmagi nad Romo z 2:1 že 13 točk naskoka pred Interjem. Izbranci Luciana Spallettija so dosegli že 17. zmago v tej sezoni in korakajo k tretjemu naslovu po sezonah 1986/87 in 1989/90.

Vodilni zadetek je prispeval najboljši strelec Serie A Victor Osimhen. Nigerijec je 14. gol v tej sezoni zabil v 17. minuti.

V 75. minuti je rezervist Stephan El Shaarawy spretno potisnil žogo v mrežo iz bližine, za zmago Neapeljčanov pa je poskrbel Argentinec Giovanni Simeone v 86. minuti. 27-letni Argentinec je vstopil četrt ure pred koncem.