Rodrygo je potrdil zmago madridskega Reala. Foto: Reuters

Zmagi za madridska velikana pred sobotnim derbijem
Mallorca je izgubila proti madridskemu Atleticu z 0:2. Koke je z desne strani poslal natančen predložek pred vrata, kjer je Diego Costa z glavo zatresel mrežo. V 64. minuti je Joao Felix postavil končni izid, ko je žogo od vratnice poslal v mrežo, v gneči se je zelo dobro znašel pred vrati. Gostje so tekmo končali le z deseterico, saj je Alvaro Morata le osem minut po vstopu v igro prejel dva rumena kartona. V 77. minuti sta se zapletla s Franciscom Camposom, ki pa jo je odnesel le z rumenim kartonom.

Junior Vinicius in Rodrygo popeljala Real na vrh
Jan Oblak in soigralci bodo v soboto ob 21.00 gostili madridski Real, ki je na stadionu Santiago Bernabeu premagal Osasuno z 2:0. V 36. minuti je Junior Vinicius z izjemnim strelom z roba kazenskega strela poslal žogo pod prečko.

Lionel Messi je po prvem polčasu preventivno ostal v slačilnici. Foto: EPA

Po uri igre se je Luka Jović že veselil prvega zadetka za kraljevi klub, potem ko je poleti prišel iz Frankfurta. Sodnik Antonio Mateu Lahoz se je posvetoval z videosodnikom, ki je zadetek zaradi prepovedanega položaja razveljavil. V 72. minuti je končni izid postavil Rodrygo, ki je z leve strani krenil v kazenski prostor, si žogo naravnal na desnico in jo z diagonalnim strelom poslal v mrežo.

Messi ob vrnitvi v začetno postavo odigral samo prvi polčas
Katalonci so hitro povedli z 2:0, saj je v 6. minuti z glavo zadel Antoine Griezmann, v 15. pa še Arthur s spektakularnim strelom s skoraj 30 metrov. Gostje so izid znižali tik pred koncem prvega polčasa, ko je bil strelec prav tako z razdalje Santi Cazorla. Marc-Andre ter Stegen je po močnem strelu z levico slabo ocenil zavit let žoge in jo moral pobrati iz mreže.

Antoine Griezmann je v 6. minuti zadel po podaji Lionela Messija iz kota. Foto: EPA

V 48. minuti je imel Villarreal še eno lepo priložnost, vendar sta ter Stegen in Gerard Pique dobro posredovala. Tudi v nadaljevanju je rumena podmornica še nekajkrat spravila v škripce obrambo Barce. Na drugi strani je dve lepi priložnosti za povišanje vodstva zapravil Luis Suarez, 16-letni rezervist Ansu Fati pa je v zadnje četrt ure zapretil kar trikrat, toda ostalo je pri 2:1.

Prvič v tej sezoni je v začetni postavi igral Lionel Messi, a je po dolgi pomoči fizioterapevtov zaradi bolečin v stegnu med odmorom ostal v slačilnici. Trener Ernesto Valverde je po tekmi dejal, da je bil to preventivni ukrep. Argentinca je zamenjal Ousmane Dembele. Messi je sicer iz kota podal pri prvem zadetku.