Karim Adeyemi je mrežo Chelseaja načel po izjemnem prodoru s svoje polovice igrišča. Foto: Reuters

V Dortmundu je odločitev padla po dobri uri igre. Potem ko je Chelsea izvajal kot in nevarno zapretil, so domači izvedli bliskovit protinapad. 21-letni Karim Adeyemi je žogo sprejel globoko na svoji polovici, nato 30 metrov od vrat najprej švignil mimo Enza Fernandeza, ki ga je spremljal čez pol igrišča, nato pa obšel še vratarja Kepo Arrizabalago in iz bližine z leve strani potisnil žogo v mrežo. Sijajna samostojna akcija, ki se je bomo spominjali še dolgo!

Chelsea je v Premier ligi šele na 10. mestu. Foto: Reuters

Prečka Joaa Felixa

Chelsea je bil najbližje zadetku v prvem polčasu, ko je Joao Felix po protinapadu v 38. minuti iz bližine stresel prečko. Ob tem je imel še nekaj lepih priložnosti.

V 16. minuti je po prostem strelu z leve strani Thiago Silva zatresel mrežo, a se je izkazalo, da si je pomagal z roko, kar je takoj sam nakazal. Dobrih deset minut pozneje je na drugi strani Kepa ubranil poskus Sebastiena Hallerja iz bližine. V 31. minuti je Joao Felix iz ugodnega položaja z 12 metrov streljal prek vrat. Dve minuti zatem je Adeyemi, ki je lani poleti v Dortmund prišel iz Salzburga, z roba kazenskega prostora žogo poslal previsoko.

Joao Felix v 38. minuti ni uspel zatresti praznih vrat. Veselje mu je preprečila vratnica. Foto: Reuters

Kobel vselej na mestu

Tekma visokega ritma se je nadaljevala tudi v drugem polčasu. Chelsea je imel več od igre, gostitelji pa so uspešno odbijali napade. V 55. minuti je s prostega strela poskusil Reece James, z lepo obrambo se je izkazal Gregor Kobel. Švicarski vratar je dobro posredoval tudi v 78. minuti, ko je z 12 metrov streljal Kalidou Koulibaly, odbito žogo pa je tik pred golovo črto izbil Emre Can. Tudi zadnjo besedo na tekmi je imel Kobel, ki je v peti, zadnji minuti sodnikovega podaljška s parado ustavil še poskus Fernandeza z roba kazenskega prostora.

Zapravljivi Londončani so v januarskem prestopnem roku v klub pripeljali kar osem novih nogometašev, med drugim iz Benfice argentinskega zvezdnika Fernandeza. Letos so v mesecu in pol samo enkrat zmagali. V Premier ligi so na zadnjih treh tekmah remizirali, v soboto z 1:1 na gostovanju pri mestnem tekmecu West Hamu.

Borussia je odlično začela leto 2023 in se zmage veselila še na sedmi tekmi zapored. V Bundesligi je nazadnje v soboto v Bremnu z 0:2 premagala Werder. Si je pa tedaj koleno poškodoval mladi napadalec Youssoufa Moukoko, ki bo moral počivati šest tednov.

Benfica (na fotografiji strelec drugega zadetka v 88. minuti David Neres) je v Bruggeju po boljšem začetku gostiteljev po 20 minutah zagospodarila na igrišču in podaljšala svoj rekordni niz brez poraza v Ligi prvakov na osem tekem. Povedla je v 51. minuti z zadetkom Joaa Maria z 11-metrovke po prekršku Jacka Hendryja nad Goncalom Ramosom. Foto: Reuters