Lionel Messi je končni izid postavil v 91. minuti z 11-metrovke. Foto: Reuters

Antoine Griezmann je po napadalnem začetku Barce že v 2. minuti stresel vratnico, Katalonci pa so povedli v 14. minuti, ko je z roba kazenskega prostora zadel Ousmane Dembele. Žoga je po dotiku Federica Chiese spremenila smer in v loku preletela vratarja Wojciecha Szczesnyja.

Juventus je v nadaljevanju prek Alvara Morate sicer trikrat zatresel mrežo (v 15., 30. in 55. minuti), a je VAR vselej pokazal, da je bil v prepovedanem položaju. V drugem in tretjem primeru le za nekaj centimetrov. Barca bi lahko po prvem polčasu vodila tudi z večjo razliko (nekajkrat se je izkazal Szczesny), v drugem pa je bila prav tako veliko prepričljivejša in z menjavami obdržala visok ritem.

Končni izid je v 91. minuti z 11-metrovke postavil podajalec pri prvem golu Lionel Messi. To je bil njegov 70. zadetek v skupinskem delu Lige prvakov. Prekršek za strel z bele točke je nad Ansujem Fatijem storil Federico Bernardeschi. Stara dama je od 85. minute igrala brez Meriha Demirala, ki je prejel dva rumena kartona.

Leonardo Bonucci in Lionel Messi na tekmi v Torinu. Foto: Reuters

Po odhodu Kampla padli še trije zadetki

Na drugi tekmi v skupini G sta se Ferencvaros in kijevski Dinamo razšla z 2:2, na nasprotnih straneh sta si stala slovenska reprezentanta Miha Blažič in Benjamin Verbič. Madžarski prvaki so po zaostanku z 0:2 izenačili v 90. minuti.

Kevin Kampl je z RB Leipzigom gostoval na Old Traffordu pri Manchester Unitedu in doživel visok poraz s 5:0. Kampl je bil na igrišču do 75. minute, ko se je na semaforju izpisalo 2:0. V zadnje četrt ure so rdeči vragi napolnili mrežo gostov in se veselili najvišje zmage v tem tekmovanju po letu 2013. Hat-trick je prvič v dresu Manchestra dosegel rezervist Marcus Rashford. Je šesti nogometaš Uniteda v Ligi prvakov s tem dosežkom (glej spodaj).

United uredil stadion proti okužbam

Operativna direktorica Manchester Uniteda Collette Roche je potrdila, da je klub preuredil stadion Old Trafford tako, da bi bili gledalci pri ogledu tekem povsem varni na okužbe z novim koronavirusom. Zato so iz Uniteda odgovorne institucije že pozvali, da jim dovolijo igrati z omejenim številom gledalcev - gre za 23.500 ljudi. Rocheva meni, da bi bili na stadionih varnejši kot v lokalih, kinodvoranah, gledališčih in na drugih mestih, kjer si tekme ogledujejo zdaj. (STA)

Moise Kean, ki za Parižane igra kot posojeni nogometaš Evertona, je dosegel oba zadetka v Carigradu. Foto: EPA

Kean drugič zapored dvakrat v polno

Sredni večer sta pozno popoldne odprli tekmi Istanbul Basaksehir – PSG (0:2) in Krasnodar – Chelsea (0:4). Dvakratni strelec za PSG v Carigradu je bil v drugem polčasu 20-letni italijanski napadalec Moise Kean. Prvič po strelu iz kota z glavo, drugič iz obrata z levico. Obakrat je podal Kylian Mbappe.

Kean je dvakrat zatresel mrežo že v soboto v francoskem prvenstvu proti Dijonu (4:0). Neymar je zelenico zapustil že v 26. minuti zaradi težav z mišico.

Istanbul Basaksehir se je več kot uro dobro upiral in imel tudi nekaj lepih priložnosti za vodstvo, kar tri reprezentant BiH-a Edin Višća. Tudi pri zaostanku z 0:1 so turški prvaki še grozili. Parižani, lanski finalisti, so prejšnji teden doma izgubili proti Manchester Unitedu z 1:2. Odločil je Rashford v 87. minuti.

Koeman: To je bila naša najboljša letošnja predstava

2. krog, skupina E:
KRASNODAR - CHELSEA 0:4 (0:1)
Hudson-Odoi 37., Werner 76./11-m, Ziyech 80., Pulisic 90.
Jorginho (Chelsea) je v 14. minuti zastreljal 11-metrovko.

Vanaken 42./11-m; Correa 14.
Pri Laziu je zaradi okužb z novim koronavirusom manjkalo 12 igralcev, med drugim sta v Rimu ostala tudi najboljši strelec Ciro Immobile in Luis Alberto.

BORUSSIA DORTMUND - ZENIT 2:0 (0:0)
Sancho 78./11-m, Haaland 91.

LAZIO              2  1 1 0  4:2  4
CLUB BRUGGE        2  1 1 0  3:2  4
BORUSSIA DORTMUND  2  1 0 1  3:3  3
ZENIT              2  0 0 2  1:4  0
Jadon Sancho se veseli zadetka za vodstvo Borussie Dortmund z 1:0 proti Zenitu. Foto: Reuters

Skupina G:
JUVENTUS - BARCELONA 0:2 (0:1)
Dembele 14., Messi 91./11-m
RK: Demiral 85./Juventus

Juventus: Szczesny, Cuadrado, Demiral, Bonucci, Danilo, Bentancur (83./Arthur), Rabiot (83./Bernardeschi), Kuluševski (75./McKennie), Dybala, Chiesa, Morata.

Barcelona: Neto, Sergi Roberto, Araujo (46./Busquets), Lenglet, Jordi Alba, de Jong, Pjanić, Pedri (92./Braithwaite), Messi, Dembele (66./Fati), Griezmann (89./Firpo).

Sodnik: Danny Makkelie (NIZ)

FERENCVAROS - DINAMO KIJEV 2:2 (0:2)
Nguen 59., Boli 90.; Cigankov 28./11-m, de Pena 41.
RK: Sidorčuk 86./Dinamo Kijev
Blažič (Ferencvaros) je igral vso tekmo, Verbič (Dinamo Kijev) od 89. minute.

BARCELONA          2  2 0 0  7:1  6
JUVENTUS           2  1 0 1  2:2  3
DINAMO KIJEV       2  0 1 1  2:4  1
FERENCVAROS        2  0 1 1  3:7  1
V Budimpešti je bilo na tekmi Ferencvaros – Dinamo Kijev tudi 6171 gledalcev, čeprav je v sredo na Madžarskem število ljudi, ki se zaradi okužbe z novim koronavirusom zdravijo v bolnišnicah, prvič preseglo 3000. Šole so normalno odprte, prav tako trgovine. Evropska nogometna zveza dovoljuje gledalce na stadionih tam, kjer to dovoljujejo tamkajšnji zakoni. Zgornja omejitev je 30 odstotkov kapacitete stadionov, obvezni pa so maske in upoštevanje ustrezne medsebojne razdalje. Foto: Reuters