Kai Havertz je Chelsea popeljal do novega vodstva. Foto: EPA
Mateo Kovačić je prvi zadel za modre. Foto: Reuters

Salzburg je bil v uvodu nekoliko podjetnejši, a Chelsea je hitro zagospodaril, žogo je imel več v svoji posesti, v 23. minuti pa je Mateo Kovačić povedel goste do vodstva. Hrvat je prišel do odbitka na vrhu kazenskega prostora, streljal je v desni zgornji kot (0:1).

V 27. minuti je Pierre-Emerick Aubameyang po podaji iz kota streljal od blizu, z obrambo se je izkazal vratar Philipp Köhn. V 32. minuti sta se Aubameyang in Köhn znova srečala iz oči v oči, na mestu je bil znova vratar rdečih bikov. Ta je imel srečo v 36. minuti, ko je Kai Havertz nevarno streljal s petih metrov. V 46. minuti je Köhn izjemno branil poskus Aubameyanga z okoli 11 m. Vratar je zaslužen, da je Chelsea odšel na odmor z minimalnim vodstvom.

Junior Adamu je na začetku drugega polčasa priboril žogo na polovici igrišča, v hitrem protinapadu je Maximilian Wober poslal predložek pred vrata, kjer je bil Junior Adamu, ta je natančno streljal v desni spodnji kot in izenačil (1:1).

Junior Adamu je izenačil. Foto: Reuters

Adamu je nato preprečil tudi slavje Jorginha in Chelseaja, ko je odlično posredoval pred vrati.

Aubameyangu ni uspelo premagati Köhna niti v 52. minuti.

Christian Pulišić je v 63. minuti podal Kaiju Havertzu, ta pa je vrhunsko streljal z vrha kazenskega prostora v desni zgornji kot (1:2).

Benjamin Šeško, ki je vstopil v 61. minuti, je v 67. minuti lepo sprejel žogo, streljal je z vrha kazenskega prostora, Kepa pa se je moral še kako namučiti za obrambo. Šeško je pripravil še eno priložnost soigralcu.

Rdeči biki so v končnici pritiskali, ampak ni jim uspelo iztržiti točke.

Zadetki s tekme Salzburg - Chelsea
Matteo Gabbia. Foto: Reuters

Gladka zmaga Milana
Milan je v skupini E na stadionu Maksimir nujno potreboval zmago in to so tudi zanesljivo dosegli (0:4).

Milan je povedel v 39. minuti z golom Mattea Gabbie. Sandro Tonali je izvedel prosti strel, Gabbia pa je skočil visoko in z glavo zabil s petih metrov po sredini gola.

Potem ko sta branilca Dinama trčila drug v drugega, je mimo njiju stekel Rafael Leao, ki je samostojno akcijo v 49. minuti kronal s strelom v spodnji levi kot (0:2).

V 59. minuti je Olivier Giroud zanesljivo izvedel 11-metrovko – to je gostom podaril Robert Ljubičić, ki je v kazenskem prostoru na tla zrušil Sandra Tonalija – za milanskih 0:3.

Po podaji Rafaela Leaa je Ljubičić dosegel avtogol (0:4).

Chelsea je prvi v skupini E in si je že zagotovil izločilne boje, za drugo mesto se bo Milan s Salzburgom pomeril na San Siru 2. novembra.

Riyad Mahrez. Foto: Reuters

Delitev točk med Cityjem in Borussio (D)
V skupini G si je Manchester City že pred današnjim krogom zagotovil napredovanje. Za prvo mesto so angleški prvaki potrebovali še točko na stadionu Westfalen v Dortmundu. In to so osvojili (0:0). Kljub le osvojeni točki pa tudi nemška ekipa potuje v osmino finala.

Manchester City je imel priložnost za vodstvo, ko je Emre Can v kazenskem prostoru na nepravilen način ustavil tekmeca. Riyad Mahrez je izvedel 11-metrovko, Gregor Kobel pa je zaustavil njegov poskus.

Atletico Madrid in Barcelona ne smeta izgubiti

Juventus brez možnosti v skupini H
V skupini H sta si napredovanje zagotovila PSG in Benfica, oba imata po današnjih zmagah 11 točk. Parižani so Maccabi Haifo ugnali s 7:2.

Bolj napeto je bilo v Lizboni, kjer so domači z goli Antonia Silve, Joaa Maria in Rafe Silve vodili s 4:1, a nato dovolili dva zadetka Torinčanom in 15 minut trepetali za zmago, vodstvo pa vendarle zadržali.

Znanih še šest udeležencev osmine finala
Napoliju in Bayernu, ki sta si izločilne boje zagotovila že po štirih tekmah, so se danes tako pridružili Chelsea, branilec naslova Real Madrid, Manchester City, Borussia Dortmund, Paris St. Germain in Benfica.

Benfica bo nadaljevala pot v Ligi prvakov tudi po skupinskem delu tekmovanja, Juventus  pač ne. Foto: Reuters
Benfica bo nadaljevala pot v Ligi prvakov tudi po skupinskem delu tekmovanja, Juventus pač ne. Foto: Reuters