Benjamin Šeško, ki je 1. junija v Skopju proti Severni Makedoniji debitiral v majici slovenske članske reprezentance, v akciji na tekmi Salzburg – Brøndby. Foto: AP

V dresu Salzburga je proti Brøndbyju iz Københavna do 77. minute igral 18-letni Benjamin Šeško in se po zadetku 20-letnega Američana Brendana Aaronsona v 90. minuti s soigralci veselil zaslužene zmage z 2:1. Aaronson je na zelenico prišel na začetku drugega polčasa. Razmerje v strelih je bilo 18:2, v strelih v okvir vrat pa 10:1 za Avstrijce, ki so v drugem polčasu oblegali vrata Dancev.

Pred 17.538 gledalci na stadionu Wals-Siezenheim so v 4. minuti iz prvega napada povedli gostje, zadel je Mikael Uhre, v pretekli sezoni najboljši strelec (19 golov) in igralec danskega prvenstva. V 56. minuti je izenačil 19-letni Nemec Karim Adeyemi, ki je v mrežo spravil odbito žogo po strelu Aaronsona.

194 cm visoki Šeško, ki je v Salzburg prišel pred dvema letoma iz Domžal (odškodnina je znašala 2,5 milijona evrov), je po posoji in kaljenju pri podružničnem drugoligašu Lieferingu v tej sezoni polnopravni član rdečih bikov. V pretekli sezoni je v avstrijski drugi ligi na 29 tekmah dosegel 21 zadetkov. Foto: AP

Povprečna starost prve postave 22,2 leta

Šeško je zapretil v 29. minuti, a je bil njegov poskus prešibek, v 54. minuti je strel ustavil gostujoči vratar, pet minut pozneje pa je nekdanji član Radeč, Rudarja iz Trbovelj, Krškega in Domžal streljal mimo vrat. Veliki up slovenskega nogometa je 1. avgusta proti Riedu (7:1) dosegel svoja prva zadetka v avstrijski prvi ligi.

Povprečna starost začetne enajsterice Salzburga, ki naskakuje tretjo zaporedno uvrstitev v Ligo prvakov, je bila 22,2 leta.

Brøndby ni mogel računati na pomoč šestih nogometašev, ki so bili pred tekmo pozitivni na novi koronavirus. Danci so se večji del srečanja organizirano branili in prežali na protinapade, v 75. minuti pa bi kmalu še drugič povedli, toda veselje jim je preprečila prečka.

Šahtar Doneck je v gosteh z 1:0 premagal Monaco.

Traore dvakratni strelec za Šerif

V Tiraspolu je Šerif, ki je popolnoma nadigral Dinamo in že v 7. minuti stresel vratnico, povedel v sodnikovem podaljšku prvega polčasa. Takrat je malijski nogometaš Adama M. Traore zadel po izvrstni dolgi podaji bočnega branilca Cristiana.

V 54. minuti je z volejem z 12 metrov na 2:0 povišal Grk Dimitris Kolovos. Končni izid je po protinapadu v 80. minuti s svojim drugim golom na tekmi postavil Traore, ki je po podaji s svoje polovice igrišča vratarja Dominika Livakovića matiral s strelom med nogami. Bizjak je igral od 87. minute, ko je zamenjal Kolovosa.

Moldavija še nikoli ni imela predstavnika v skupinskem delu Lige prvakov, zdaj je Šerif, ki je v 3. predkrogu izločil Crveno zvezdo (1:1, 1:0), temu uspehu zelo blizu. Dinamo je v okvir vrat prvič streljal v 62. minuti. Povratna tekma na stadionu Maksimir bo prihodnjo sredo.