Dinamu je uspela ena najodmevnejših zmag v klubski zgodovini, podobna lanskemu uspehu nad Tottenhamom (v osmini finala Evropske lige), ko je bil prav tako mož odločitve Mislav Oršić, takrat celo s hat-trickom. Foto: EPA
Maksimir je bil razprodan v treh urah, vzdušje je bilo izjemno. Foto: EPA

Razprodani Maksimir je videl izjemno čvrsti in disciplinirani Dinamo. Chelsea si je resda hitro priigral nekaj priložnost, a doživel hladno prho, ko je Petković z glavo v ogenj poslal Oršića. Ta je pretekel polovico igrišča, ušel Fofanu in matiral še vratarja Kepo Arrizabalago.

Na začetku drugega polčasa je hrvaški prvak, ki je imel zrelejše priložnosti (čeprav je bilo v strelih 6:13), zadel okvir vrat (Ristovski). Trener Chelseaja Thomas Tuchel je poskusil z vsemi petimi menjavami ujeti zmagoviti ritem (Pierre-Emerick Aubameyang, ki je debitiral v Chelseajevem dresu, je šel po slabi uri igre na klop), predvsem v 86. minuti je močno pritisnil, toda Reece James je zadel vratnico, nevaren poskus Havertza pa je vratar Livaković vrhunsko ubranil.

Predsednik Uefe Aleksander Čefein si je na stadionu Maksimir ogledal temo v družbi lastnika Chelseaja Todda Boehlyja. Foto: EPA

Največja zmaga Čačića v trenerski karieri
"To je vsekakor moja največja zmaga v trenerski karieri. Imam že precej let, a se ne spomnim, da bi Dinamo že premagal bolj kakovostnega tekmeca. Chelsea ni igral z rezervisti, ampak je bil v prvi postavi. To so res velike tri točke," je bil na novinarski konferenci navdušen trener Ante Čačić, ki je prejel številne kritike, a izpolnil je vse cilje. Tudi v hrvaškem prvenstvu je Dinamo zanesljivo na vrhu.

Salzburg do točke proti Milanu
V skupini E sta še Salzburg in Milan, ki sta se razšla z remijem (1:1). Slovenski reprezentant Benjamin Šeško, ki bo po letošnji sezoni iz Salzburga prestopil v Leipzig, je v igro vstopil po dobri uri igre. V 88. minuti je streljal s 25 metrov, vendar žoga ni šla v okvir vrat.

V skupini F je Real Madrid, branilec naslova, zanesljivo opravil delo v gosteh pri Celticu (0:3), Leipzig (Kampl ni dobil priložnosti) pa je Ligo prvakov začel z bolečim domačim porazom proti Šahtarju (1:4).

Kylian Mbappe je dosegel dva gola. Foto: Reuters

PSG ugnal Juventus
Pod drobnogledom je bil zlasti Paris SG, ki si končno želi do evropske lovorike. Prvo oviro, Juventus (ta je oslabljen, poškodovani so Pogba, Di Maria in Chiesa), je ugnal z 2:1.

Zvezdniški napad Parižanov je udaril že v šesti minuti, ko je Neymar podal do Kyliana Mbappeja, ta pa je z volejem zadel za 1:0. Isti igralec je tudi podvojil prednost v 22. minuti. Weston McKennie je v 54. minuti z glavo le zmanjšal zaostanek Torinčanov.

Dvakrat je zadel tudi Norvežan Haaland ob visoki zmagi Manchester Cityja v vroči Sevilli (0:4).

Letošnji skupinski del Lige prvakov zaradi SP-ja v Katarju prinaša zgoščen urnik, v dveh mesecih bodo tako že znani udeleženci izločilnih bojev.

Real Madrid, 14-kratni prvak, v tej sezoni ni najbolj favoriziran za nov evropski naslov, saj so na stavnicah pred njim Manchester City, PSG, Liverpool in Bayern. Za uvod je Real zanesljivo zmagal v Glasgowu – Celtic je ugnal z 0:3. Foto: Reuters