Mojstrovina Erlinga Haalanda za 2:1. Akrobatski skok in udarec v slogu borilnih veščin. Trinajsti gol Norvežana na deveti tekmi v dresu Manchester Cityja! Norvežan bo 24. septembra z reprezentanco gostoval v Sloveniji. Foto: Reuters

Največ nogometnih oči je bilo ob srednih tekmah 2. kroga Lige prvakov uperjenih v Manchester, kjer se je Erling Haaland prvič soočil z Borussio Dortmund, za katero je v preteklih dveh sezonah in pol na 89 tekmah dosegel kar 86 golov. A Norvežan zdaj blesti v dresu Manchester Cityja, kjer že serijsko zadeva.

V prvih 45 minutah je Manchester City prevladoval, a ni znal pobude pretvoriti v vodstvo. Ob odmoru se je Borussia prebudila in v 56. minuti povedla. Reyna je izvedel kot z desne strani, Reuss je poskušal s strelom, žogo pa je med letom v mrežo z glavo preusmeril Jude Bellingham.

Po pravcati prestopni sagi je Haaland na začetku poletja za 60 milijonov evrov iz Dortmunda odšel v Manchester, kjer nadaljuje s strelskimi vajami, proti Borussii je zadel na šesti tekmi zapored. Foto: Reuters

Izredna gola za zmagoviti preobrat

A Nemci so se v nadaljevanju preveč zatekli v obrambo, kar je napadalni stroj Pepa Guardiole znal kaznovati s preobratom v vsega petih minutah. V 80. minuti je Kevin de Bruyne odložil žogo Johnu Stonesu, ki je z 20 metrov sprožil bombo pod prečko za 1:1. Izenačenje je dalo krila meščanom: v 84. minuti je Joao Cancelo z leve strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je Erling Haaland s pravcatim udarcem kung fuja poslal žogo v mrežo kluba, iz katerega je poleti prišel v Anglijo. Poteza v slogu Zlatana Ibrahimovića!

A 22-letnik se ni odkrito veselil gola proti nekdanjemu klubu, zato pa so se toliko bolj veselili soigralci in navijači Manchester Cityja.

Juve po hitrem vodstvu na koncu izgubil

Podvig večera je uspel Benfici, ki je v Torinu pri Juventusu slavila z 2:1, pri čemer so zaostajali že v 4. minuti po golu Milika. A še pred odmorom so po zaslugi 11-m Joaa Maria izenačili, v 55. minuti pa je odločil gol Davida Neresa.

Lionel Messi je kot prvi nogometaš v zgodovini Lige prvakov zatresel že v 18. sezoni tekmovanja. V prihodnje se mu lahko pridruži Karim Benzema, ki v elitnem klubskem tekmovanju zabija že 17 sezon. Foto: Reuters

Za Parižane zadela sveta trojica

V isti skupini H je tudi PSG slabo začel gostovanje v Hajfi pri Maccabiju. Gol Tjaronna Cheryja je še v 1. polčasu izničil razigrani Lionel Messi. Argentinec je nato vrnil uslugo Kylianu Mbappeju in mu podal za gol v 69. minuti. Tik pred koncem je zmago Parižanov potrdil tretji superzvezdnik ekipe Neymar.

Šeško remiziral v Londonu

V sredo sta zaigrala tudi oba Slovenca. Benjamin Šeško je bil uro pred tekmo Chelsea – Salzburg sprva predviden za vlogo rezervista, a je prišlo do naknadne spremembe. 19-letni Radečan je igral do 70. minute, v tem času pa je sprožil en strel v okvir vrat, en poskus pa so mu Londončani blokirali. Tekma na Stamford Birdgeu se je razpletla brez zmagovalca: gol Raheema Sterlinga je izničil Noah Okafor.

Benjamin Šeško je ob dveh poskusih strelov petkrat poskušal s preigravanjem, a je bil uspešen le enkrat. Foto: Reuters

Kampl izgubil v Madridu

Ko je na Santiagu Bernabeu v igro v 75. minuti vstopil Kevin Kampl je bil izid tekme Real Madrid – Leipzig še vedno 0:0. A v zadnjih desetih minutah so beli kronali pobudo, najprej je zadel Federico Valverde, v sodnikovem podaljšku pa je zmago potrdil Marco Asencio.

Milan premočan za Dinamo

Dinamo je v uvodnem krogu Lige prvakov poskrbel za senzacijo in doma v Zagrebu premagal Chelsea. A v 2. krogu na gostovanju pri Milanu so bili hrvaški prvaki nadigrani s 3:1. Streli v okvir vrat 7:3, poskusi strelov 17:7.

Igralec tekme na San Siru je bil 23-letni Belgijec Alexis Saelemaekers. AC Milan je dosegel sedmo zaporedno zmago na domači zelenici, kjer je tudi neporažen že 14 tekem (10 zmag in 4 remiji). Foto: Reuters

Potem ko je Olivier Giroud izkoristil 11-m tik pred odmorom, je bil ključen gol Alexisa Saelemaekersa takoj po odmoru. V oba gola je bil vpleten Rafael Leao, najprej je izsilil najstrožjo kazen, nato pa z milimetrsko podajo zaposlil Belgijca, ki je zadel z glavo.

Junak zmage nad Londončani Mislav Oršić je bil znova natančen v 56. minuti, ko je zaključil samostojno akcijo Bruna Petkovića. A prevlado rdeče-črnih je čez 20 minut potrdil Tržačan Tommaso Pobega, ki je v igro vstopil deset minut poprej in dvoma o zmagovalcu na San Siru ni bilo več. Milan je s tem prišel do prve domače zmage v Ligi prvakov po devetih letih!

2. krog, skupina A:

LIVERPOOL - AJAX 2:1 (1:1)
Salah 17., Matip 89.; Kudus 27.

(prestavljeno s torka)
RANGERS - NAPOLI 0:3 (0:0)
Politano 68./11-m, Raspadori 80., Ndombélé 91.
RK: Sands 55./Rangers
Zielinski (Napoli) je zapravil 11-m v 57. in 60. minuti.

MILAN - DINAMO ZAGREB 3:1 (1:0)
Giroud 45./11-m, Saelemaekers 47., Pobega 77.; Oršić 56.

Milan: Maignan, Calabria, Kalulu, Tomori, Theo Hernandez, Bennacer (78./Krunić), Tonali (67./Pobega), Saelemaekers (78./Junior Messias), Brahim Diaz (78./Dest), Rafael Leao, Giroud (67./de Ketelaere).

Dinamo Zagreb: Livaković, Moharrami (63./Špikić), Ristovski (78./Drmić), J. Šutalo, Perić, Ljubičić, Ivanušec, Mišić, Ademi, Petković (84./Baturina), Oršić (84./Marin).

Sodnik: Jesus Gil Manzano (Španija)

CHELSEA - SALZBURG 1:1 (0:0)
Sterling 48.; Okafor 75.

Chelsea: Kepa, James, Azpilicueta (81./Ziyech), Thiago Silva, Cucurella, Jorginho, Mount, Kovačić (81./Gallagher), Aubameyang (66./Broja), Havertz (66./Loftus-Cheek), Sterling (84./Pulišić).

Salzburg: Köhn, Dedić, Bernardo, Pavlović, Ulmer, Capaldo, Seiwald, Kjaergaard (46./Gourna-Douath), Sučić (70./Kameri), Šeško (70./Adamu), Okafor (85./Koita).

Fede Valverde 80., Asensio 92.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Rüdiger, Nacho, Alaba (81./F. Mendy), Tchouameni, Modrić (81./Kroos), Camavinga (64./Asensio), Fede Valverde, Rodrygo (85./Mariano), Vinicius Junior (85./Dani Ceballos).

Leipzig: Gulacsi, Simakan (75./Hernrichs), Orban, Diallo, Raum, Haidara (75./Kampl), Schlager, Szoboszlai, Forsberg (81./Poulsen), Nkunku, Werner (81./Silva).

Sodnik: Maurizio Mariani (Italija)

REAL MADRID        2  2 0 0  5:0  6
ŠAHTAR DONECK      2  1 1 0  5:2  4
CELTIC             2  0 1 1  1:4  1
RB LEIPZIG         2  0 0 2  1:6  0

Jude Bellingham je popeljal Borussio v vodstvo v 56. minuti, ki so ga Porurci nato držali 24 minut. Foto: Reuters