Dejan Lovren je v Liverpoolovi obrambi odlično zamenjal poškodovanega Joela Matipa. V obrambnih nalogah je zanesljiv, proti Napoliju je dosegel tudi zadetek za končnih 1:1. Foto: Reuters

Na Anfieldu so bili nogometaši Liverpoola v prvem polčasu zelo nezbrani. Napoli je v obrambi igral zbrano, s taktično zamislijo so nogometaši iz Neaplja od igre povsem odrezali Liverpoolov udarni napadalni trojec Salah-Mane-Firmino, iz protinapada je za sinjemodre zadel Mertens.

Šele v drugem polčasu so rdeči razvili želeno igro, Lovrenov gol pa je bil na koncu dovolj za točko. O potniku v osmino finala bo iz skupine E odločal zadnji krog. Napoli bo gostil Genk, Liverpool pa bo gostoval pri Salzburgu.

Dries Mertens je Napoli v 21. minuti popeljal v vodstvo. Foto: Reuters

Mertens udaril iz protinapada
Napoli se ni ustrašil evropskih prvakov na njihovem stadionu, varovanci Carla Ancelottija so hitro planili na gol Alissona Beckerja, v 11. minuti je Dejan Lovren blokiral nevaren strel Driesa Mertensa, ki je deset minut pozneje svojo ekipo le popeljal v vodstvo. Hitronogi Belgijec se je ob globinski podaji za las izognil zanki prepovedanega položaja, stekel proti vratom gostiteljev in z diagonalnim strelom z desnico žogo poslal v malo mrežico. Liverpoolčani v prvem polčasu niso bili pretirano učinkoviti, nikakor niso mogli predreti gosto postavljene italijanske obrambe, dvakrat je tudi zadišalo po najstrožji kazni, a glavni sodnik Carlos del Cerro na veliko jezo Liverpoolovega trenerja Jürgena Kloppa ni pokazal na belo točko.

Lovren izenačil z glavo
V nadaljevanju je Kloppova ekipa zaigrala popolnoma drugače. Hitro je pritisnila na obrambo italijanskega prvoligaša, ki se je večji del drugega polčasa le branil, izid je uspelo v 65. minuti izenačiti Dejanu Lovrenu. Hrvaški branilec je po predložku iz kota zadel z glavo. Do konca so gostitelji še nekajkrat pritisnili na gol Alexa Mereta, a do spremembe izida ni prišlo,

Lionel Messi in Luis Suarez sta se že v prvem polčasu vpisala med strelce. Foto: Reuters
Antoine Griezmann je povišal vodstvo Barcelone na 3:0. Foto: Reuters

Messi zadel na 700. tekmi
V katalonski prestolnici so nogometaši Barcelone v prvem polčasu povsem nadigrali dortmundsko Borussio, ki se je večji del le branila. V 22. minuti je Lionel Messi, ki je odigral svojo 700. tekmo v karieri, zatresel mrežo, ki pa je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Sedem minut pozneje je Barcelona vendarle povedla, potem ko je Messi z globinsko podajo zaposlil Luisa Suareza, ta pa je žogo po sredini hladnokrvno pospravil v mrežo. Urugvajski napadalec je po dobre pol ure igre vrnil uslugo argentinskemu mojstru nogometa, ki je po dvojni podaji z levico še drugič na tekmi premagal nemočnega Romana Bürkija. To je bil na njegovi jubilejni 700. tekmi 613. zadetek!

Jadon Sancho je takole premagal Marca-Andreja ter Stegna. Foto: Reuters

Med strelci še Griezmann in Sancho
Potek igre se v drugem polčasu ni pretirano spremenil, Barcelona je imela praktično vse pod nadzorom, v 67. minuti je na 3:0 povišal Antoine Griezmann. Francoski napadalec je po natančni Messijevi globinski podaji z diagonalnim strelom z levico žogo poslal v malo mrežico. Deset minut pozneje so se lahko prvič poveselili tudi navijači iz Porurja, ko je s silovitim strelom s 15 metrov mrežo Marca-Andreja ter Stegna vendarle zatresel Jadon Sancho. Ta je v 87. minuti skoraj poskrbel za izjemno napet zaključek tekme, ko se je žoga po Ter Stegnovi obrambi odbila v prečko.

Daniek Wass (desno) je s predložkom pred vrata presenetil (in ukanil) Chelseajevega vratarja Kepo Arrizabalago in poskrbel za delitev točk. Foto: Reuters
Christian Pulisic je trenutno v izjemni strelski formi. Na zadnjih sedmih tekmah je dosegel toliko zadetkov (6), kolikor jih je v prejšnjih 36 obračunih za Chelsea in Borussio Dortmund. Foto: Reuters
Takole je Kepa ubranil Danielu Pareju strel z bele točke. Foto: Reuters

Na Mestalli dva gola v dveh minutah
Na Mestalli sta se udarila Valencia in Chelsea. Prva polovica prvega polčasa je v celoti pripadla gostiteljem, ki so prek Maximiliana Gomeza zapravili kopico izjemnih priložnosti, mrežo Kepe Arrizabalage pa je po 40 minutah uspelo vendarle zatresti Carlosu Solerju, ki je s kančkom sreče po podaji Rodriga svojo ekipo popeljal v vodstvo. Toda veselje na Mestalli ni trajalo dolgo, že hip zatem je s strelom iz obrata z roba kazenskega prostora izenačil Mateo Kovačić.

Tammy Abraham je nerodno padel in si poškodoval rebra, zato je pred drugim polčasom ostal v slačilnici. 22-letnik sicer postaja vse pomembnejši člen ekipe Franka Lamparda.  Foto: Reuters
Tammy Abraham je nerodno padel in si poškodoval rebra, zato je pred drugim polčasom ostal v slačilnici. 22-letnik sicer postaja vse pomembnejši člen ekipe Franka Lamparda. Foto: Reuters

Wass preprečil Chelseajevo slavje
Na uvodu drugega polčasa je varovancem Franka Lamparda uspel preobrat, ko je iz bližine zadel Christian Pulisic. Glavni sodnik Felix Zwayer je zadetek priznal nekaj minut pozneje po posvetovanju s sodelavci, ki so si ogledali VAR-posnetek. Po dobri uri igre je Kepa ubranil strel z bele točke Danielu Pareju, šele v 82. minuti je po vse intenzivnejšem obleganju londonskih vrat 'netopirjem' uspelo izenačiti. Z desne strani je Daniel Wass poslal predložek pred vrata, presenetil Kepo, žoga je pod prečko zletela v desno vratarjevo vratnico in se odbila v gol. 2:2. Do konca srečanja sta si obe ekipi pripravili nekaj lepih priložnosti za zmagoviti zadetek, še najlepšo je v 96. minuti po podaji z leve strani zapravil Rodrigo. 28-letni Brazilec je ob drugi vratnici žogo poslal mimo gola. Delitev točk, za katero pa so Londončani plačali visok davek – celotni drugi polčas je zaradi poškodbe izpustil Tammy Abraham.