Danijel Šturm (v sredini) je dobil priložnost v začetni postavi Maribora. Manjkal je poškodovani Marko Božić. Foto: www.alesfevzer.com

Vijoličasti so pred 7150 gledalci glede na potek tekme izvlekli ugoden izid, saj so gostje prevladovali. Razmerje v strelih v okvir vrat je bilo 1:6, 16-kratni slovenski prvaki pa si niso priigrali nobene prave priložnosti.

V prvem polčasu je Šerif najbolj zapretil v 13. minuti. Z 22 metrov je lepo streljal Albanec Regi Lushkja, vendar se je z odlično obrambo izkazal Menno Bergsen. Hitri in čvrsti Moldavijci so imeli tudi v nadaljevanju več od igre in bili nevarnejši tekmec.

Mariborčani, ki so delali preveč napak in izgubljali dvoboje, so se nekoliko prebudili ob koncu prvega polčasa. V 38. minuti je s strelom po tleh z 18 metrov poskusil Roko Baturina, toda ni resneje ogrozil gostujočih vrat.

Nogometaši Šerifa so bolje začeli tudi drugi polčas. V 50. minuti je po strelu iz kota dva metra visoki kapetan Stjepan Radeljić z glavo streljal mimo leve vratnice.

Dve minuti pozneje je bilo znova vroče v kazenskem prostoru domačih, a je bil najprej dvakrat na pravem mestu in dovolj hiter Bergsen, nato pa je poskus Nigerijca Akanbija Rasheeda blokiral Max Watson in žogo izbil v kot.

V 72. minuti je Bergsen po podaji pred vrata izbil žogo pred rezervistom, Nizozemcem Kayom Tejanom, ki je bil v dobrem položaju. Do konca tekme nato priložnosti ni bilo več.

Hrvaški napadalec Roko Baturina je bil z dvema goloma proti Šahtjorju junak povratne tekme v Turčiji prejšnji teden (0:2). Foto: www.alesfevzer.com

Zmaga nad Šerifom bi že prinesla evropsko jesen

Štajerci so prejšnji teden v prvem krogu s skupnim izidom 2:0 izločili beloruskega prvaka Šahtjor iz Soligorska (na prvi tekmi v Mariboru je bilo prav tako 0:0), v drugem je pred njimi veliko zahtevnejša ovira. Šerif je lani igral v skupinskem delu Lige prvakov, v tej sezoni pa je bil v prvem krogu boljši od Zrinjskega. V Mostarju je bilo 0:0, v Kišinjevu 1:0, odločil je avtogol v 22. minuti.

Skupna zmaga nad Šerifom bi vijoličastim že prinesla evropsko jesen, saj bi se že uvrstili najmanj v skupinski del Konferenčne lige, v kateri je lani igrala Mura.

Zmagovalec slovensko-moldavijskega obračuna se bo v tretjem krogu pomeril z boljšim iz finsko-češkega dvoboja HJK Helsinki – Viktoria Plzen, poraženca teh dveh obračunov pa se bosta preselila v tretji krog kvalifikacij za Evropsko ligo. Na prvi tekmi na Finskem so zmagali Čehi z 1:2 (0:1).

Mariborčani so v soboto v uvodu Prve lige Telemach izgubili proti Radomljam z 0:3.