Za Real sta zadela Gareth Bale in Lucas Vazquez. Foto: Reuters
Neizkoriščena 100-odstotna priložnost, ki jo bo Roma še dolgo obžalovala ... Foto: Reuters
CSKA je povedel v 10. minuti, z bele točke je bil natančen Nikola Vlašić. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo in Mario Mandžukić sta sodelovala pri vodilnem golu stare dame. Foto: Reuters
Bayern München je proti Benfici večino dela opravil že v prvem polčasu, ko je dosegel tri gole, končni izid je bil 5:1. Foto: Reuters
Mandžukić odločil v Torinu, Klopp nasmejal novinarje

Obe ekipi sta se že pred današnjim obračunom uvrstili v izločilne boje. Roma je bila boljša v prvem polčasu, a se je Real v drugem polčasu čisto razigral in zasluženo slavil.

Roma je bila nevarnejša v prvem polčasu, v zadnjih minutah je streljala z vseh strani, a daleč najboljšo, 100-odstotno priložnost je v sami končnici zapravil Cengiz Ünder. Bil je ena na ena s Thibautom Courtoisem, streljal je znotraj petmetrskega prostora, a mu ni uspelo matirati nasprotnega vratarja.

Kdor ne da, dobi – temu pa so bili priča Rimljani že po vrnitvi na zelenico. Po napaki obrambe Rome – Fazio je na pladnju serviral žogo Garethu Balu – je Valižan streljal z okoli 14 metrov, z levico je zadel ob levi vratnici. Hitro zatem je bil Bale spet v napadu, a je slabo zaključil, tako da Robin Olsen ni imel veliko dela. Bale je začel akcijo za povišanje vodstva kraljevega kluba, igro je prenesel z desne na levo, predložek je z glavo do Lucasa Vazqueza podaljšal Karim Benzema. Vazquez je le iztegnil nogo in nov gol Reala je bil tu.

Čehi poskrbeli za preobrat v Moskvi
V prvi tekmi dneva v skupini G je CSKA iz Moskve izgubil proti Viktorii Plzen (1:2). Moskovčani so povedli že v 10. minuti, z bele točke je bil uspešen Nikola Vlašić. Gostje bi lahko izenačili že pred koncem prvega polčasa, a je junak Rusije s SP-ja, vratar Igor Akinfejev, Romanu Prochazki ubranil enajstmetrovko. Slovak se je odkupil hitro po vrnitvi na zelenico, in to z močnim strelom v zgornji levi kot. Gostje iz Češke so utišali navijače v 81. minuti, ko je Lukas Hejda po lepem predložku Patrika Hrosovskyja streljal z glavo po sredini gola. Slovenski reprezentant Jaka Bijol je bil na klopi CSKA-ja.

Rusi in Čehi bodo v zadnjem krogu lovili Evropsko ligo.

Celar prvič vpoklican v prvo moštvo
Žan Celar
, ki se je v mladinski ekipi izkazal s 14 goli na sedmih tekmah, je bil prvič vpoklican v prvo moštvo Rome. 19-letni Gorenjec na koncu ni prišel med 18. Tekmo je gledal s tribun.

Ronaldo podajalec, strelec Mandžukić
Valencii ni uspelo presenetiti Juventusa v Torinu. Staro damo je v končnici prvega polčasa rešil Wojciech Szczesny, ki je odlično reagiral in ubranil strel z glavo Mouctaru Diakhabyju. Italijanski serijski prvak pa je v 59. minuti povedel, Cristiano Ronaldo se je z mojstrskim preigravanjem znebil Gabriela, podal je v sredino, Mario Mandžukić je brez težav zadel.

Tri minute pozneje je za 1:1 zadel Diakhaby, a je sodnik razveljavil gol zaradi igranja z roko.

Bayern s 5:1 nad Benfico
Bayern München je proti Benfici večino dela opravil že v prvem polčasu, ko je dosegel tri gole, končni izid je bil 5:1. Po dvakrat sta zadela Arjen Robben in Robert Lewandowski, enkrat Franck Ribery. Tudi Bavarci so napredovali.