Veselje rdečih bikov v Zagrebu. Foto: Reuters

Salzburg je pred enim tednom premagal Dinamo z 1:0. Tudi tokrat so Avstrijci povedli, hiter protinapad v 12. minuti je obrodil gol, v katerem je sodeloval Benjamin Šeško. Slovenski reprezentant je potegnil do kazenskega prostora, želel je podati na levo, a se je žoga odbila do Nicolasa Seiwalda, ki je s približno 12 m streljal diagonalno, žoga je končala med nogama vratarja Dinama.

V 42. minuti so se Zagrebčani razveselili gola za izenačenje. Po podaji iz kota je žoga končala pri Robertu Ljubičiću, ki je močno streljal z 20 m, igralec Salzburga je žogo preusmeril v lastno mrežo, sodnik pa je po pregledu VAR-a gol vseeno pripisal Ljubičiću. Ob koncu prvega polčasa je imel Dinamo priložnost za povišanje vodstva, toda Bruno Petković je z glavo meril čez gol.

1:1 tudi v prečkah

Uvod drugega polčasa in nova priložnost za Dinamo – Dino Perić je podal pred gol, Dario Špikić je meril z glavo naravnost v vratarja Salzburga. Šeško je zapretil v 54. minuti s strelom od daleč, njegov poskus je končal nekaj centimetrov mimo okvirja vrat.

Podobna situacija je sledila v 62. minuti, ko je nogometaš Salzburga Luka Sučić izvedel prosti strel s približno 17 m, žoga je švignila malo mimo vrat. Isti igralec je v 74. minuti po lepem prodoru stresel prečko.

V 82. minuti je strelec prvega gola Seiwald streljal z vrha kazenskega prostora, toda Dominik Livaković se je tokrat izkazal z obrambo.

V 91. minuti je bil blizu zmage Dinamo. Petar Bočkaj je izvedel prosti strel z vrha kazenskega prostora, a zadel le prečko. Ekipi sta si tako razdelili točki.

Jorginho. Foto: Reuters

Aubameyang zabil gol nekdanji ekipi

V drugem dvoboju skupine E je Chelsea z 0:2 premagal Milan. Pred enim tednom je angleška ekipa v medsebojnem obračunu v Londonu slavila s 3:0.

Angleži so na San Siru povedli v 21. minuti, enajstmetrovko je zanesljivo izvedel Jorginho, potem ko je Fikayo Tomori vlekel nasprotnika za dres v kazenskem prostoru, zato mu je sodnik pokazal rdeči karton.

V 34. minuti je Mason Mount poslal žogo v kazenski prostor, iz ozadja je pritekel Pierre-Emerick Aubameyang, ki je zabil žogo v spodnji desni kot (0:2).

Chelsea zdaj vodi s sedmimi točkami, šest jih ima Salzburg, preostala dva pa po štiri.

Maccabi poglobil krizo Juventusa

Omer Atzili je dosegel oba gola za Maccabi Haifo. Foto: Reuters

Pred izpadom iz Lige prvakov se je znašel Juventus, ki je na četrti tekmi doživel tretji poraz. Maccabi je v prvem polčasu popolnoma nadigral Torinčane in prednost 2:0 zadržal do konca. Junak je bil 29-letni Omer Atzili, ki je dosegel oba gola za Izraelce. Prvič je zadel s temenom glave v sedmi minuti, drugič pa je bil uspešen tik pred koncem prvega dela, ko je velemojstrsko zabil žogo v zgornji del mreže vratarja Wojciecha Szczesnyja. Maccabi je imel v prvem polčasu še nekaj priložnosti, zadel je tudi prečko in Italijani so bili lahko še zadovoljni, da so odšli na odmor z dvema goloma zaostanka.

V drugem polčasu so gostitelji ob fanatični podpori polnega stadiona nevtralizirali vse poskuse Juventusa, ki se bo na zadnjih dveh tekmah težko izvlekel iz zagate. Izraelci so po 20 letih znova zmagali v Ligi prvakov.

City brez Haalanda in z igralcem manj že v osmini finala

Manchester City se je razšel s Københavnom brez zadetkov in se kot prvi že uvrstil v osmino finala. Angleži, ki so igrali brez Erlinga Haalanda (sedel je na klopi), so bili od 30. minute naprej brez izključenega Sergia Gomeza. Riyad Mahrez je pet minut pred tem zapravil enajstmetrovko.