Florian Wirtz in soigralci se veselijo zaslužene točke na Allianz Areni. Lahko bi odnesli tudi vse tri. Foto: EPA

Začetek tekme v Münchnu je minil z minuto molka v spomin na vse žrtve vojne v Ukrajini. Nogometaši obeh ekip so na zelenico prišli v rumenih in modrih trenirkah. Na sredini igrišča so razgrnili plakat s pozivom, naj se vojna konča. Pred tekmo vedno glasba zabava gledalce na stadionu, tokrat je bila popolna tišina.

Süle izkoristil zmedo domače obrambe
Bavarci so zelo dobro začeli tekmo in premoč v uvodnem delu kronali z zadetkom Niklasa Süleja, ki je v 18. minuti spretno poslal žogo v mrežo po slabem posredovanju gostujoče obrambe. Vratar Lukaš Hradecky je po podaji iz kota zletel v prazno, Charles Aranguiz in Piero Hincapie nista uspela izbiti žoge iz kazenskega prostora, branilec Süle pa je z desnico zatresel mrežo. V zadnjih tednih je v odlični formi, potem ko je postalo jasno, da bo v naslednji sezoni igral za dortmundsko Borussio.

Thomas Müller je prvič poslal žogo v lastno mrežo. Foto: EPA

Prvi avtogol Müllerja v karieri
Bayer se je hitro zbral in bil vse nevarnejši. V 36. minuti je Karem Demirbay s prostega strela z desne strani podal pred vrata, kapetan Thomas Müller pa je žogo preusmeril mimo svojega vratarja Svena Ulreicha v mrežo. Na 407. tekmi v Bundesligi je dosegel sploh prvi avtogol.

Adli zadel le vratnico
V 42. minuti je Dayot Upamecano zelo slabo podal nazaj proti Ulreichu, žogo je prestregel napadalec Amine Adli, preigral vratarja Bayerna, nato pa ga je zaneslo precej v desno in zadel je le vratnico. V zadnji minuti prvega polčasa je Aranguiz s sedmih metrov slabo streljal, žogo je odbil Ulreich, gostom pa v gneči ni uspelo pospraviti žoge v mrežo.

Bayern tudi v drugem polčasu daleč od prave forme
Tudi na začetku drugega polčasa je bil Leverkusen nevarnejši. Florian Wirtz je v 58. minuti zadel zunanji del mreže. Bayern ni našel prave igre. Trener Julian Nagelsmann je skušal z menjavami dvigniti ritem igre. Vstopili so Marcel Sabitzer, Leroy Sane, Eric Maxim Choupo-Moting in Bouna Sarr.

Leverkusen je bil celo bližje trem točkam. Tri minute pred koncem pa je zapretil še Jeremie Frimpong, vendar je bil na pravem mestu Ulreich.

Nagelsmann: Müller je seveda nesrečen, a ne biti preveč potrt
"Zelo sem bil zadovoljen z igro v uvodne pol ure. Nismo uspeli zadeti še drugič. Res nesrečno smo prejeli zadetek, nato pa smo imeli veliko sreče in ob odmoru bi se lahko znašli v zaostanku. naredili smo preveč napak, tudi v drugem polčasu nismo prikazali prave igre. Müller je seveda nesrečen, a ne biti preveč potrt. Tudi najboljši igralci so v karieri zabili kakšen avtogol," je povedal Nagelsmann, ki ga čaka veliko dela v naslednjih dveh dneh. V torek bo Bayern gostil Salzburg na povratni tekmi osmine finala Lige prvakov. Prva tekma na Solnograškem se je končala z remijem (1:1).

Na začetku tekme so se spomnili na vse žrtve vojne v Ukrajini. Foto: EPA

Angelino rešil Leipzig v 90. minuti
Na drugem obračunu ekip z vrha med Leipzigom in Freiburgom je bil na koncu izid tudi 1:1, čeprav so bili bližje zmagi gostje iz Freiburga, ki so po golu Ermedina Demirovića vodili vse do 90. minute, ko je domačo zasedbo rešil Angelino. Kevin Kampl je začel tekmo za Leipzig in igral do 59. minute, ko ga je zamenjal Dani Olmo.

Kalajdžić zagotovil Stuttgartu tri velike točke v boju za obstanek
V boju za obstanek se je velike zmage veselil Stuttgart. Po zaostanku z 0:2 je premagal Borussio iz Mönchengladbacha s 3:2. Odločilni zadetek je dosegel napadalec Saša Kalajdžić v 83. minuti z natančnim strelom z desno nogo. 25.000 gledalcev na Mercedes-Benz Areni je pripravilo sijajno vzdušje. To je bila prva zmaga Stuttgarta v spomladanskem delu, na zadnjih osmih tekmah ni osvojil polnega izkupička.

Borussia Dortmund bi sicer morala igrati v nedeljo proti Mainzu, a so tekmo zaradi okužb v ekipi tekmecev prestavili na 16. marec.