Avstrijski reprezentant Christoph Baumgartner je poskrbel za vodstvo Hoffenheima. Foto: EPA

V celotnem jesenskem delu so izbranci Juliana Nagelsmanna oddali le osem točk, spomladi pa so jih že po devetih krogih kar deset.

V 27. minuti je Joshua Kimmich podal na desno stran kazenskega prostora, kjer je Serge Gnabry odlično našel Thomasa Müllerja. Vezist je z glavo zatresel mrežo, a se ni veselil, saj je stranski sodnik takoj dvignil zastavico. Prepovedani položaj je potrdil tudi videosodnik.

Baumgartner izkoristil natančno podajo Rauma
Gostitelji so povedli v 32. minuti, David Raum je z leve strani poslal natančen predložek na daljšo vratnico. Christoph Baumgartner pa je pritekel in spretno podstavil desnico. Žogo je poslal v malo mrežico in Manuel Neuer je bil nemočen.

Robert Lewandowski je znova rešil Bavarce. Foto: EPA

Lewandowski izenačil tik pred odmorom
Tri minute pred odmorom je Müller po podaji Kimmicha še drugič dosegel zadetek iz prepovedanega položaja. V sodnikovem dodatku prvega polčasa so Bavarci le izenačili. Kimmich je izvajal kot, Robert Lewandowski pa je s šestih metrov z glavo žogo zabil pod prečko. Poljak je v tej sezoni dosegel že 29 golov v Bundesligi.

Vratar Baumann reševal gostitelje
Tudi drugi polčas se je začel z golom Bayerna iz prepovedanega položaja. Lewandowski je poslal žogo v mrežo po podaji Kingsleyja Comana. Serijski nemški prvaki so imeli veliko priložnosti v drugem polčasu. Serge Gnabry se je v 68. minuti znašel sam pred Oliverjem Baumannom, a je zadel le vratnico. Jamal Musiala je v naslednji akciji zadel zunanji del mreže.

Ko je bil odlični Baumann v 73. minuti že premagan, pa je z golove črte rešil branilec Stefan Posch. Vstopil je tudi Eric-Maxim Choupo Moting, ki je imel zadnjo priložnost na tekmi, vendar je z glavo malce zgrešil sedem minut pred koncem.

"Navijači so zagotovo uživali. Lahko sem zadovoljen s predstavo. Bili smo precej bližje polnemu izkupičku, vendar moram priznati, da je na koncu delitev točk zaslužena," je povedal Nagelsmann.

Wolf zagotovil tri točke Dortmundu
V Dortmundu je Borussia premagala Arminio iz Bielefelda z 1:0. Črno-rumeni so se približali Bayernu na sedem točk. Imajo tudi tekmo manj in obeta se še napet zaključek prvenstva. Edini zadetek na stadionu Westfalen je dosegel Marius Wolf v 21. minuti. Do konca tekme sta imeli obe ekipi kar nekaj priložnosti, a se izid ni več spremenil.

Hertha ne najde poti iz krize
Borussia iz Mönchengladbacha je premagala berlinsko Hertho z 2:0. Za gostitelje je prvi gol z bele točke dosegel Alassane Plea v 24. minuti, zmago pa je potrdil Matthias Ginter po uri igre. Berlinčani so padli na predzadnje mesto in čaka jih zahteven boj za obstanek, saj so spomladi v zelo slabi formi.

Magath bo reševal Berlinčane
Po devetih tekmah brez zmage je vodstvo kluba odpustilo trenerja Tayfuna Korkuta, le nekaj ur zatem pa je na njegovo mesto postavilo slovitega Felixa Magatha.

Magathova zadnja služba v profesionalnem nogometu je bila pri kitajski ekipi Shandong Taishan, ki jo je zapustil leta 2017. Pred tem je nekdanji nemški reprezentant lepe uspehe dosegal s Stuttgartom, Wolfsburgom in Bayernom. Vodil je tudi Hamburger, Nürnberg, Werder, Schalke in Fulham. Velja za najbolj strogega trenerja v Nemčiji, ki ne pozna milosti do zvezdnikov.