Bayern je med letoma 1900 in 2000 osvojil 15 naslovov nemškega prvaka, zdaj pa se mu nasmiha deseti v zadnjih desetih letih. Foto: AP

V četrtfinalu Lige prvakov je Bayern le remiziral z Villarrealom (1:1). Španci, ki so igrali zelo disciplinirano, so zadeli dve minuti pred koncem iz edinega strela na vrata. Razočaranje v Münchnu je bilo ogromno.

Trener Bayerna Julian Nagelsmann je na petkovi novinarski konferenci sporočil, da je dobil grožnje s smrtjo po tem, ko je v četrtfinalu Lige prvakov izpadel proti Villarrealu.
Trener Bayerna Julian Nagelsmann je na petkovi novinarski konferenci sporočil, da je dobil grožnje s smrtjo po tem, ko je v četrtfinalu Lige prvakov izpadel proti Villarrealu. "Vem, da bom deležen kritik z vseh strani, to je normalno in to lahko sprejmem. Toda 450 groženj s smrtjo na Instagramu, to pa ni več normalno," je dejal Nagelsmann."Če me ljudje želijo ubiti, je eno, toda napadajo še mojo mamo, ki je nogomet sploh ne zanima. Tega ne morem razumeti. Takoj ko ugasnejo televizor, ljudje pozabijo na spodobnost. In ob tem mislijo, da imajo prav, to je najhuje." Foto: EPA

V Bundesligi imajo Bavarci devet točk naskoka pred Dortmund in tudi precej boljšo razliko v zadetkih. Če bo razlika ostala enaka tudi po "Klassikerju" naslednjo soboto, bodo izbranci Juliana Nagelsmanna osvojili nov "solatni krožnik".

Laursen zatresel lastno mrežo
Arminia, ki se krčevito bori za obstanek, je skušala ohraniti mrežo nedotaknjeno vsaj do odmora, a so se načrti podrli že v 10. minuti. Joshua Kimmich je podal v kazenski prostor, Alphonso Davies pa je z glavo podaljšal do Roberta Lewandowskega. Pred Poljakom je posredoval Jacob Laursen, ki je s trebuhom potisnil žogo v mrežo. Stranski sodnik je dvignil zastavico, a se je takoj oglasil videosodnik in zadetek je bil priznan.

Dve minuti pred odmorom je mladi branilec Tanguy Nianzou naredil veliko napako. Napadalec Masaja Okugava mu je ušel in z lobom ukanil Manuela Neuerja. Znova je stranski sodnik dvignil zastavico, tokrat pa je imel prav.

Nianzou je imel veliko srečo v zadnji minuti prvega polčasa, ko je v skoku za žogo s komolcem v glavo zadel Fabiana Kunzeja, ki je obležal in zelenico je zapustil na nosilih. Nianzou bi si zaslužil rdeči karton, a je prejel le rumenega.

Serge Gnabry je v sodnikovem dodatku prvega polčasa dosegel drugi zadetek za Bayern. Foto: EPA

Gnabry izkoristil natančno podajo Kimmicha
Na sporedu je bilo še devet minut sodnikovega dodatka, saj je Kunze dolgo časa ležal na zelenici. Arminia je bila vse bolj nevarna, nevaren strel kapetana Manuela Prietla z glavo je Neuer odbil s parado. V 52. minuti prvega polčasa so gostitelji pustili veliko prostoru Kimmichu, ki je poslal natančen predložek v kazenski prostor, Serge Gnabry pa je z volejem z desnico povišal na 0:2.

Joker Musiala potrdil zmago
Tudi v drugem polčasa je bila Arminia nevarna, zaslužila bi si častni zadetek. Neuer je ubranil tudi strel Amosa Pieperja v 65. minuti.

Štiri minute pred koncem je Lewandowski z desne strani strani podal pred vrata, pritekel je rezervist Jamal Musiala, ki je s petih metrov z desno nogo zabil žogo pod prečko.

Kahn priznal, da Bayern nima denarja za Haalanda
Šef upravnega odbora Oliver Kahn je bil dopoldne gost v kultnem omizju Doppelpass na televizijski postaji Sport 1. Nekdanji odlični vratar je odpisal možnost, da bi klub v poletnem prestopnem roku snubil mladega zvezdnika Erlinga Haalanda. Klub si po njegovem tega ne more finančno privoščiti.

Thomas Müller ima pogodbo do junija 2023, kmalu pa naj bi prišlo do podaljšanja. Foto: AP

Prioriteta bo podaljšanje pogodbe z Robertom Lewandowskim, ki ima pogodbo do junija 2023, vendar je Kahn potrdil, da se s Poljakom že dogovarja o prihodnosti. "Želimo si, da pri Bayernu ostane kar se da dolgo," je povedal Kahn, ki je velik optimist, da bo Thomas Müller kmalu podaljšal pogodbo.

"Seveda gre za odličnega napadalca in izjemno zanimivega nogometaša za prihodnost. A dejstvo je, da je zahtevana odškodnina in plača precej oddaljena od tega, kar imamo mi v mislih," je poudaril Kahn.

Borussia iz Dortmunda za Norvežana zahteva 75 milijonov evrov odškodnine. Ponudb evropskih velikanov ne manjka.

Erling Haaland se poleti ne bo preselil v München. Direktor Borussie Hans-Joachim Watzke ga je uspel prepričati za letošnjo sezono, ki pa ni bila uspešna, saj Dortmundčani ne bodo osvojili nobene lovorike. V naslednji sezoni želi Norvežan igrati za enega izmed evropskih velikanov. Foto: AP

"Petarda" v mreži Wolfsburga v 14 minutah
Dortmundčani so odpravili Wolfsburg kar s 6:1. Črno-rumeni so med 24. in 28. minuto dosegli pet zadetkov. Sanjsko je v Bundesligi debitiral Tom Rothe. 17-letni napadalec je zadel z glavo in navdušil navijače. Volkovi so delovali kot razbita vojska. Axel Witsel, Manuel Akanji in Emre Can so bili natančni v razmiku sedmih minut. Prvega od dveh zadetkov na tekmi je nato prispeval še Haaland.

Umrl Joachim Streich – Gerd Müller vzhoda
Tri dni po 71. rojstnem dnevu je umrl nekdanji vzhodnonemški reprezentant Joachim Streich. Umrl je za posledicami raka kostnega mozga. Streich, ki so ga po zahodnonemški strelski legendi imenovali Gerd Müller vzhoda, je bil rekorder Vzhodne Nemčije s 55 goli na 102 tekmah med letoma 1969 in 1984.

Novembra lani so Streicha, dobitnika bronaste olimpijske kolajne leta 1972 z Vzhodno Nemčijo, sprejeli v hišo slavnih v nemškem nogometnem muzeju v Dortmundu.