V zadnjih štirih tekmah je Kongovec Silas Wamangituka zbral kar 5 golov in k temu dodal še 2 podaji, Stuttgart pa je posledično prišel na 6. mesto Bundeslige. Foto: Reuters

Uspešen povratnik med nemško elito Stuttgart je povedel z bele točke v 26. minuti, natančen je bil Silas Wamangituka. Gostje so še naprej pritiskali, a je Borussia hitro izenačila proti toku igre, ko je zadel spretni 18-letni Američan Giovanni Reyna.

Po golu Nicolasa Gonzaleza za 5:1 so se igralci Borussie, kot je Nico Schulz, samo zazrli v tla po najhujšem domačem prvenstvenem porazu po letu 2013. Foto: Reuters

Gostje so pobudo kronali v nadaljevanju, najprej je v 53. minuti že sedmič v novi sezoni zadel 21-letnik iz Konga – Silas Wamangituka Fundu. Po uri igre je zatresel Philipp Förster, tri minute pozneje pa še Tanguy Coulibaly. Za petardo je v sodnikovem podaljšku poskrbel Argentinec Nicolas Gonzalez.

Dortmund je s tremi tekmami brez uspeha – igral pa jih je brez poškodovanega prvega strelca Erlinga Haalanda – zdrsnil na peto mesto, medtem ko se je Stuttgart z zmago povzpel na sedmo mesto.

Favre: Prava katastrofa
"To je bila prava katastrofa. Vse je šlo narobe. V obrambi smo bili razglašeni, podaje netočne. Po zaostanku z 1:2 smo izgubili glavo. To ni bil visok zaostanek in ostati bi morali mirni. Tako ne bo šlo naprej, zdaj bo treba dvigniti ekipo. Težka naloga me čaka," je bil potrt trener Lucien Favre, ki je priznal, da bi lahko prejeli še precej več golov.

V nedeljo je prišla novica, da ga je vodstvo kluba odslovilo. Trener Borussie je bil zadnji dve leti in pol. Do konca sezone bo novi trener dozdajšnji pomočnik Edin Terzić.

Union ekspresno povedel po kotu
Na zadnji sobotni tekmi je vodilni Bayern več kot eno uro zaostajal na gostovanju v prestolnici. Že v 5. minuti je Union povedel: po podaji iz kota je pred prvo vratnico z glavo streljal in zadel Grischa Promel.

Lewandowski poskrbel za remi v Berlinu
Na izredno enakovredni tekmi (streli v okvir 6:5 za Union, poskusi strelov 15:13 za Bayern) so Bavarci izenačili šele v 67. minuti. Francoz Kingsley Coman je prodrl po levi strani in sredi kazenskega prostora našel strelskega kralja leta 2020 Roberta Lewandowskega. Za poljskega zvezdnika je bil to že 13. ligaški gol.

Union se je pogumno spustil v boj z evropskim prvakom Bayernom in po enakovredni igri osvojil točko. Foto: Reuters

Leipzig rutinirano premagal Werder
RB Leipzig je z 2:0 odpravil Werder. Vse delo so rdeči biki opravili v prvem polčasu, ki ga je odigral tudi Kevin Kampl. Slovenski vezist si je malce pred odmorom prislužil rumeni karton in tudi zaradi tega obsedel v slačilnici. Avstrijec Marcel Sabitzer je bil uspešen izvajalec 11-m, Dani Olmo pa je podvojil prednost in v 41. minuti postavil končni izid.