Exequiel Palacios je obakrat zadel z bele točke in zagotovil odmevno zmago Leverkusnu. Foto: Reuters

Navijači Leverkusna so z velikim plakatom opozorili, da si ne želijo več videosodnika. Napis je bil za golom, kjer je prav iz sobe za VAR dvakrat prišlo opozorilo, da se je glavni sodnik Tobias Stieler zmotil, in gostitelji so dobili dve najstrožji kazni. Obe je unovčil Exequiel Palacios in Bavarci niso več v vodstvu.

Kimmich unovčil podajo Goretke sredi prvega dela
V prvem polčasu je bil Bayern na razprodani BayAreni nevarnejši. V 22. minuti je Joao Cancelo z desne strani poslal predložek pred vrata, Leon Goretzka pa je v kazenskem prostoru opazil prostega Joshuo Kimmciha, ki je z desno nogo poslal žogo proti vratom. Dva metra pred golovo črto je Odilon Kossounou podstavil nogo in zabil žogo v lastno mrežo.

Joshua Kimmich je dosegel edini zadetek za Bayern, ki je v drugem polčasu razočaral. Aprila čaka Bavarce zelo naporen urnik, Borussia pa je že izpadla iz Lige prvakov. Foto: Reuters

Sodnik Stieler se je dvakrat zmotil, a ga je rešil videosodnik
Na začetku drugega polčasa so farmacevti začeli precej bolj odločno. Amine Adli je skušal prodreti v kazenski prostor, Benjamin Pavard pa ga je pohodil. Sodnik Tobias Stieler se je takoj odločil, da je Adli teatralno padel, in pokazal mu je rumeni karton. Oglasil se je videosodnik in Stieler si je odšel ob stransko črto pogledat posnetek. Hitro je spremenil odločitev, razveljavil je rumeni karton in pokazal na belo točko. Exequiel Palacios je poslal Yanna Sommerja v napačno smer za izenačenje.

Bayern je imel veliko priložnost v 68. minuti, ko si je Jamal Musiala izmenjal dvojno podajo s Sergem Gnabryjem in z diagonalnim strelom streljal malo mimo vrat.

Palacios tudi drugič zanesljiv z enajstih metrov
V 70. minuti je Dayot Upamecano z drsečim startom skušal ustaviti Adlija, ki je odskočil, a ga je francoski branilec zadel v zraku. Sodnik Stieler je znova pokazal rumeni karton Adliju, a se je spet zmotil. Videosodnik mu je svetoval, naj si ogleda posnetek, in odločitev je bila enaka. Enajstmetrovka za Leverkusen, rumeni karton pa je še drugič potoval nazaj v žep. Palacios je streljal v isti kot, Sommer se je vrgel v pravo smer, a je bil prekratek.

V zadnjih desetih minutah je Bayern silovito pritisnil. Hradecky se je izkazal pri strelih Leroya Saneja in Gnabryja. Gostitelji so zdržali vse do 98. minute in veselje je bilo veliko. To je bila največja zmaga trenerja Xabija Alonsa, ki je bogato kariero končal prav pri Bayernu.

Xabi Alonso je med letoma 2014 in 2017 igral za Bayern. Španec se je veselil najodmevnejše zmage na klopi Leverkusna, ki je tudi v četrtfinalu Evropske lige. Foto: Reuters

Müller: Vsi smo si predstavljali, da bo izhodišče pred "Klassikerjem" drugačno
"Mislim, da je poraz zaslužen. Nismo prikazali prave igre. Leverkusen je igral odlično, bolj si je želel zmage. V Bundesligi nismo več na prvem mestu. Zdaj imamo dva tedna časa, da se pripravimo na izjemno pomembno tekmo proti Dortmundu na Allianz Areni. Vsi smo si predstavljali, da bo izhodišče drugačno," je bil razočaran Thomas Müller.

"Nismo odigrali dobre tekme in zasluženo smo izgubili. Že na klopi sem opazil, da sta bila oba prekrška. Ko je sodnik odšel pogledat posnetek, sem takoj vedel, da bo to enajstmetrovka. Izgubili smo veliko dvobojev, nismo igrali moštveno. Največja težava je, ker bo med reprezentančnim premorom veliko igralcev igralo po celem svetu. Šele tri dni pred tekmo z Borussio bo prvi skupni trening. Nujno moramo premagati Borussio, ki je spomaldi v odlični formi in si ne privošči nobenega spodrsljaja," je dodal trener Julian Nagelsmann, ki bo zdaj znova poslušal številne kritike. Vedno, ko Bayern ni na prvem mestu, je trener na udaru kritik.

Sebastien Haller je v odlični formi, potem ko so mu julija diagnosticirali raka na modih. Po dveh operacijah in štirih ciklih kemoterapije se je izjemno vrnil in v soboto je navdušil na stadionu Westfalen. Foto: Reuters

Dva gola Hallerja in Reusa na rumeno-črnem šovu v Dortmundu
Dortmundska Borussia je povozila Köln s 6:1. Rumeno-črni so vse dvome o zmagi razrešili v prvi polovici tekme, ko so med 15. in 36. minuto zadeli štirikrat. Najprej je zadel Raphael Guerreiro, nato pa še Sebastien Haller, Marco Reus in Donyell Malen. Za medle goste iz Kölna je v končnici prvega polčasa znižal Davie Selke, v drugem polčasu pa sta njihovo usodo zapečatila Haller in Reus.

Mašović zaokrožil zelo slab teden Leipziga
Leipzig je po polomu v Manchestru v torek (0:7) doživel novo hladno prho. Bochum je bil boljši z 1:0, to so bile velike tri točke v boju za obstanek.

Kevin Kampl je za Leipzig igral vso tekmo, edini gol pa je za gostitelje v 48. minuti z glavo dosegel srbski branilec Erhan Mašović.