Robert Lewandowski je v letošnji sezoni dosegel že 19 golov v prvenstvu. Do konca je še 20 krogov in tudi
Robert Lewandowski je v letošnji sezoni dosegel že 19 golov v prvenstvu. Do konca je še 20 krogov in tudi "večni" rekord Gerda Müllerja (40 zadetkov) iz sezone 1971/72 se zdi dosegljiv. Foto: Reuters

Osmič zapored so se Bavarci znašli v zaostanku v prvenstvu, kar je nov klubski rekord. Niti enkrat niso izgubili. Tokrat jim je prvič po letu 1988 uspela vrnitev po zaostanku z 0:2. V prvem polčasu so bili zvezdniki neprepoznavni, napake so si sledile, ob odmoru je trener Hansi Flick povlekel prave poteze in v nadaljevanju je potekal enosmerni promet. Vratar Mainza Finn Dahmen je preprečil pravo katastrofo.

Burkardt nekajkrat osmešil Boatenga
Že v 5. minuti je Jonathan Burkardt ušel počasnemu Jeromu Boatengu in se znašel sam pred Manuelom Neuerjem, ki je sijajno posredoval z nogo.

V 32. minuti je Danny Latza poslal dolgo podajo na polovico Bayerna, Burkardt je s komolcem malce odrinil Boatenga, ki je padel po tleh. Burkardt je stekel proti vratom in z močnim strelom z levico matiral Neuerja. Bavarci so se glasno pritoževali, Boateng je prejel rumeni karton, a je videosodnik potrdil zadetek.

Hack poskrbel za alarm v garderobi Bavarcev
V 36. minuti je imel najlepšo priložnost za Bayern v prvem polčasu Robert Lewandowski. Vratar Dahmen se je izkazal s parado, žogo je z roko izbil v kot. Igralci Bayerna so mislili le še na napad in puščali ogromne luknje na svoji polovici. Neuer je imel veliko dela, nemočen pa je bil minuto pred odmorom, ko je Daniel Brosinski s prostega strela podal pred vrata, Alexander Hack pa je z glavo povišal na 0:2.

Alexander Hack je tik pred odmorom povišal vodstvo Mainza. Foto: Reuters

Začasni trener Mainza Jan Siewert in novi športni direktor Martin Schmidt sta mirila evforijo pred odhodom v garderobo.

Flick je ob polčasu katastrofalnega Boatenga in Benjamina Pavarda pustil v garderobi. Vstopila sta Leon Goretzka in visoki branilec Niklas Süle.

Latza v vratnico
V 48. minuti so Bavarci znova zaspali pri visoki podaji v kazenski prostor. Danny Quaison je pred vrati našel osamljenega Dannyja Latzo, ki je iz bližine stresel vratnico. Neuer je z roko malce preusmeril žogo.

Kimmich in Sane izenačila v šestih minutah
V 50. minuti se je serijskim prvakom le odprlo. Serge Gnabry je podal v kazenski prostor, Lewandowski je z glavo podaljšal do Joshue Kimmicha, ki je z glavo iz bližine znižal na 1:2.

Šest minut zatem je Kimmich podal do Saneja, ki si je v slogu Arjena Robbna nastavil žogo na levico in jo z 20 metrov poslal tik ob vratnici v mrežo.

Davies v prepovedanem položaju
Mainz je po izenačenju znova zapretil. Quaison je z 22 metrov stresel prečko, Neuer je bil prekratek. Gostje so zahtevali pregled posnetka, a se je žoga odbila pred golovo črto.

V 66. minuti je Leandro Barreiro z drsečim štartom v kazenskem prostoru skušal posredovati pred Sanejem, a je poslal žogo med nogama vratarja Dahmena v mrežo. Uradni napovedovalec Stefan Lehmann na Allianz Areni je že sporočil vodstvo s 3:2, ko se je oglasil videosodnik in razveljavil zadetek zaradi prepovedanega položaja Alphonsa Daviesa.

Joshua Kimmich in Niklas Süle sta bila razigrana v drugem polčasu. Foto: Reuters

Branilec Süle v slogu napadalca zatresel mrežo
Pritisk Bayerna se je stopnjeval. V 70. minuti je po podaji iz kota Thomas Müller podaljšal žogo do Süleja, ki je z volejem z levico zatresel malo mrežico. Po vodstvu s 3:2 so se serijski nemški prvaki le sprostili in igra je stekla.

Lewandowski postavil piko na i
Četrt ure pred koncem je Barreiro spotaknil Gnabryja v kazenskem prostoru. Z bele točke je bil natančen Lewandowski. Poljak je postavil končni izid sedem minut pred koncem, ko je unovčil podajo Müllerja. Najboljši nogometaš na svetu je dosegel že 19. zadetek v letošnji sezoni.

Flick ob odmoru povzdignil glas
"Moral sem narediti določene spremembe. Zadel sem z menjavami. Prvi polčas je bil daleč pod pričakovanji. Ob odmoru sem bil jezen v garderobi, tudi povzdignil sem glas, čeprav ga po navadi ne. Neuer je preprečil zaostanek z 0:3 na začetku drugega polčasa, potem pa je steklo. Upam, da bomo zdaj pridobili samozavest. Pristop na začetku tekme bo treba spremeniti. Ne morem se vsako tekmo znajti v zaostanku," je povedal Flick.

Jadon Sancho je bil junak na stadionu Westfalen. Foto: Reuters

Sancho zrežiral zmago Borussie
Borussia Dortmund je ugnala Wolfsburg z 2:0 in obdržala priključek z vrhom. Vrnil se je Erling Haaland, ki pa še ni v pravi formi.

V 66. minuti je Jadon Sancho podal iz kota, Manuel Akanji pa je z močnim strelom z glavo zatresel mrežo. Hitri Anglež je v sodnikovem dodatku sijajno zaključil protinapad. Emre Can ga je lepo zaposlil, Sancho pa se je otresel Paula Otavia in z desnico matiral Koena Casteelsa.