Kapetan Lars Stindl je načel mrežo Bayerna le pet minut po izključitvi Upamecana. Foto: EPA

Bayern na zadnjih petih tekmah ni uspel ugnati Gladbacha, ki je res trn v peti desetkratnih zaporednih nemških prvakov. V lanski sezoni je še posebej izstopala zmaga s 5:0 v drugem krogu nemškega pokala na Borussia Parku.

Pred začetkom tekme so navijači namenili velik aplavz Yannu Sommerju, ki je devet let stal med vratnicama Gladbacha, potem pa se je januarja preselil k Bayernu, saj se je na smučanju težje poškodoval Manuel Neuer.

Rainer Bonhof, ki je z Nemčijo postal svetovni prvak leta 1974, je predal spominske fotografije Yannu Sommerju. 34-letni Švicar je na 272 tekmah v Bundesligi stal med vratnicama Borussie. Foto: EPA

Upamecano izključen že v 8. minuti
Že v 8. minuti so se podrl vsi načrti Juliana Nagelsmanna. Franoski napadalec Alassane Plea je ušel Dayotu Upamecanu, ki se je od zadaj zaletel v rojaka tik pred kazenskim prostorom. Sodnik Tobias Welz je takoj iz žepa potegnil rdeči karton. Videosodnik je potrdil njegovo odločitev in ogromne težave za Bayern so se začele. Do konca je bilo še več kot 80 minut.

Kapetan Stindl poskrbel za vodstvo
Le tri minute zatem je Borussia povedla. Jonas Hofmann je s prostega strela z desne strani podal na rob kazenskega prostora. Vsi igralci Bayerna so bili nagneteni v kazeski prostor, pustili pa so osamljenega kapetana Larsa Stindla, ki je z natančnim strelom z desno nogo z 18 metrov poslal žogo v mrežo.

Eric-Maxim Choupo Moting je v letošnji sezoni dosegel že osem zadetkov v Bundesligi. Foto: EPA

Choupo Moting izenačil še pred odmorom
Po četrt ure je moral Nagelsmann spremeniti postavo, saj je ostal brez osrednjega branilca. Joao Cancelo je zamenjal kapetana Thomasa Müllerja. Bavarci so bili razglašeni in Stindl je v 24. minuti zapravil veliko priložnost za 2:0, ko je z desetih metrov neoviran streljal mimo vrat.

V 35. minuti je hitro Alphonso Davies ušel po levi strani in podal v sredino kazenskega prostora. Pritekel je Eric-Maxim Choupo Moting in z desno nogo zabil žogo v mrežo za 1:1.

Hofmann kaznoval napako Musiale
Na začetku drugega polčasa sta vstopila Leroy Sane in Jamal Musiala. Bayern je imel lepo priložnost za vodstvo v 49. minuti, ko je Joshua Kimmich z levo nogo zapretil z roba kazenskega protosra, a je poslal žogo malce prek vrat.

V 55. minuti je Musiala izgubil žogo na svoji polovici. Plea je ušel po desni strani in podal pred vrata, Hofmann pa je z levo nogo zanesljivo matiral Sommerja. Dve minuti zatem je so gostitelji znova izvedli protinapad, Rani Bensebaini je z močnim strelom s 15 metrov zadel prečko.

Marcus Thuram in Jonas Hofmann sta blestela v drugem polčasu. Foto: Reuters

Thuram potrdil zmago
Bayern je prevzel pobudo, a z igralcem manj ni uspel izenačiti. Šest minut pred koncem je Odlični Hofmann z desne strani zaposlil Marcusa Thurama. Sommer se je po strelu Francoza z levo nogo še uspel dotakniti žoge, a je vseeno končala v mreži.

Tel znižal prepozno
V 92. minuti je branilec Stefan Lainer naredil veliko napako. Žogo je z glavo ohranil v igri tik pred svojimi vrati. Davies jo je preusmeril pred vrata, rezervist Mathys Tel pa je z levo nogo znižal na 3:2. Časa za izenačenje je zmanjkalo.

Farke: Imenitna predstava v idealnem trenutku
"Zelo dobro smo odprli tekmo, potem pa smo najprej prejeli rdeči karton in nato še zadetek. Jasno je bilo, da bo zelo težko z igralcem manj. Načrtovali smo tri točke, osvojili pa nismo nobene," je bil potrt Nagelsmann, ki bo skušal dvigniti svoje varovance pred derbijem naslednjo nedeljo na Allianz Areni proti Unionu iz Berlina. V mešani coni je ostro kritiziral sodnika Welza, ki se ni želel pogovarjati z njim po koncu tekme.

"To je bila imenitna predstava. Spomladi nam ni šlo po načrtih in ta zmaga je prišla v idealnem trenutku. Vzdušje v garderobi bo znova pravo. Fantje so bili zelo pogumni proti močnemu tekmecu," je bil zadovoljen trener Gladbacha Daniel Farke.