Robert Lewandowski je le še pet golov oddaljen od rekorda Gerda Mülerja iz sezone 1971/72. Poljak ima odlične možnosti, saj je do konca sezone še osem krogov. Foto: Reuters

Serijski nemški prvaki so obdržali štiri točke naskoka pred Leipzigom. Derbi vodilnih ekip bo na sporedu v naslednjem krogu. 3. aprila na Red Bull Areni lahko Bavarci naredijo veliko korak proti devetemu zaporednemu naslovu nemškega prvaka.

Zmaga Bayerna, remi dortmundske Borussie

Trener Hansi Flick je moral v zadnjem tednu vedno znova odgovarjati na vprašanja, kdaj bo postal selektor nemške reprezentance. Pleti bo po koncu Eura Joachim Löw zapustil selektorski stolček po 15 letih in njegov nekdanji pomočnik Flick je glavni kandidat po odpovedi Jürgena Kloppa.

Bayern je v sredo odpravil Lazio z 2:1 na povratni tekmi osmine finala Lige prvakov. Precej težja ovira čaka Bavarce v četrtfinalu, ko se bodo srečali s PSG-jem v ponovitvi lanskega finala, ki ga je v Lizboni odločil Kingsley Coman.

Velika neumnost Daviesa
Srečanje se ni začelo po načrtih gostiteljev. V 12. minuti je Davies skočil naravnost na gleženj Wataruja Enda. Sodnik Daniel Schlager je Kanadčanu najprej pokazal rumeni karton. Oglasil se je videosodnik in glavni delivec pravice si je ogledal posnetek ob stranski črti, nato pa iz žepa potegnil rdeči karton.

80 minut je moral Bayern odigrati z igralcem manj. Po četrt ure je imel lepo priložnost za vodstvo avstrijski napadalec Saša Kalajdžić, ki pa z glavo ni uspel ukaniti Manuela Neuerja.

Hitri Serge Gnabry je bil nerešljiva uganka za obrambo Stuttgarta. Foto: Reuters

Šov Lewandowskega do odmora
V 18. minuti je Serge Gnabry z leve strani podal pred vrata, kjer je Robert Lewandowski s petih metrov podstavil desnico za vodstvo Bayerna.

Štiri minute zatem je Thomas Müller zaposlil Leroyja Saneja, ki je v kazenskem prostoru našel Gnabryja. Vezist je z levico z 12 metrov povišal na 2:0. V naslednji akciji je Müller z desne strani poslal natančen predložek pred vrata, kjer je Lewandowski z glavo povišal na 3:0. Trije zadetki Bayerna v petih minutah z igralcem manj!

Pet minut pred odmorom je Poljak dosegel že 35. zadetek v letošnji sezoni. Le še pet jih manjka do rekorda Gerda Müllerja iz sezone 1971/72. Branilec Waldemar Anton dvakrat ni uspel izbiti žoge iz kazenskega prostora, Lewandowski pa je bil na pravem mestu in ni prav nič okleval z 12 metrov z levo nogo.

Erling Haaland je znova rešil Dortmundčane. Foto: Reuters

V drugem polčasu Kalajdžić ni uspel znižati iz dveh lepih priložnosti. Po tekmi so gostje doživeli še eno razočaranje, saj je jasno, da si je hitri Silas Wamangituka poškodoval koleno in v tej sezoni zelo verjetno ne bo več igral.

Rdeči karton prebudil Bavarce
"Rdeči karton nas je prebudil. To je bil velik izziv za nas, saj smo se zavedali, da bo treba 80 minut igrati z igralcem manj. O rekordu ne razmišljam, večkrat pomislim na Ligo prvakov, ki nas čaka aprila. Novinarji me po vsaki tekmi spomnite na dosežek Gerda Müllerja," je povedal Lewandowski.

Haaland v 90. minuti rešil točko za Dortmund
Borussia iz Dortmunda je vse bolj oddaljena od četrtega mesta, ki še vodi v Ligo prvakov v naslednji sezoni. Köln, ki se bori za obstanek, je bil celo blizu podvigu proti črno-rumeni, a je Erling Haaland v 90. minuti izenačil na 2:2. Norvežan je drugi strelec lige z 21 zadetki.