Donyell Malen je spomladi ujel pravo formo. 24-letni Nizozemec je vseh sedem zadetkov dosegel v zadnjih dveh mesecih. Foto: Reuters

Bavarci so že več kot mesec dni v veliki krizi, iz katere ni pomagala niti trenerska menjava. Juliana Nagelsmanna je nasledil Thomas Tuchel, ki pa je dobil le dve od sedmih tekem.

Sadio Mane je dosegel edini zadetek za Bayern, ki na zadnjih šestih tekmah ni dosegel več kot en zadetek. Foto: Reuters

Serijski nemški prvaki so izpadli iz pokala proti Freiburgu, v četrtfinalu Lige prvakov pa je bil boljši Manchester City (3:0 in 1:1). V sredo zvečer so na Allianz Areni prikazali zavzeto igro in zapravili veliko energije, kar se je v Mainzu v drugem polčasu zelo poznalo. Na Mewa Areni so izgubili tretjič zapored v prvenstvu.

Mane zadel po rekordni kazni
V prvem polčasu še ni kazalo na polom vodilne ekipe. Sadio Mane je prejel rekordno denarno kazen v 123-letni zgodovini kluba – 350.000 evrov, potem ko je po prvi tekmi v Manchestru udaril Leroya Saneja, tokrat pa je bil v začetni postavi. Senegalec je po četrt ure zatresel mrežo, a je bil v prepovedanem položaju po podaji Jamala Musiale.

V 29. minuti je Joao Cancelo z leve strani podal pred vrata, kjer je Mane z glavo iz bližine potisnil žogo v mrežo za vodstvo Bayerna, ki je bil v prvem polčasu precej boljši.

Ludovic Ajorque, ki je januarja prišel iz Strasbourga, je dosegel že šesti zadetek v Bundesligi. Foto: Reuters

Ajorque začel šov Mainza
Toda v nadaljevanju so zagrizeni domači nogometaši postajali vse nevarnejši. Po predložku s prostega strela v 65. minuti je Jae-Sung Lee močno streljal, Yann Sommer je žogo odbil, odlični napadalec Ludovic Ajorque pa jo je z glavo s treh metrov potisnil v mrežo.

Anemični in raztreseni Bavarci so popolnoma popustili. Leandro Barreiro je v 71. minuti zadel z desno nogo po podaji Karima Onisiwa. Končni izid je postavil rezervist Aaron Martin z izjemnim diagonalnim strelom z levico s 15 metrov v 79. minuti.

Tuchel je skušal z menjavami dvigniti ritem. Vstopili so Matthys Tel, Ryan Gravenberch, Serge Gnabry in Sane, a igra je bila popolnoma raztrgana, niti ene priložnosti za znižanje si niso priigrali.

Predsednik Herbert Hainer, Oliver Kahn in Hasan Salihamidžić so bili zelo potrti na Mewa Areni v Mainzu. Bayern nima več usode v svojih nogah. Foto: Reuters

Kahn ni imel občutka, da se borijo za naslov
"Katera ekipa se bori za naslov nemškega prvaka? Na tej tekmi nisem imel občutka, da smo to mi. Pristop ni bil pravi. Drugi polčas je bil katastrofalen," je bil jezen predsednik upravnega odbora Oliver Kahn, ki je na tribuni spremljal tekmo s športnim direktorjem Hasanom Salihamidžićem. Oba sta že prejela ostre kritike in v prihodnjih tednih jih bosta še veliko več.

Tuchel: Na igrišču kažemo podobo ekipe, ki je odigrala že 80 tekem v tej sezoni
Nekdanji sijajni vratar Kahn je poudaril, da za izjemno slabo stanje ni kriv trener Tuchel. "Zelo sem bil zadovoljen z igro v prvem polčasu. Vse do izenačenja na 1:1 nisem imel slabega občutka. Po zaostanku nismo imeli več energije za preobrat. Na igrišču kažemo podobo ekipe, ki je odigrala že 80 tekem v tej sezoni. Pred vrati nismo učinkoviti. Težko dosežemo več kot en zadetek in točke nam po tekočem traku uhajajo. Fizično in psihično so igralci izčrpani. Večji del tekme odigramo dobro, potem pa v nekaj minutah zapravimo vse skupaj," je bil na novinarski konferenci potrt Tuchel, ki je več kot četrt ure odgovarjal na neprijetna vprašanja predstavnikov sedme sile.

Izkušeni Mats Hummels je osvojil dva naslova z Borussio in štiri z Bayernom. Po vrnitvi v Dortmund je doživel številna razočaranja, zdaj pa kaže na prvi naslov po maju 2012, ko je bil trener še Jürgen Klopp. Foto: Reuters

Borussia dobila silovit zalet že pred prvim žvižgom sodnika
Nogometaši Borussie so ob prihodu na stadion Westfalen spremljali tekmo v Mainzu in vzdušje je bilo imenitno že pred tekmo z Eintrachtom. Navijači so bili že pred začetkom srečanja odločni, da se jim v tej sezoni naslov ne bo izmaknil.

Prejšnji teden so črno-rumeni po remiju Bavarcev s Hoffenheimom tudi sami odnesli le točko iz Stuttgarta, potem ko so ob odmoru vodili z 2:0 in imeli 60 minut igralca več.

Malen z dvema zadetkoma potrdil odlično formo
Dortmundčani so hitro pokazali, da ne bodo ponovili napake iz prejšnjega tedna. Jude Bellingham je v 19. minuti izkoristil podajo Juliana Brandta, do konca prvega dela sta visoko prednost zagotovila še Donyell Malen in Mats Hummels, ki je bil natančen z glavo štiri minute pred odmorom.

Razigrani Malen je v 66. zadel še enkrat in dokončno potrdil skok na vrh lestvice. Eintracht je bil nemočen.

Zelo ugoden razpored do konca sezone
Do konca sezone je še pet krogov. Borussia že v petek gostuje v Bochumu, ki se bori za obstanek, edino ostalo gostovanje pa je v Augsburgu. Na stadionu Westfalen so črno-rumeni nanizali devet zmag in težko je verjeti, da bi lahko Wolfsburg, Gladb in Mainz presenetili.