Vincenzo Grifo je mojstrsko izvedel prosti strel. Foto: EPA

Izjemni napadalec je prejšnji teden dosegel dva zadetka in prispeval še tri podaje k zmagi nad Eintrachtom s 5:2. V torek ga je branilcem Bayerna uspelo zaustaviti v superpokalu in Borussia je ostala brez lovorike (1:3).

10.100 gledalcev se je lahko zbralo na Dreisamstadionu, saj so v Nemčiji še vedno zelo ostri ukrepi na športnih prireditvah.

Grifo mojstrsko izvedel prosti strel
Gostiteljem je uspel sanjski start. V 6. minuti je Vincenzo Grifo, ki je v zadnjem trenutku odpadel s seznama potnikov na evropsko prvenstvo, kjer je Italija nato osvojila naslov prvakov, velemojstrsko izvedel prosti strel. Z desnico je zavrtinčil žogo mimo živega zidu, od vratnice pa se je odbila v mrežo.

Jude Bellingham je imel izjemno priložnost za izenačenje že v 11. minuti, ko je sijajno preigraval v kazenskem prostoru, nato pa mu z desetih metrov ni uspelo ukaniti Marka Flekkna v vratih Freiburga. Še večjo priložnost je imel Anglež v 32. minuti, ko je z glavo zadel vratnico.

V prvem polčasu je imela Borussia premoč in je večkrat sprožila proti vratom (11:4), a brez priložnosti niso bili niti nogometaši Freiburga.

Erling Haaland se znova ni vpisal med strelce in Borussia je ostala praznih rok. Foto: EPA

Brez razigranega Haalanda Borussia nemočna
V drugem polčasu so po začetnem pritisku Dortmunda v 53. minuti gostitelji zadeli po protinapadu. Lucas Höler je pred vrati sijajno zaposlil Madžara Rolanda Sallaija, ki je povišal na 2:0.

Črno-rumeni so še naprej pritiskali, po uri igre pa so le znižali izid po avtogolu Yannika Keitela. Felix Passlack je z desne strani podal v kazenski prostor, Bellingham je zgrešil žogo, Keitel pa jo je preusmeril v lastno mrežo.

Haaland je imel malo prostora. V 68. minuti je vseeno ušel obrambi Freiburga, po podaji Giovannija Reyne je sprejel žogo s prsmi, a jo nato z levico poslal čez vrata. Izbranci kultnega trenerja Christiana Streicha so se fanatično branili in zdržali do 94. minute.

Rose: To je veliko razočaranje
V Dortmundu že od maja 2012 čakajo na naslov prvaka. V zadnjih sezonah so velikokrat pokleknili prav pred manj zvenečimi tekmeci. Te tri točke bodo na koncu zelo manjkale, ko se bo sredi maja 2022 potegnila črta pod 59. sezono Bundeslige.

"To je veliko razočaranje. Čaka nas še zelo veliko dela. Precej stvari bo treba še izboljšati, če želimo nizati zmage," je povedal trener Marco Rose. Njegovi izbranci so imeli kar 76-odstotno posest žoge, a v kazenskem prostoru so bili brez pravih idej.

Rdeči biki brez Kampla poteptali Stuttgart
Leipzig je v petek zvečer pred več kot 23.000 navijači premagal Stuttgart s 4:0. Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl, ki je ob porazu prejšnji teden proti Mainzu (0:1) igral vseh 90 minut, tokrat ni stopil na zelenico.

Leipzig je po izenačenem prvem polčasu vprašanje zmagovalca rešil v uvodnih minutah nadaljevanja. Že po 15 sekundah je na 2:0 povišal Emil Forsberg, za 3:0 je drugič na tekmi zadel Dominik Szoboszlai (52.), končni izid pa je v 65. minuti postavil Andre Silva.

Zadetki s tekme Leipzig - Stuttgart

Gnabry zagotovil Bayernu tri točke
Na zadnji tekmi kroga je imel serijski prvak Bayern veliko težav z žilavim Kölnom. Na Bavarskem so ukrepi zelo strogi, zato se je lahko zbralo le 20.000 gledalcev, kar ni niti tretjina kapacitete Allianz Arene. Pred minuto molka v čast umrli legendi kluba Gerdu Müllerju sta imela posebna govora predsednik Herbert Hainer in nekdanji soigralec "Bomberja" Uli Hoeness.

Serge Gnabry je preprečil presenečenje na Allianz Areni. Foto: EPA

V prvem polčasu so se kozlički disciplinirano branili. Edino priložnost je imel visoki branilec Niklas Süle, ki je spretno preigraval v kazenskem prostoru in prišel do strela iz obrata, a je bil Timo Horn na mestu.

Trener Bayerna Julian Nagelsmann je na začetku drugega polčasa v igro poslal Jamala Musialo. Odlični najstnik je sijajno prodrl po levi strani in podal nazaj do Roberta Lewandowskega, ki je s petih metrov zlahka potisnil žogo v mrežo. Poljak je zadel že na 12. zaporedni prvenstveni tekmi. S tem je dosegel že 298. zadetek v dresu Bayerna na 331 tekmah.

Köln v dveh minutah od 0:2 do 2:2
V 59. minuti je po hitri akciji na desni strani do žoge prišel Thomas Müller. Podal je pred vrata, kjer je branilec Jorge Mere z drsečim startom le še podaljšal žogo do Serga Gnabryja, ki jo je z levico potisnil v mrežo.

Takoj po izvajanju sredine je znižal Anthony Modeste po močnem strelu z glavo. Odlično ga je z leve strani zaposlil Jonas Hector. Dve minuti zatem je izenačil Mark Uth z levico. Napadalec se je izognil prepovedanemu položaju, z desne strani je podal Kingsley Ehizibue.

Bavarci so bili precej raztreseni. Pomagal jim je vratar Kölna Horn, ki je izbil žogo naravnost na glavo Joshue Kimmicha. Vezist je na desni strani opazil Gnabryja, ki je s 15 metrov zabil žogo pod prečko.