Stefan Lainer je dosegel odločilni zadetek na prazni Allianz Areni. Vezist je bil najboljši igralec tekme. V drugem polčasu je dobil večino dvobojev na sredini igrišča. Foto: Reuters

Trener Julian Nagelsmann je imel na klopi osem nogometašev, ki še nikoli niso igrali v Bundesligi. V 75. minuti je vstopil Paul Wanner, ki je za božič dopolnil 16 let. S tem je postal najmlajši nogometaš, ki je zaigral za Bayern v nemškem prvenstvu.

Manuel Neuer, Kingsley Coman, Alphonso Davies, Lucas Hernandez, Tanguy Nianzou, Omar Richards, Leroy Sane, Corentin Tolisso in Dayot Upamecano so v izolaciji zaradi zdravstvenih protokolov covida-19. Eric Maxim Choupo-Moting in Bouna Sarr bosta igrala na afriškem prvenstvu in januarja ne bosta v kadru, Leon Goretzka in Josip Stanišić pa sta poškodovana.

V vratih je bil Sven Ulreich, v prvi postavi pa Malik Tillman. Vodstvo Bayerna je vložilo prošnjo za preložitev tekme, saj je med tednom še veliko prostih terminov, a je bila zavrnjena. V Bundesligi bodo vse tekme odigrali po prvotnem urniku, saj mora biti v kadru 15 zdravih nogometašev. Januarja in februarja bodo vse tekme igrali pred praznimi tribunami, nato pa bo vse odvisno od zdravstvenega položaja.

Najboljši strelec Bundeslige Robert Lewandowski je poleg zadetka še dvakrat zatresel okvir vrat. Foto: Reuters

Posnetek pokalne "petarde" podžgal goste
Trener Gladbacha Adi Hütter je na poti do stadiona v avtobusu zavrtel vrhunce pokalne tekme, ko so njegovi varovanci 27. oktobra odpravili Bavarce s 5:0. Novembra in decembra so imeli nato veliko krizo. na domači zelenici so doživeli polom proti Freiburgu (0:6). Padli so na 14. mesto, a na Allianz Areni so prikazali zelo disciplinirano predstavo.

Lewandowski dosegel že 20 golov v tej sezoni
V uvodnih 20 minutah so bili Bavarci precej boljši tekmec. V 18. minuti je Thomas Müller podal v kazenski prostor, kjer je Robert Lewandowski ušel Nicu Elvediju in z desnico s 13 metrov poslal žogo v mrežo. Poljak je dosegel že 20. zadetek v tej sezoni.

Florian Neuhaus je izenačil na 1:1 in prebudil soigralce, ki so slabo odigrali prvih 25 minut. Foto: Reuters

Neuhaus in Lainer zrežirala preobrat v štirih minutah
Gostje so izenačili iz prve nevarne akcije v 27. minuti. Joshua Kimmich je zelo slabo izbil žogo, padla je na nogo Floriana Neuhausa, ki je z volejem z desnico zatresel mrežo.

Štiri minute zatem je Luca Netz izvajal kot z desne strani, žogo je podal v sredino kazenskega prostora, kjer je Stefan Lainer z glavo ukanil Ulreicha, ki je bil malce prekratek.

Lewandowski zadel vratnico in prečko
V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Lewandowski znova zlahka preigral Elvedija in stresel vratnico, do odbite žoge je prišel Müller, a je njegov strel pred golovo črto odbil Matthias Ginter.

V drugem polčasu je Bayern pritisnil. Jamal Musiala je poskusil z 20 metrov v 56. minuti, Yann Sommer pa je žogo odbil v kot. Po uri igre je bil vratar Gladbacha že premagan, a ga je po strelu Lewandowskega s 15 metrov rešila prečka.

V zadnje četrt ure so gostje opravili pet menjav. Vstopili so izkušeni Alassane Plea, Patrick Herrmann in na koncu še Marcus Thuram. Nagelsmann ni imel veliko možnosti za menjavo. Poleg Wannerja je vstopil še Lucas Copado (nečak športnega direktorja Hasana Salihamidžića). Trener Bayerna zdaj upa, da bo kader precej popolnejši prihodnjo soboto v Kölnu.

Paul Wanner je bil na pripravah z nemško reprezentanco do 19 let na Majorki, a je dobil klic trenerja Juliana Nagelsmanna.  Foto: Reuters
Paul Wanner je bil na pripravah z nemško reprezentanco do 19 let na Majorki, a je dobil klic trenerja Juliana Nagelsmanna. Foto: Reuters

Müller: Zaslužili smo si vsaj točko
"Zelo dobro smo začeli in zasluženo povedli. Gladbach je iz prve priložnosti izenačil, nato pa smo padli do odmora. Pri zaostanku se je še bolj poznalo, da manjkajo številni nosilci igre. Sommer je zelo dobro branil, dvakrat smo zadeli tudi okvir vrat. Zaslužili smo si vsaj točko," je povedal Thomas Müller.

"Po seriji slabih izidov ob koncu jesenskega dela smo v Münchnu osvojili tri točke. Res moram pohvaliti svoje varovance za odlično predstavo. Želja je bila velika, to je bil pravi boj, ki sem ga novembra in decembra pogrešal," je bil nasmejan trener Gladbacha Adi Hütter. V uvodnem krogu se je tekma na Borussia Parku končala z remijem (1:1). V tej sezoni so Bavarci torej ostali brez zmage proti Borussii iz Mönchengladbacha.

Velika vrnitev dortmundske Borussie v Frankfurtu
Spodrsljaj Bayerna je unovčila dortmundska Borussia, ki je osvojila velike tri točke v Frankfurtu (2:3).

Mahmoud Dahoud je zaokrožil izjemno vrnitev Dortmundčanov v zadnjih 20 minutah. Foto: EPA

Gostitelji so nadzorovali potek tekme v prvem polčasu. Po četrt ure igre je Filip Kostić s prostega strela z leve strani podal pred vrata, kjer je Rafael Borre z desnico preusmeril žogo v mrežo. Devet minut zatem je kolumbijski napadalec kaznoval še veliko napako kapetana Borussie Marca Reusa.

Črno-rumeni so bili že v izgubljenem položaju, a je v 71. minuti znižal Thorgan Hazard. Belgijec je po podaji Erlinga Haalanda poslal žogo med nogama vratarja Kevina Trappa v mrežo.

Borussia je silovito pritisnila v zadnjih minutah, Jude Bellingham je izenačil v 87. minuti z glavo po podaji Thomasa Meunierja z desne strani. Le dve minuti zatem je bil natančen še Mahmoud Dahoud, ki je z 19 metrov z desno nogo zavrtinčil žogo v mrežo.

Velika zmaga izbrancev Marca Roseja, ki zdaj zaostajajo za Bayernom še šest točk.