Serhou Guirassy je poskrbel za veliko točko Stuttgarta na Allianz Areni. Foto: EPA

Pet sprememb je bilo v začetni enajsterici Bavarcev. Noussair Mazraoui, Dayot Upamecano, Leon Goretzka, Jamal Musiala, Serge Gnabry in Mathys Tel so dobili priložnost od prve minute.

Tel najmlajši strelec v zgodovini Bayerna
V 36. minuti je Alphonso Davies ušel po levi strani in podal v sredino kazenskega prostora, kjer je Tel s 13 metrov z levo nogo poslal žogo v mrežo. 17-letni Francoz je postal najmlajši strelec zadetka v Bundesligi v dresu Bayerna.

Francoz Mathys Tel je pri 17 letih in 156 dneh postal najmlajši nogometaš Bayerna, ki je dosegel gol v Bundesligi. Foto: EPA

Stuttgart je odločno začel drugi polčas. V 51. minuti je Chris Führich rahlo odrinil Joshuo Kimmicha, ki je hitro padel. Serhou Guirassy je potisnil žogo v prazno mrežo. Po ogledu posnetka zadetek ni veljal.

Stuttgart zasluženo izenačil
V 57. minuti so gostje izenačili. Konstantinos Mavropanos je odvzel žogo Musiali in takoj v kazenskem prostoru zaposlil Führicha, ki je z diagonalnim strelom z desne strani zatresel mrežo.

Odgovor Bayerna je bil hiter. Po uri igre je Musiala v kazenskem prostoru preigral Atakana Karazorja, si naravnal žogo na levico in jo s 14 metrov poslal tik ob vratnici v mrežo. Stuttgart je nato znova zaigral precej napadalneje. Guirassy je četrt ure pred koncem stresel prečko.

Guirassy zagotovil točko z najstrožje kazni
V zadnji minuti rednega dela je Matthijs de Ligt v kazenskem prostoru pohodil Guirassyja. Francoz je streljal mimo vrat, a žogo še ni zapustila igrišča, ko ga je de Ligt pohodil. To je opazil videosodnik in odločil se je za najstrožjo kazen. Odlični Guirassy je z desno nogo zabil žogo pod prečko, Manuel Neuer je bil nemočen.

"Izgubili smo dve točki. Nismo igrali dobro, pri vodstvu z 2:1 smo le čakali na konec tekme, morali bi zadeti še tretjič. Vsak posebej se mora zamisliti. Želimo hitro prevzeti vodstvo na lestvici, a na tak način ne bo šlo," je bil jezen Thomas Müller.

Marco Rose je še maja sedel na klopi dortmundske Borussie. Leipzig je z njegovim prihodom prikazal najboljšo predstavo sezone. Foto: EPA

Sanjski debi Roseja na klopi Leipziga
Vse kaže, da so kadrovske menjave v Leipzigu že obrodile sadove. Novi trener Marco Rose, ki je rojen v Leipzigu, je moštvo takoj pripeljal do prestižne zmage nad dortmundsko Borussio (3:0). Rose je v lanski sezoni vodil črno-rumene.

Branilec Willi Orban je zadel že v 6. minuti z glavo po podaji iz kota. Dominik Szoboszlai je tik pred polčasom z izjemnim strelom s 25 metrov poslal žogo pod prečko. Ekipo Dortmunda je šest minut pred koncem dokončno matiral Amadou Haidara po podaji Tima Wernerja.

Na vrhu presenetljivo Union iz Berlina
Nogometaši Uniona iz Berlina ostajajo glavno presenečenje nove sezone. V nedeljo so se veselili zmage z 1:0 v Kölnu in prevzeli vodstvo. Zmaga Berlinčanov bi bila lahko še višja, a je Jordan Siebatcheu v 10. minuti zapravil enajstmetrovko. Že pred tem jim je k vodstvu z avtogolom pomagal Timo Hübers v 3. minuti.

V Freiburgu so nezadovoljni, ker so izpustili prvo mesto na lestvici. Lahko pa so zadovoljni s točko proti Borussii iz Mönchengladbacha (0:0). Obe ekipi sta si namreč priigrali številne priložnosti, nobeni pa žoge ni uspelo zabiti v tekmečevo mrežo in za oba tabora bi se lahko razpletlo tudi s porazom.