Sebastien Haller je bil junak popoldneva na razprodanem stadionu Westfalen. Foto: EPA

Dortmundčani so spomladi v sijajni formi, osvojili so maksimalnih 12 točk in se vrnili v boj za naslov, potem ko so pred svetovnim prvenstvom zaostajali za Bayernom za devet točk.

Freiburg z deseterico zdržal do odmora
Velike težave za Freiburg so se začele že v 17. minuti, ko je Kiliann Sildillia prejel drugi rumeni karton. V dveh minutah je dvakrat podrl Karima Adeyemija, ki je bil prehiter zanj.

Borussia je hitro unovčila prednost igralca več. Marcu Reusu je v gneči uspelo spraviti žogo do Nica Schlotterbecka, ki je z močnim strelom z levo nogo zatresel mrežo.

Tik pred odmorom je Freiburg presenetljivo izenačil, ko je Lucas Höler unovčil edino priložnost gostov v prvem delu.

Kultni trener Freiburga Christian Streich, ki je eden najbolj priljubljenih strategov Bundeslige, se tokrat ni strinjal z odločitvami sodnika Roberta Schröderja. Foto: EPA

Črno-rumeni šov v drugem polčasu
Že po treh minutah nadaljevanja je Jude Bellingham s peto zaposlil Adeyemija, ki je napovedal popoln razcvet črno-rumenih. V 51. minuti je veliki trenutek dočakal Haller, ki je zadel z glavo s petih metrov po podaji Raphaela Guerreira. To je bil prvi zadetek Francoza za Borussio in zelo čustven trenutek.

Gostje so bili nemočni. Julian Brandt je v 69. minuti zaključil protinapad. Četrt ure pred koncem je živce izgubil trener Freiburga Christian Streich. Najprej je prejel rumeni karton, takoj zatem pa je bil izključen. Končni izid je postavil Giovanni Reyna osem minut pred koncem tekme.

Haller tega trenutka nikoli ne bo pozabil
"Po golu se mi je naježila. Na ta trenutek sem čakal dolgo časa. Vzdušje na stadionu je bilo izjemno. Vsi so v klubu so me podpirali. Tega trenutka ne bom nikoli pozabil. Marsikaj sem prestal v zadnje pol leta," je povedal Haller. 28-letnik se je rodil v Essonnu v Franciji. Oče je Francoz, mati pa je s Slonokoščene obale. V mladinskih vrath je igral za francosko izbrano vrsto, od leta 2020 pa nastopa za Slonokoščeno obalo. Na 15 tekmah je dosegel štiri zadetke.

Haller dosegel prvi zadetek po končanem zdravljenju raka

Siebatcheu nadaljeval zmagoviti niz Uniona
Union Berlin prav nič ne popušča, z 2:1 je premagal Mainz. Jordan Siebatcheu je dosegel odločilni zadetek šest minut pred koncem.

Kolo Muani v izjemni formi
Eintracht je odpravil berlinsko Hertho s 3:0. Dva gola je že v prvem delu dosegel izjemni napadalec Randal Kolo Muani, zadnjega je dodal Aurelio Buta v zadnji minuti.

Leipzig brez Kampla le do točke v Kölnu
Köln in Leipzig sta se razšla brez zadetkov. Rdeči biki so imeli terensko premoč, vendar niso bili učinkoviti. Marco Rose še ne pozna poraza na klopi Leipziga. Kevin Kampl je vso tekmo sedel na klopi.

Kingsley Coman je v odlični formi na začetku spomladanskega dela. Foto: Reuters

Bayern z udarnim startom povozil Wolfsburg
Bayern je v tem koledarskem letu tekmecem s tremi zaporednimi neodločenimi izidi 1:1 ponudil priložnost, da se približajo. A vzpon forme je napovedala že pokalna tekma v Mainzu v sredo, ki so jo Bavarci dobili s 4:0. Na Volkswagen Areni v Wolfsburgu so se serijski nemški prvaki veselili treh točk (2:4).

Trener Julian Nagelsmann je imel kar nekaj težav, saj je manjkal odlični napadalec Eric Maxim Choupo-Moting zaradi želodčnih težav. Tudi Dayot Upamecano in Ryan Gravenberch sta poškodovana. Že dlje časa manjka Sadio Mane, Lucas Hernandez in vratar Manuel Neuer pa sta po zahtevnih operacijah že končala sezono.

Coman zadel dvakrat v uvodne četrt ure
Vsi načrti nekdanjega trenerja Bayerna Nika Kovača so se podrli že v uvodnih 20 minutah.

V 9. minuti je Kingsley Coman z roba kazenskega prostora z leve strani skušal zaposliti Thomasa Müllerja v kazenskem prostoru, žoga pa je zletela mimo vseh igralcev in končala v mali mrežici. Vratar Koen Casteels je bil presenečen in ni uspel dobro posredovati.

Le pet minut zatem je Joao Cancelo, ki je tik pred koncem prestopnega roka prišel iz Manchester Cityja, z desne strani poslal uporaben predložek v kazenski prostor. Coman je z izjemnim volejem z desno nogo z 12 metrov povišal na 0:2.

Müller natančen z glavo
Gostitelji niso uspeli zadihati. Joshua Kimmich je v 19. minuti s prostega strela z leve strani podal v sredino kazenskega prostrora, Thomas Müller pa je z desetih metrov z glavo poslal žogo v mrežo.

Kaminski vlil nekaj upanja gostiteljem
Kovač je moral nekaj spremeniti in po pol ure je vstopil Jakub Kaminski. 20-letni Poljak je minuto pred odmorom znižal na 1:3, potem ko si je izmenjal dvojno podajo s Paulom Otaviom. Z leve strani je z desno nogo matiral Yanna Sommerja.

Kimmich izključen na začetku drugega polčasa
V 54. minuti je Maximilian Arnold krenil v protinapad, Joshua Kimmich pa ga je podrl in si prislužil drugi rumeni karton. Volkovi so začutili veliko priložnost. Po uri igre je Ridle Baku z glavo streljal naravnost v Sommerja.

Ko je bil Bayern na zelenici z igralcem manj, je akcijo tekme izepljal 19-letni Jamal Musiala. To je bil že njegov deseti zadetek v letošnji sezoni. Foto: Reuters

Izjemna samostojna akcija najstnika Musiale
Wolfsburg je prevladoval, a izrazitih priložnosti za znižanje ni imel. V 73. minuti je Jamal Musiala sijajno premešal obrambo gostiteljev. Nihče ga ni uspel zaustaviti, tudi Micky van de Ven je bil prepočasen in najstnik je z desno nogo povišal na 1:4. Okoli njega je bilo šest igralcev, a nihče ni uspel zaustaviti njegove samostojne akcije, ki je prinesla odločitev.

Končni izid je devet minut pred koncem postavil Mattias Svanberg z močnim strelom z desne strani. Žogo je po podaji Lukasa Nmeche poslal pod prečko.

Rezervist Yannick Gerhardt je sicer v 84. minuti dosegel tretji zadetek za Wolfsburg, vendar se je takoj oglasil sodnik Harm Osmers. Videosodnik si je ogledal posnetek in takoj je opazil prekršek Bakuja nad Leonom Goretzko in ostalo je pri 2:4.