Veliko veselje Berlinčanov po koncu tekme v Hamburgu. Foto: EPA

Prvo tekmo je v četrtek na olimpijskem stadionu v Berlinu dobil Hamburg z 1:0. Edini zadetek je dosegel Ludovit Reis v 57. minuti. HSV, ki je med letoma 1963 in 2018 ves čas igral med nemško elito, je bil v odličnem položaju, da se po štirih letih znova vrne v Bundesligo.

Dedryck Boyata je že v 4. minuti pokvaril vse načrte Hamburga. Foto: EPA

Na povratni tekmi se je na razprodanem stadionu Volkspark zbralo 55.000 gledalcev. Že v 4. minuti so Berlinčani povedli. Marvin Plattenhardt je podal iz kota, Belgijec Dedryck Boyata pa je z glavo zatresel mrežo. Hamburg je bil popolnoma brez idej in mu ni uspelo ponoviti predstave s prve tekme.

Obstanek Berlinčanov je s prostega strela v 63. minuti potrdil odlični Plattenhardt. Z desne strani je zavrtinčil žogo proti vratom. Vratar Hamburga Heuer Fernandes je stopil korak preveč naprej in žoga ga je preletela.

Marvin Plattenhardt je bil najboljši igralec tekme na stadionu Volkspark. Foto: Reuters

Četrt ure pred koncem je imel napadalec Stevan Jovetić veliko priložnost, da še tretjič zatrese mrežo Hamburga, a je Fernandes žogo odbil. Hamburg tudi v šestih minutah sodnikovega dodatka ni več resneje zapretil. Pol minute pred koncem je Lucas Tousart zaradi zavlačevanja prejel drugi rumeni karton, a je kmalu zatem sodnik Deniz Aytekin odpiskal konec tekme.

Magath opravil misijo v Berlinu
Trener Herthe Felix Magath si je pošteno oddahnil. Leta 1983 je odločil finale Pokala državnih prvakov, ko je dosegel edini zadetek za zmago Hamburga nad Juventusom z 1:0. Tokrat je s svojimi varovanci poskrbel za veliko razočaranje v Hamburgu, ki bo tako še pet leto zapored igral v drugi nemški ligi.

Felix Magath je med letoma 1976 in 1986 odigral 306 tekem za HSV in dosegel 46 golov. Med letoma 1995 in 1997 je tudi sedel na klopi tega kluba s severa Nemčije. Foto: Reuters

"To je bila najtežja naloga v moji trenerski karieri. Ko smo leta 2009 v Wolfsburgu osvojili naslov, ni bilo pritiska, saj je bil Bayern favorit. Vsi pričakujejo, da bo Hertha igrala v Bundesligi, in pritisk je bil ogromen. Izpolnil sem cilj. Seveda po koncu tekme pomislim tudi na HSV, ki mi je dal vse v igralski karieri. Srce me boli, ker bodo znova igrali v drugi ligi," je povedal Magath.

Iz Bundeslige sta izpadla Arminia in Greuther Fürth, v prihodnji sezoni bosta med elito znova igrala Schalke in Werder Bremen.