Harry Kane je odigral odlično prvo sezono v Bundesligi, a zelo verjetno bo moral na lovoriko še počakati. Foto: EPA

Kapetan angleške reprezentance je s 30 goli najboljši strelec lige. Hkrati je postal prvi igralec s 30 zadetki v Bundesligi v svoji prvi sezoni po Uweju Seelerju iz sezone 1963/64. Do rekorda Roberta Lewandowskega izpred treh let mu manjka še 11 zadetkov, do konca sezone pa je na sporedu še devet tekem.

Thomas Tuchel bo le še dva meseca in pol vodil Bayern. Foto: EPA

Trener Thomas Tuchel je na Allianz Areno prišel v posebnem škornju, saj si je v torek ob motivacijskem govoru pred tekmo z Laziem zlomil palec na nogi, ko je močno brcnil v vrata. Očitno je pomagalo, saj so Bavarci z odlično predstavo zmagali s 3:0.

Kane in Goretzka blestela na Allianz Areni
Mainz je na predzadnjem mestu in čaka ga ogorčen boj za obstanek do konca sezone. Bayern je povedel v 13. minuti, ko je Jamal Musiala z leve strani podal pred vrata, Kane pa je podstavil desno nogo in potisnil žogo v mrežo.

Sedem minut zatem so Bavarci hitro izvedli prosti strel na desni strani. Joshua Kimmich je podal pred vrata, Kane je z glavo zadel vratnico, Leon Goretzka pa je odbito žogo od vratnice poslal v mrežo.

Mainz je znižal po pol ure igre, ko je Brajan Gruda s prostega strela nastavil žogo za Nadiema Amirija, ki je s 25 metrov poslal žogo prek glave Thomasa Müllerja v levi zgornji kot. Manuel Neuer je bil prekratek.

V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Goretzka z dolgo podajo v kazenski prostor zaposlil Kana, ki je z levo nogo povišal na 3:1.

Serge Gnabry in Leon Goretzka sta bila razigrana. Foto: EPA

Mainz v drugem polčasu popolnoma nemočen
Takoj na začetku drugega polčasa je Müller po podaji Musiale razblinil vse načrte gostov o preobratu. Po uri igre je bil strelec Musiala, v vlogi podajalca pa Kane.

Serge Gnabry, ki je bil dolgo časa poškodovan, je potreboval le štiri minute po vstopu dosegel šesti zadetek, ko je s s peto preusmeril žogo med nogama Robina Zentnerja v mrežo.

V 70. minuti je Kane z glavo zaokrožil hat-trick, v sodnikovem dodatku pa je bil z glavo natančen še Goretzka.

Dortmundčani z igralcem manj zdržali v Bremnu
Werder je na večerni tekmi izgubil proti Borussii iz Dortmunda z 1:2. Črno-rumeni so bili precej boljši v prvem polčasu. Donyell Malen je v 21. minuti akrobatsko v zraku zadel žogo in jo poslal med nogama vratarja Michaela Zettererja v mrežo. Pred tem je čuvaj mreže Bremenčanov odbil strel Juliana Brandta z 20 metrov.

Jadon Sancho, ki se je januarja vrnil v Dortmund, je povišal na 0:2 v 38. minuti po prodoru po levi strani. V sodnikovem dodatku prvega polčasa so gostje ostali brez izključenega Marcela Sabitzerja. Avstrijec je z drsečim startom zadel Mitchlla Weiserja v ahilovo tetivo in sodnik Deniz Aytekin je takoj potegnil rdeči karton.

Werder je z igralcem več močno pritisnil in znižal v 70. minuti, Justin Nijnmah je zatresel mrežo po podaji Romana Schmida. Bremenčani so v zaključku vse moči usmerili v napad, a jim ni uspelo izenačiti.

Leipzig upravičil vlogo favorita
Leipzig je ugnal Darmstadt z 2:0 in še vedno zaostaja za Dortmundom eno točko v boju za četrto mesto, ki še vodi v Ligo prvakov v naslednji sezoni. Kevin Kampl je igral do 77. minute, takrat pa je v igro s klopi vstopil Benjamin Šeško.

Rdeči biki so povedli že v 3. minuti, ko je avtogol zabil Thomas Isherwood. V 50. minuti je končni izid postavil Christoph Baumgartner.

Leverkusen je neporažen v vseh tekmovanjih v letošnji sezoni. Foto: EPA

Leverkusen z igralcem več strl Wolfsburg
Nogometaši Leverkusna so na zadnji tekmi 25. kroga premagali Wolfsburg z 2:0 in imajo še vedno 10 točk naskoka pred Bayernom. S tem pa so tudi postavili še en rekord v svoji sanjski sezoni. Z 21 zmagami so namreč popravili lastni najboljši izkupiček zmag v ligi.

Pot do novih treh točk je v prvem polčasu tlakoval Nathan Tella v 37. minuti, delo pa je Bayerju olajšal še Moritz Jenz, ki je že po pol ure igre dobil drugi rumeni karton. Z igralcem več je Leverkusen dokončno potopil Wolfsburg z zadetkom Floraina Wirtza v 86. minuti.

25. krog:
STUTTGART - UNION BERLIN 2:0 (1:0)
Guirassy 19., Führich 65.
RK: Schäfer 69./Union Berlin

BAYERN - MAINZ 8:1 (3:1)
Kane 13., 45.+7., 70., Goretzka 20., 92., Müller 47., Musiala 61., Gnabry 66.; Amiri 31.

Bayern: Neuer, Kimmich, de Ligt, Dier (75./Kim), Davies (18./Guerreiro), Laimer, Goretzka, Sane (62./Gnabry), Müller (62./Tel), Musiala (75./Zaragoza), Kane.

Mainz: Zentner, van den Berg, Guilavogui (35./Fernandes), Caci, Widmer, Krauss (76./da Costa), Amiri, Mwene, Lee (65./Richter), Gruda (76./Hanche Olsen), Burkardt (65./Ajorque).

Sodnik: Patrick Ittrich

RB LEIPZIG - DARMSTADT 2:0 (1:0)
Isherwood 3./ag, Baumgartner 50.
Šeško je igral do 77. minute, Kampl (oba Leipzig) je vstopil v igro v 77. minuti.

BORUSSIA (M) - KÖLN 3:3 (1:1)
Honorat 32., Hack 71., 73.; Alidou 7., 64., Downs 79.

AUGSBURG - HEIDENHEIM 1:0 (1:0)