Harry Kane lahko ogrozi tudi rekord Roberta Lewandowskega, ki je v sezoni 2020/21 dosegel 41 zadetekov v Bundesligi. Foto: EPA

Ekipi sta se srečali prvič po dramatičnem zadnjem krogu lanske sezone. 27. maja je Jamal Musiala na stadionu Rhein Energie v 89. minuti zagotovil Bavarcem enajsti zaporedni naslov, dortmundska Borussia pa na domačem stadionu ni uspela ugnati Mainza (2:2).

Thomas Tuchel je na stadion prišel v zimski jakni in v kapi, strateg kozličkov Steffen Baumgart pa v majici s kratkimi rokavi. Strateg Bayerna se je na četrtkovi novinarski konferenci pritoževal nad neposrečenim terminom tekme, saj so se številni nogometaši vračali z reprezentančnih akcij tudi z drugega dela sveta. Nekateri so prišli v München v četrtek popoldne.

Kane kronal veliko premoč Bayerna
Od začetka tekme je imel Bayern izrazito premoč. V 20. minuti je Florian Kainz izgubil žogo, Leroy Sane je prodrl v kazenski prostor, Eric Maxim Choupo-Moting je že ukanil vratarja Marvina Schwäbeja, a je branilec Julian Chabot odbil žogo z golove črte. Na pravem mestu je bil Harry Kane, ki je le še podstavil desno nogo in poslal žogo v mrežo.

Steffen Baumgart je glasno spodbujal svoje varovance, ki so borili, a vseeno niso bili blizu izenačenja. Foto: EPA

Kozlički so bili nemočni v prvem delu, Choupo-Moting in Sane pa sta zapravili veliki priložnosti za povišanje Bayerna.

Coman zadel prečko
Tudi v drugem polčasu je Bayern pritiskal, a ni uspel povišati prednosti. V 78. minuti je po podaji iz kota Leon Goretzka podaljšal žogo pred vrata, kjer je Kingsley Coman z glavo stresel prečko.

Tuchel ni opravil nobene menjave
Köln je imel 36-odstotno posest žoge, le dvakrat je v 93 minutah sprožil v okvir vrat, Manuel Neuer ni imel resnega dela.

Tuchel ni opravil nobene menjave. Thomas Müller, Serge Gnabry, Mathys Tel in Alphonso Davies so vso tekmo presedeli na klopi.

"Popolnoma smo nadzorovali potek tekme. Vsekakor zaupam igralcem, ki so sedeli na klopi in se ogrevali za vstop. Imel sem v mislih, da bi lahko Müller, Tel in Guerreiro dobili nekaj minut. V garderobi sem jim povedal, da se normalno ne zgodi tekma brez ene same menjave," je razlagal Tuchel. Zadnji trener Bayerna, ki ni opravil menjave na tekmi Bundeslige, je bil Louis van Gaal decembra 2010 proti St. Pauliju. V letošnji sezoni so bile do petkovega večera na tekmah nemškega prvenstva opravljene vsaj tri menjave v vsaki ekipi.

Kane odločil tekmo Köln – Bayern

Izjemni Leverkusen ostaja na vrhu
Nogometaši Bayerja iz Leverkusna so na Weserstadionu gladko odpravili Werder iz Bremna (0:3).

Varovanci Xabija Alonsa so že v prvem polčasu postavili temelje za 11. zmago v sezoni. V 9. minuti jim je do te pomagal Olivier Deman, ki je zatresel lastno mrežo, dve minuti pred polčasom pa je zadel Jeremie Frimpong. Končni izid je v 76. minuti postavil Alex Grimaldo.

Bayer ima na vrhu 34 točk oziroma dve več od Bayerna.

Deniz Undav se je izkazal v Brightonu v Premier ligi, v Bundesligi je eden najboljših napadalcev. Foto: EPA

Undav zrežiral zmago Stuttgarta
Tretjeuvrščeni Stuttgart je v Frankfurtu premagal Eintracht z 2:1. Oba gola za goste je dosegel napadalec Deniz Undav (1. in 45. minuta), Stuttgart pa si je gol zabil še sam v 26. minuti prek Waldemarja Antona.

Dortmund od 0:2 do 4:2
Na četrto mesto je s 24 osvojenimi točkami napredovala Borussia Dortmund. Črno-rumeni so že v prvem polčasu nadoknadili dva gola zaostanka in na koncu slavili s 4:2.

Šeško in Leipzig s klopi opazovala poraz Leipziga
Na peto mesto je zdrsnil Leipzig. Wolfsburg je ugnal rdeče bike z 2:1. Benjamin Šeško in Kevin Kampl sta vseh 90 minut videla s klopi za rezervne nogometaše. Gol za zmago Wolfsburga je v 67. minuti dosegel Rogerio.