Ellyes Shkiri je že v 4. minuti zatresel mrežo Bayerna. Köln je odlično izkoristil dva meseca in pol dolg odmor. Foto: EPA

Po remiju v Leipzigu v petek (1:1) je nato v ponedeljek vodstvo Bayerna sporočilo, da se je razšlo s trenerjem vratarjev Tonijem Tapalovićem. Tom Starke je postal nov trener čuvajev mreže. Tapalović je dolgoletni prijatelj Manuela Neuerja, ki je trenutno poškodovan in do poletja ne bo igral. V vratih Bayerna je zdaj številka ena Yann Sommer, ki je precej zaostril konkurenco. Obetavni Alexander Nübel je posojen Monacu do konca junija.

Köln je zadnjič premagal Bavarce 5. februarja 2011, ko je Milivoje Novaković dosegel dva zadetka. Kozlički so se po zaostanku z 0:2 vrnili in šokirali Bayern s 3:2. V petek so povozili Werder s 7:1 in odlično pripravljenost so potrdili tudi v Münchnu.

Shkiri šokiral Bavarce že v 4. minuti
Köln je povedel že v 4. minuti, ko je po podaji iz kota Julian Chabot z glavo podaljšal žogo na daljšo vratnico, kjer jo je Ellyes Shkiri z desno nogo potisnil v mrežo.

Po četrt ure so prvič zapretili serijski nemški prvaki. Serge Gnabry, ki je polnil strani rumenih medijev zaradi obiska tedna mode v Parizu po slabi predstavi v Leipzigu, je streljal z leve strani, a je vratar Marvin Schwäbe odbil žogo v kot.

Gledalci na Allianz Areni so bili v zimskih oblačilih, trener Kölna Steffen Baumgart pa je v majici s kratkimi rokavi spodbujal svoje varovance. Imel je svojo tekmo ob stranski črti in po koncu srečanja je bil zelo vesel točke. Zavedal se je, da je remi v Münchnu velik uspeh. Foto: Reuters

Gostje so se disciplinirano branili in po pol ure izpeljali šolski protinapad, Sommer pa je v zadnjem trenutku odbil žogo pred Shkirijem. Bavarci so stopnjevali ritem, a izrazitih priložnosti ni bilo. V zadnji minuti prvega polčasa je z močnim strelom poskusil Benjamin Pavard, odbito žogo pa je Leon Goretzka z glavo poslal mimo vrat.

Coman in Müller poživila igro Bayerna
Julian Naglesmann se je zelo hitro vrnil na trenersko klop, napotki med odmorom so bili kratki. Na začetku nadaljevanja sta vstopila Ryan Gravenberch in Kingsley Coman. Francoz je zelo poživil igro in v 54. minuti tudi zapravil priložnost za izenačenje.

Trener Kölna Steffen Baumgart je v zimskih temperaturah v majici s kratkimi rokavi skakal ob stranski črti. Motiviral je svoje varovance, ki so se srčno branili. V 79. minuti je Coman podal z desne strani pred vrata, kjer je rezervist Thomas Müller zapretil z glavo, a se je Schwäbe izkazal s parado.

V zadnjih minutah je Bayern zaigral na vse ali nič. Vsi igralci Kölna so bili stisnjeni v kazenski prostor. V 88. minuti je Eric Maxim Choupo-Moting že preigral vratarja Schwäbeja, a nato z leve strani zadel vratnico. Stranski sodnik je dvignil zastavico in morebitni zadetek ne bi veljal.

Joshua Kimmich (levo) je dosegel enega najlepših zadetkov v letošnji sezoni v Bundesligi. Foto: EPA

Mojstrovina Kimmicha s 30 metrov
V 90. minuti je napadalec Kölna Davie Selke zelo slabo izbil žogo iz kazenskega prostora. Dayot Upamecano je podal do Kimmicha, ki je imel veliko prostora. Odločil se je za strel s 30 metrov z desno nogo. Žogo je velemojstrsko od prečke poslal v mrežo. Nemški reprezentant je z mojstrovino rešil točko.

Na sporedu so bile še tri minute sodnikovega dodatka. Coman je ušel po levi strani in nevarno streljal, a je branilec Chabot žogo odbil v kot. Gostje so se zasluženo veselili točke, čeprav so imeli le 22-odstotno posest žoge.

Baumgart prvič osvojil točko proti Bayernu
"Priznati moram, da si je Bayern zaslužil točko. Res je, da so izenačili v 90. minuti, vendar imeli so ogromno premoč v drugem polčasu. Moji varovanci so iztisnili maksimum, vsi so izčrpani. Lahko smo zadovoljni," je povedal trener Baumgart, ki se je prvič veselil točke proti Bayernu.

Nagelsmann: Trenutno ne moremo sestaviti dobrih 90 minut
Nagelsmann je bil seveda precej slabše volje: "Prvi polčas je bil zelo slab, z drugim pa sem zadovoljen. Köln je z enajstimi nogometaši stal v kazenskem prostoru in težko je bilo zadeti. Ekspresno smo se znašli v zaostanku in to je porušilo naše načrte. Trenutno ne moremo sestaviti dobrih 90 minut. Če bi celotno tekmo igrali tako, kot smo v drugem polčasu, Köln ne bi imel nobene možnosti."

Timo Werner in Dani Olmo sta blestela v Gelsenkirchnu. Foto: EPA

Rdeči biki divjali v Veltins Areni
Zadnjeuvrščeni Schalke je vse bližje novi selitvi v drugo ligo. Na Veltins Areni je doživel polom proti Leipzigu (1:6).

V 7. minuti so rdeči biki izvedli protinapad. Timo Werner je nastavil žogo Andreju Silvi, ki jo je z 20 metrov z desno nogo poslal v mrežo. Benjamin Henrichs je po četrt ure unovčil podajo Danija Olma. V 44. minuti je še drugič zadel Silva, v drugi minuti sodnikovega dodatka prvega polčasa pa še Werner. Odlični Olmo je vpisal že tretjo podajo.

Soičiro Kozuki je znižal na 1:4 po napaki obrambe rdečih bikov v 56. minuti. Olmo je sanjski večer kronal še z zadetkom, končni izid pa je postavil Yussuf Poulsen po podaji Kevina Kampla. Nekdanji slovenski reprezentant je vstopil v 85. minuti in minuto pred koncem rednega dela se je izkazal z natančno podajo z zunanjim delom stopala.

Reyna v 93. minuti odločil v Mainzu
Mainz je bil zelo blizu točki proti dortmundski Borussii, ki pa se je zmage veselila v 93. minuti (1:2). Mož odločitve je bil Giovanni Reyna. Mainz je z golom Jae-sung Leeja hitro povedel, že v 4. minuti pa je izenačil Julian Ryerson.

Union tudi spomladi ne popušča
Prvi zasledovalec Bayerna je Union iz Berlina. Werder je izgubil proti izbrancem Ursa Fischerja z 1:2. Odločilni zadetek je dosegel Kevin Behrens z glavo v prvi minuti drugega polčasa.