Julian Ryerson je potrdil veliko zmago Borussie. To je bila najboljša predstava Dortmundčanov v spomladanskem delu. Foto: EPA

Črno-rumeni so zadnjič odnesli tri točke iz Münchna 12. aprila 2014, ko jih je vodil še Jürgen Klopp (0:3). V zadnjih desetih letih so doživeli številne visoke poraze, tokrat pa so prikazali odlično predstavo.

Bavarci v spomladanskem delu zelo nihajo v formi. Ne uspejo nanizati serije zmag. Tudi pristop tokrat ni bil pravi. Dortmundčani so dobili večino dvobojev na sredini igrišča. Imeli so več energije in delovali so zelo zagrizeno.

Mats Hummels je bil steber obrambe Borussie. Dvakrat je sijajno posredoval tik pred golovo črto in preprečil izenačenje. Foto: EPA

Adeyemi odlično zaključil protinapad
V vratih Bayerna je bil Sven Ulreich, saj Manuel Neuer še ni okreval po poškodbi. Prvič je klonil v 10. minuti. Thomas Müller je izgubil žogo na sredini igrišča, gostje pa so izvedli izjemen protinapad. Julian Brandt je podal v prazen prostor. Hitri Karim Adeyemi je ušel Matthijsu de Ligtu, nato pa z levo nogo ukanil Ulreicha, ki ni dobro posredoval.

Najlepšo priložnost za izenačenje v prvem polčasu je zapravil Harry Kane, ki je po podaji Johue Kimmicha z glavo streljal mimo vrat v 23. minuti.

V prvem polčasu so serijski nemški prvaki preveč iskali Kana, bili so brez pravih idej proti trdni obrambi Borussie. Mats Hummels in Nico Schlotterbeck sta odigrala brezhibno.

Harry Kane se je zelo trudil, a ni imel svojega večera. Tudi zadetek za znižanje je videosodnik razveljavil. Foto: EPA

Tuchel prepozno menjal
Na začetku drugega polčasa je imel Felix Nmecha veliko priložnost za 0:2, a se je s parado izkazal Ulreich. Trener Bayerna Thomas Tuchel je po uri igri opravil tri menjave. Vstopili so Serge Gnabry, Mathys Tel in Kingsley Coman.

Ryerson potrdil zasluženo zmago črno-rumenih
Jalov pritisk Bayerna se je nadaljeval. Odločitev je padla sedem minut pred koncem. Julian Ryerson je z diagonalnim strelom z desno nogo matiral Ulreicha po podaji Sebastiena Hallerja.

Videosodnik razveljavil zadetek Kana
V 89. minuti je Noussair Mazraoui z natančnim predložkom zaposlil Kana, ki je z glavo zatresel mrežo. Oglasil se je videosodnik, ki je opazil minimalen prepovedan položaj kapetana angleške reprezentance. Pika na i zelo slabemu večeru Bavarcev.

Edin Terzić je dočakal veliki trenutek. Trener Borussie je poslušal številne kritike. Najbolj grenek je bil seveda zapravljen naslov v zadnjem krogu prejšnje sezone po domačem remiju z Mainzem (2:2). Foto: EPA

Terzić: Predolgo smo čakali na zmago v Münchnu
"Zelo sem zadovoljen. To je bila odlična predstava. Predolgo časa smo čakali na zmago v Münchnu. Imeli smo tudi nekaj sreče. Zadetek Bayerna je bil razveljavljen. Prikazali smo obraz, ki smo ga v tej sezoni prikazali le v Ligi prvakov. S tako igro nas bo težko premagati. Čakajo nas težke naloge v naslednjih tednih, a smo pripravljeni," je bil navdušen trener Borussie Edin Terzić, ki komaj čaka na obe četrtfinalni tekmi Lige prvakov proti madridskemu Atleticu.

Kimmich: Imel sem občutek, da je to prijateljska tekma
"Veliko razočaranje, saj je bil pristop zelo slab. Nismo živeli za to tekmo. Imel sem občutek, da je to prijateljska tekma, saj nimamo več možnosti za naslov prvaka. V Bundesligi si moramo z dobrimi predstavami dvigniti samozavest, saj s tako igro nimamo možnosti v Ligi prvakov," je poudaril Kimmich.

Tuchel čestital Leverkusnu za naslov
"Pristop ni bil pravi, ritem igre je bil prepočasen. Po reprezentančnem odmoru smo imeli že večkrat težave. Prav nič ni šlo po načrtih. Prvenstvo je odločeno. Čestitam Leverkusnu za naslov," je bil potrt Tuchel.

V Leverkusnu že odštevajo dneve do prvega naslova nemškega prvaka. Potrebujejo le še tri zmage. Foto: EPA

Schick v 91. minuti zagotovil novo zmago Bayerju
Bayer je na popoldanski tekmi premagal Hoffenheim z 2:1, potem ko je še dve minuti pred koncem zaostajal z 0:1.

Vodilna ekipa Bundeslige je bila zelo blizu prvemu porazu v tej sezoni. Gostje so bili izrazito podrejeni, toda po edini pravi akciji v prvem delu je Maximilian Beier v 33. minuti poskrbel za vodstvo Hoffenheima.

V nadaljevanju je na BayAreni potekal enosmerni promet. Vratar Oliver Baumann je, tudi ob pomoči soigralcev in enkrat okvira gola, dolgo časa ostal nepremagan. Vse bo 88. minute, ko je za izenačenje vendarle zadel Robert Andrich. Nemški reprezentant, ki je blestel na prijateljskih tekmah proti Franciji in Nizozemski, je žogo z desno nogo pospravil pod prečko.

Leverkusen je nato pritisk še stopnjeval in od poraza do zmage prišel v le treh minutah, v prvi minuti sodnikovega dodatka je zadel še Patrik Schick. Napadalec je bil natančen z levo nogo s petih metrov po podaji Nathana Telle.