Robert Lewandowski in Thomas Müller sta že po četrt ure poskrbela za novo zmago Bayerna, ki je v spomladanskem delu prikazal pravi obraz po številnih težavah jeseni. Foto: Reuters

Leipzig je jesenski del končal s štirimi točkami naskoka pred Bayernom. Prejšnji teden je izgubil v Frankfurtu z 0:2, tokrat pa se je znašel v zaostanku že ob odmoru.

Alassane Plea, ki je v 24. minuti dosegel vodilni zadetek za goste, je po uri igre izgubil živce. Pri izidu 1:2 je najprej zaradi ugovarjanja prejel rumeni karton, a se mu ni uspelo pomiriti. Sodnik Tobias Stieler mu je takoj pokazal še drugi rumeni karton in gostitelji so imeli zadnje pol ure igralca več.

Trener Julian Nagelsmann je v igro poslal še Danija Olma, ki je prejšnji teden prišel iz zagrebškega Dinama. Španec je poživil igro v zadnjih 20 minutah, ko se je pritisk gostiteljev stopnjeval. V predzadnji minuti je Christopherju Nkunkuju z izjemnim strelom z 20 metrov uspelo izvleči točko.

Christopher Nkunku je preprečil nov poraz Leipziga. Foto: Reuters

Bavarski stroj zmlel Mainz v uvodne pol ure
Bavarci so vse opravili že v uvodne pol ure, ko so povozili gostitelje na Opel Areni. V 8. minuti je Benjamin Pavard z desne strani poslal natančen predložek pred vrata, kjer je Robert Lewandowski z močnim strelom z glavo načel mrežo Mainza. To je bil že 22. zadetek Poljaka v letošnjem prvenstvu.

Po četrt ure igre sta vratar Mainza Robin Zentner in Lewandowski trčila v kazenskem prostoru, žoga se je odbila do Leona Goretzke, ki je pred vrati našel osamljenega Thomasa Müllerja, ki je z devetih metrov poslal žogo v prazno mrežo.

V 26. minuti je Thiago Alcantara preigral dva domača branilca in z diagonalnim strelom z levico poslal žogo v malo mrežico. Razigrani Španec je poskrbel za potezo tekme. V zadnji minuti prvega polčasa je Jeremiah St. Juste z glavo znižal.

V drugem polčasu sta vstopila Philippe Coutinho in Serge Gnabry, serijski nemški prvaki pa so že varčevali z močmi za pokalno tekmo v sredo proti Hoffenheimu. Naslednjo nedeljo se bo Bayern na Allianz Areni srečal z Leipzigom.

Erling Haaland je dosegel že sedem golov za Borussio na treh tekmah. Foto: Reuters

Haaland prvič začel tekmo in zadel dvakrat
Erling Haaland je zelo sramežljiv pred mikrofoni, ni še vajen nastopanja pred ogromnim številom novinarjev. Norvežan govori na zelenici, tokrat je na stadionu Westfalen prvič začel tekmo Bundeslige in prispeval dva zadetka k zmagi Borussie nad Unionom iz Berlina s 5:0.

Borussia, ki je imela v jesenskem delu velike težave, je spomladi v sijajni formi. Jadon Sancho je v 13. minuti z desnico načel mrežo gostov. Pet minut zatem je Julian Brandt z desne strani poslal predložek pred vrata, kjer je Halland iz bližine podstavil levico.

V 68. minuti je vratar Uniona Rafal Gikiewicz v kazenskem prostoru podrl Haalanda. Kapetan Marco Reus je bil natančen z bele točke. Črno-rumeni so se nato razleteli po zelenici. Sancho je zaposlil Axla Witsla, ki je poslal žogo pod prečko. Končni izid je postavil Haaland po izjemni podaji Brandta s peto.