Dragulj nemškega nogometa Florian Wirtz je dosegel edini zadetek na stadionu An der Alten Försterei. Leverkusen ostaja neporažen v tej sezoni v vseh tekmovanjih in lahko osvoji trojno krono. Foto: EPA

Do konca sezone je še šest krogov, obeta pa se napet boj za četrto mesto med Leipzigom in dortmundsko Borussio.

Šeško je v Freiburgu začel v prvi postavi, Leipzig pa je povedel z zadetkom Amadouja Haidaraja z levo nogo že v 2. minuti. Lois Openda je bil v vlogi podajalca, sijajni napadalec pa je nato v 18. in 45. minuti poskrbel za visoko vodstvo gostov.

Šeško je bil natančen z levo nogo v 54. minuti po podaji Opende z desne strani. Vincenzo Grifo je dosegel častni zadetek za Freiburg po uri igre. Kevin Kampl je obsedel na klopi Leipziga.

Šeško zatresel mrežo Freiburga
Thomas Tuchel je imel pogodbo z Bayernom do 30. junija 2025. Po slabem začetku spomladanskega dela se je z vodstvom kluba dogovoril za prekinitev pogodbe po koncu letošnje sezone. Popolnoma je izgubil zaupanje svojih varovancev in s tako igro nima Bayern proti Arsenalu nobenih možnosti. Foto: EPA

Wirtz z bele točke odločil v Berlinu
Bayer Leverkusen je naredil nov velik korak do prvega naslova prvaka. Union se je dobro upiral, a z deseterico v drugem polčasu ni imel možnosti (0:1).

Odločitev na stadionu An der Alten Försterei je padla v sodnikovem dodatku prvega polčasa. Hitri Nathan Tella je ušel Robinsu Gosensu, ki ga je pokosil z drsečim startom in si prislužil drugi rumeni karton v tretji minuti dodatka.

V peti minuti dodatka prvega dela je kapetan Uniona Christopher Trimmel s komolcem preusmeril strel Piera Hincapieja v vratnico. Oglasil se je videosodnik. Glavni delivec pravice si je ogledal posnetek ob stranski črti in takoj je pokazal na belo točko. V 53. minuti prvega polčasa je nemški reprezentant Florian Wirtz z desno nogo zadel z enajstih metrov.

Prihodnjo nedeljo lahko Leverkusen potrdi prvi naslov
Leverkusen je dosegel že 24. zmago v sezoni in je zdaj že pri 76 točkah, ima jih kar 16 več od Bayerna. Z zmago prihodnjo nedeljo nad Werderjem na domači zelenici lahko farmacevti potrdijo prvi naslov v zgodovini kluba.

Tim Kleindienst je zrežiral največjo zmago Heidenheima v zgodovini kluba. Foto: EPA

Heidenheim po zaostanku z 0:2 šokiral razglašene Bavarce
Bayern, ki je osvojil naslov prvaka v zadnjih enajstih letih, je na generalki za četrtfinalno tekmo Lige prvakov z Arsenalom v Londonu doživel nov polom. Heidenheim, ki prvo sezono igra v najmočnejši konkurenci, je bil boljši s 3:2. To je bila najprestižnejša zmaga v zgodovini kluba.

Bavarci so v spomladanskem delu izgubili že pet tekem. Trener Thomas Tuchel se bo poslovil po koncu sezone. Vodstvo kluba bi precej boljšo potezo potegnilo, če bi ga odpustilo že pred dvema mesecema, saj so predstave Bayerna iz tedna v teden slabše.

Harry Kane in soigralci so se lahko znova le držali za glavo. V drugem polčasu so prikazali katastrofalno predstavo, napake so se kar vrstile. Foto: EPA

V prvem polčasu ni prav nič kazalo na takšen razplet. Harry Kane je v 38. minuti z volejem z desno nogo unovčil podajo Serga Gnabryja. To je bil že 32. zadetek v tej sezoni za kapetana angleške izbrane vrste.

V zadnji minuti prvega polčasa je Gnabry, ki je visok le 176 cm, z glavo povišal na 0:2. Alphonso Davies ga je zaposlil z leve strani.

Heidenheimu je v drugem polčasu uspela velika vrnitev. Kevin Sessa, ki je vstopil na začetku nadaljevanja, je v 50. minuti ušel Dayotu Upamecanu in z desnico ukanil Svena Ulreicha. Že v naslednji minuti je izenačil Tim Kleindienst po lepm protinapadu.

Odločitev je padla v 79. minuti, ko so gostitelji izpeljali lep protinapad. Marvin Pieringer je ušel po desni strani in podal pred vrata, kjer je Kleindienst z levico potisnil žogo v mrežo.

V slabo tolažbo je Bayernu ostal statistični podatek o 700. nastopu Thomasa Müllerja, ki je šele drugi igralec v zgodovini Bundeslige po legendarnemz vratarju Seppu Maierju s toliko nastopi.

Heidenheim po zaostanku z 0:2 ugnal razglašeni Bayern
Serhou Guirassy je najzaslužnejši za imenitno sezono Stuttgarta, ki je na drugem mestu ujel Bayern. Foto: EPA

Tuchel: Popolnoma smo odpovedali, nismo se držali načrta
"V nekaj minutah drugega polčasa smo zapravili vse, kar smo zgradili v prvem polčasu. Popolnoma smo odpovedali, nismo se držali načrta. Po izenačenju na 2:2 smo se pobrali, si priigrali tri velike priložnosti. Nismo jih unovčili in v ngoometu se nato zgodi, da prejmeš še tretji zadetek," je bil razočaran Tuchel.

Guirassy zagotovil Stuttgartu zmago v Dortmundu
Na večerni tekmi na stadionu Westfalen je Borussia Dortmund izgubila proti Stuttgartu z 0:1. Edini zadetek je dosegel sijajni napadalec Serhou Guirassy po protinapadu v 64. minuti. S tem zadetkom, 24. v sezoni, je izenačil klubski rekord po številu zadetkov, ki ga je imel Mario Gomez iz sezone 2008/09.