Robert Lewandowski je prekinil kratek strelski post. Že v uvodne pol ure je dvakrat zatresel mrežo Bayerja. V letošnji sezoni je zadel že devetkrat. Foto: Reuters

Pred premorom za reprezentančne tekme so Bavarci doživeli prvi poraz v sezoni, ko so na Allianz Areni presenetljivo izgubili proti Eintrachtu z 1:2. Robert Lewandowski na zadnjih dveh tekmah ni dosegel zadetka, tudi v dresu Poljske ni bil učinkovit in jasno je bilo, da se bo ta niz končal.

Lewandowski začel strelski šov s peto
Vsi načrti farmacevtov pred 29.542 gledalci (stadion je bil prvič razprodan po začetku pandemije marca lani) so se podrli že v 4. minuti. Joshua Kimmich je s prostega strela z leve strani poslal žogo v kazenski prostor, Dayot Upamecano je imel veliko prostora in z desne strani je podal pred vrata, kjer je Lewandowski s peto žogo preusmeril v malo mrežico.

Serge Gnabry je bil neustavljiv. Foto: Reuters

Gostitelji so bili šokirani, puščali so preveč prostor in nikakor se jim ni uspelo organizirati v obrambi. V 19. minuti je Leroy Sane z 20 metrov stresel vratnico.

Bavarci v sedmih minutah povozili gostitelje
Po pol ure so Bavarci izvedli izjemen protinapad. Sane je na levi strani zaposlil Alphonsa Daviesa, ki je prodrl v kazenski prostor in prepustil žogo Lewandowskemu, ki jo je z desnico poslal v mrežo.

V 34. minuti je po podaji iz kota do žoge prišel Niklas Süle, ki je preigral Jonathana Taha in se odločil za strel. Thomas Müller je skušal odskočiti, a ga je žoga zadela v levo stegensko mišico, spremenila smer in končala v mreži.

Igralci Leverkusna so bili popolnoma na tleh. Krenili so s sredine igrišča, Jeremie Frimpong je takoj izgubil žogo, Müller je ušel po levi strani in podal pred vrata, kjer je Serge Gnabry preusmeril žogo v malo mrežico.

V 37. minuti si je Gnabry izmenjal dvojno podajo z Leonom Goretzko, nato pa z levico še petič matiral vratarja Lukasa Hradeckega.

Igralci Leverkusna so se že pred odmorom lahko le držali za glavo. V prvem polčasu so delovali kot razbita vojska. Foto: Reuters

Schick malce omilil poraz
V 55. minuti je častni zadetek za Leverkusen dosegel napadalec Patrik Schick, ki je z desnico poslal žogo od vratnice v mrežo po podaji Floriana Wirtza.

Trener Julian Nagelsmann je nosilcem igre namenil nekaj počitka. Jamal Musiala je zamenjal Roberta Lewandowskega, vstopila sta tudi Marcel Sabitzer in Kingsley Coman.

Seoane: Prvi polčas je bil brutalen
"Priigrali smo se neverjetno število izrazitih priložnosti. Tudi v drugem polčasu bi morali zadeti. Pred tekmo nisem pričakoval takegfa razpleta, saj je Leverkusen odlično začel sezono," je poudaril trener Julian Nagelsmann.

Strateg Leverkusna Gerardo Seoane je bil zelo potrt: "Prvi polčas je bil brutalen. Že takoj po prihodu iz garderobe smo prejeli zadetek. V sedmih minutah nam je Bayern dokazal, da je z naskokom najboljša ekipa v Nemčiji in ena izmed najboljših na svetu. Ob odmoru sem povedal nekaj krepkih in v drugem polčasu smo igrali precej bolje."