Robert Lewandowski se je že zavihtel na vrh lestvice strelcev. Poljak je na štirih tekmah zadel sedemkrat. Foto: Reuters

V Bielefeldu so načrtovali pravi praznik nogometa, saj je bilo sprva načrtovano, da bo lahko navzočih 5400 gledalcev, v petek so upali še na 300 gledalcev, danes pa so se razmere zaostrile in Schüco Arena je bila prazna.

Bayern je po enajstih letih prišel v Bielefeld, kjer je v devetdesetih letih doživel tudi nekaj grenkih porazov. Še posebej remi aprila 1998 (4:4) je odnesel naslov, takrat je bil presenetljivo prvak Kaiserslautern. Trener Hansi Flick je znova na zelenico poslal udarno enajsterico, potem ko so v četrtek na preloženi tekmi 1. kroga pokala proti petoligašu Dürnu (3:0) igrali rezervisti. Okrepitve – Marc Roca, Douglas Costa, Bouna Sarr in Eric Maxim Choupo-Moting (v četrtek je debitiral z dvema zadetkoma) – so tokrat začele na klopi.

Thomas Müller je prvi igralec v zgodovini Bundeslige, ki je zbral 150 podaj! Tokrat je dodal še dva zadetka. Foto: Reuters

Šov Müllerja in Lewandowskega v prvem polčasu
Vsi načrti Arminie so se podrli že v 8. minuti. Robert Lewandowski je s peto zaposlil Thomasa Müllerja, ki je želel podati do Kingsleyja Comana, branilec Amos Pieper je žogo izbil pred Francozom, a jo poslal na nogo Müllerja, ki jo je zlahka potisnil v prazno mrežo.

V 25. minuti je Leon Goretzka ušel po levi strani in na robu kazenskega prostora opazil Lewandowskega. Poljak si je žogo naravnal na desno nogo in povišal na 0:2. V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Müller našel Lewandowskega, ki je imel preveč prostora. Žoga je malce spremenila smer in vratar Stefan Ortega je bil nemočen.

Gostitelji so bili ob odmoru že v popolnoma izgubljenem položaju. Lewandowski je v 49. minuti stresel še prečko, dve minuti zatem pa je podal do Müllerja, ki je s petih metrov povišal na 0:4.

Doan kaznoval preveč sproščeno igro Bavarcev
Evropski prvaki so nato precej znižali ritem. Po uri igre je napadalec Fabian Klos po protinapadu odlično podal do Ritsuja Doana, Japonec pa je z diagonalnim strelom z desnico ukanil Manuela Neuerja.

Tolisso prejel rdeči karton
Četrt ure pred koncem je bil izključen Corentin Tolisso, ki je spotaknil Klosa tik pred kazenskim prostorom. Javi Martinez je zelo slabo podal do Francoza, ki je skušal z drsečim štartom preprečiti pot Klosu proti vratom.

Flick: Zelo se pozna, da sploh nismo imeli priprav na sezono
"Nisem popolnoma zadovoljen, saj smo v drugem polčasu izgubili preveč žog. Ritem tekem je res naporen in zaradi napak moramo nato več teči. Zelo se pozna, da sploh nismo imeli priprav na sezono, težko je zdaj trenirati, saj si tekme sledijo na tri dni," je po tekmi razlagal Flick, ki računa, da se bo Joshua Kimmich vrnil v sredo za tekmo uvodnega kroga Lige prvakov proti madridskemu Atleticu. Kimmich pričakuje drugega otroka in ni potoval z ekipo.

Erling Haaland in Marco Reus sta 12 minut po vstopu v igro zrežirala akcijo za zmagoviti zadetek Borussie. Foto: Reuters

Klos: Prav nič nas ni sram po tem porazu
"Izpolnili smo 80 odstotkov navodil pred tekmo. V garderobi bi potrebovali dodatni kisik, vsi igralci so popolnoma izmučeni. V prvem polčasu sploh nismo prišli do dvobojev, saj igralci Bayerna tako dobro krožijo z žogo. To je neka popolnoma druga raven nogometa. V drugem polčasu smo odigrali odlično proti najboljši ekipi na svetu. Prav nič nas ni sram po tem porazu, proti večini preostalih ekip v Bundesligi bi bilo to dovolj za tri točke," je povedal napadalec Fabian Klos.

Kapetan Reus priigral tri velike točke za Borussio
Borussia iz Dortmunda je po osmih letih znova ugnala Hoffenheim na gostovanju. Trener Lucien Favre je šele v 64. minuti v igro poslal dva ključna aduta. Erling Haaland in kapetan Marco Reus sta četrt ure pred koncem odločila tekmo. Norvežan je podal do Reusa, ki je z levico potisnil žogo v prazno mrežo. Tekmo si je ogledalo 6000 gledalcev.

Po evrogolu Poulsena Leipzig ostaja na vrhu
Na vrhu lestvice je Leipzig, ki je prišel do desete točke. Rdeči biki so odnesli tri točke iz Augsburga (0:2). Angelino je ob koncu prvega polčasa zadel z glavo, danski napadalec Yussuf Poulsen pa je v 66. minuti dosegel najlepši zadetek kroga. Z volejem je stresel malo mrežico v slogu Marca van Bastna iz finala Eura 1988. Kevin Kampl je celotno tekmo presedel na klopi Leipziga.