Robert Lewandowski je dosegel gol še proti 16. tekmecu v sezoni. Za popoln izkupiček mu manjka le še zadetek proti Leipzigu. Če mu bo to na derbiju vodilnih 3. aprila na Red Bull Areni uspelo, bo postal prvi nogometaš v Bundesligi, ki bi v eni sezoni dosegel gole proti vsem tekmecem. Foto: Reuters

Bremenčani, ki so novembra z disciplinirano igro remizirali na Allianz Areni (1:1), so bili dolga leta trn v peti Bayerna. Na stadionu ob reki Weser so Bavarci le redko odnesli kakšno točko v osemdesetih in devetdesetih letih, pa tudi na začetku tega stoletja je bilo to najtežje gostovanje za njih. V zadnjem desetletju je kakovostna razlika med ekipama ogromna.

Leon Goretzka in Serge Gnabry sta že v prvem polčasu poskrbela za visoko prednost Bayerna. Foto: Reuters

Flicka bi navijači radi videli na klopi elfa
Trener Bayerna Hansi Flick je na petkovi novinarski konferenci četrt ure odgovarjal na vprašanja o novem nemškem selektorju. Dolgoletni pomočnik Joachima Löwa (po koncu evropskega prvenstva se bo poslovil) je v vodstvu v vseh anketah, potem ko je Jürgen Klopp dal jasno vedeti, da bo ostal v Liverpoolu, nato pa si bo privoščil nekaj odmora.

Goretzka načel mrežo Werderja
V Bremnu se je po poškodbi vrnil Benjamin Pavard, osrednja branilca pa sta bila Jerome Boateng in Lucas Hernandez. Premoč Bavarcev je v 22. minuti kronal Leon Goretzka, ki je s šestih metrov zadel z glavo. Joshua Kimmich je izvajal kot, žogo pa je pred vrata podaljšal Thomas Müller.

Izjemna podaja Müllerja do Gnabryja
Serge Gnabry je v 25. minuti z glavo streljal prek vrat, precej natančnejši pa je bil v 35. minuti. Kimmich je poslal visoko žogo v kazenski prostor, Müller si jo je zaustavil s prsmi in jo v zraku z levico mojstrsko podaljšal do Gnabryja, ki je iz bližine matiral Jiřija Pavlenko za 0:2.

Poleg gola Lewandowski še trikrat v okvir vrat
Lewandowski je že v uvodni akciji dobil udarec v oko, nenamerno ga je zadel Ömer Toprak. Najboljši strelec Bundeslige je bil v drugem polčasu razigran. Najprej je v 54. minuti z glavo stresel vratnico, nato pa je v 58. minuti zadel še prečko z desne strani.

V 66. minuti je njegov strel z glavo s petih metrov Pavlenka odbil v kot. V naslednji akciji je nato Goretzka prišel do strela z glavo, žoga se je od Ludwiga Augustinssona odbila naravnost do Lewandowskega, ki je s treh metrov zatresel prazno mrežo.

To je bil 268. zadetek Poljaka v Bundesligi. Na drugem mestu večne lestvice je ujel Klausa Fischerja, na prvem mestu je legendarni Gerd Müller s 365 goli. "Bomber der Nation" je v sezoni 1971/72 dosegel 40 golov, Lewandowski jih ima zdaj 32, do konca pa je še devet krogov.

V 78. minuti je najboljši nogometaš na svetu leta 2020 še enkrat zadel vratnico. Flick je nato opravil kar pet menjav. Vstopili so Jamal Musiala. Marc Roca, Leroy Sane, Erix-Maxim Choupo Moting in Bouna Sarr. V sredo se bo Bayern na povratni tekmi osmine finala srečal z Laziem. Bavarci so bili že v Rimu boljši kar s 4:1.

Füllkrug dosegel častni zadetek za Werder
Štiri minute pred koncem je nezbranost obrambe Bayerna najprej izkoristil Milot Rashica. Strel napadalca je Manuelu Neuerju še uspelo odbiti, pritekel pa je Niclas Füllkrug in žogo potisnil v prazno mrežo.

Kohfledt: Nobenih možnosti nismo imeli proti zelo zbrani ekipi Bayerna
"Zasluženo smo zmagali, v drugem polčasu bi lahko dosegli še več zadetkov. Zelo dobro smo se postavili na igrišču. Werder je bil vseskozi pod pritiskom. Ko smo izgubili žogo na sredini igrišča, smo jo hitro priborili nazaj," je bil zadovoljen Flick.

"Nobenih možnosti nismo imeli proti zelo zbrani ekipi Bayerna. Najbolj me jezi prvi zadetek po podaji iz kota. Tega bi lahko preprečili. V drugem polčasu smo zaigrali precej pogumneje, a proti tako močnemu tekmecu nam ni uspelo bolj zapretiti," je dodal trener Werderja Florian Kohfledt.

Rdeči biki doma le do točke
Leipzig in Eintracht Frankfurt sta se razšla brez zmagovalca (1:1), kar pomeni, da ima vodilni Bayern pred najbližjim zasledovalcem štiri točke prednosti. Kavin Kampl je vso tekmo sedel na klopi rdečih bikov.

Izbranci Juliana Nagelsmanna so povedli je povedel v 47. minuti po zadetku Emila Forsberga, gostje iz Frankfurta pa so izenačili v 61. minuti, ko je bil natančen Daiči Kamada. Japonec je zadel z desnico po lepi podfaji Andreja Silve z desne strani.

Najstnik Youssoufa Moukoko je dosegel že tretji zadetek v tej sezoni. Foto: Reuters

Schalke znova deloval kot razbita vojska
Wolfsburg je s 5:0 odpravil Schalke, ki ga lahko le še čudež reši pred selitvijo v drugo ligo. Začelo se je z avtogolom Shkodrana Mustafija v prvem delu, v drugem delu pa so modri iz Gelsenkirchna popolnoma razpadli.

Hertha nemočna v Dortmundu
Borussia Dortmund je premagala Hertho iz Berlina z 2:0 in obdržala priključek z mesti, ki vodijo v Ligo prvakov. Gostje, ki se borijo za obstanek, niso niti enkrat streljali v okvir vrat.

Za vodstvo je poskrbel Julian Brandt v 54. minuti s strelom s 25 metrov, pri katerem se vratar Berlinčanov Rune Jarstein ni najbolj izkazal. Zmago je v 91. minuti potrdil 16-letni Youssoufa Moukoko, ki je z levico poslal žogo med nogama Jarsteina v mrežo. Berlinčani so tekmo končali z deseterico, saj je Vladimir Darida od zadaj pokosil kapetana Borussie Marca Reusa. Sodnik Martin Petersen mu je takoj pokazal rdeči karton.