Bayer Leverkusen ne pozna poraza v tej sezoni. Foto: EPA

Izbranci Xabija Alonsa so dosegli 21 zmag in tri remije. V Evropski ligi so dobili vseh šest tekem in so že v osmini finala, v nemškem pokalu pa jih v četrtfinalu čaka Stuttgart. Zadnja ekipa, ki je premagala Bayer, je bil v končnici lanskega prvenstva prav Bochum.

Patrick Schick je že v prvem polčasu dosegel hat-trick. Foto: EPA

Pred 30.210 gledalci je na razprodani BayAreni blestel češki reprezentančni napadalec Patrik Schick. Najprej je po pol ure preigral vratarja Manuela Riemanna, ki ga je podrl. Sam je zanesljivo izvedel strel z bele točke. Dve minuti zatem je končal še protinapad, s sijajno akcijo se je v vlogi podajalca izkazal Jeremie Frimpong.

V sodnikovem dodatku prvega dela je Schick dosegel še tretji gol, ko je bil po kotu najvišji v kazenskem prostoru. Končni izid je v 69. minuti postavil Victor Boniface po podaji Floriana Wirtza.

Musiala in Kane kronala premoč Bayerna v prvem polčasu
Precej bolj napeto je bilo v Wolfsburgu, kjer se je moral Bayern pošteno potruditi za tri točke (1:2).

Trener Thomas Tuchel je imel znova na voljo zelo zdesetkan kader. Leon Goretzka in Joshua Kimmich še nista okrevala po gripi. Na klopi so sedeli večinoma najstniki.

Harry Kane lahko spomladi izboljša rekord Bundeslige, ki ga ima Robert Lewandowski z 41 zadetki. Foto: EPA

Bavarci so silovito pritisnili in skušali hitro odločiti o zmagovalcu. Thomas Müller je imel najlepšo priložnost, ko je v 32. minuti z glavo stresel prečko. Bunker Wolfsburga je zdržal do 33. minute, ko je Müller z desne strani podal pred vrata, Jamal Musiala pa je natančno streljal z glavo. To je bil 26. zadetek na 100. tekmi v Bundesligi za 20-letnika.

Deset minut pozneje je z mojstrskim strelom z 20 metrov 21. gol v prvenstvu dosegel Harry Kane. Kapetan angleške reprezentance je imel po podaji Müllerja veliko prostora in z desnico je matiral Koena Casteelsa.

Bavarci niso odšli mirni na odmor, saj je Maximilian Arnold v sodnikovem dodatku z močnim strelom z 18 metrov z levo nogo matiral Manuela Neuerja.

Volkovi so se prebudili prepozno
V drugem polčasu je nekdanji trener Bayerna Niko Kovač spremenil taktiko. Igralci Wolfsburga so se postavili precej višje in imeli terensko premoč. Rezervist Rogerio je v 58. minuti zapretil, a je bil Neuer na pravem mestu. V sodnikovem dodatku je poskusil še Arnold, a je bil Neuer zbran.

Nova gladka zmaga Stuttgarta
Stuttgart je bil s 3:0 boljši od Augsburga, s tem se je znova vrnil pred Leipzig na tretje mesto. Deniz Undav je načel mrežo gostov v 18. minuti, nato pa je še podal za drugi zadetek, ki ga je dosegel izjemni napadalec Serhou Guirassy tik pred odmorom. Končni izid je postavil Chris Führich sredi drugega polčasa.

Leipzig v gosteh do točke, Šeško dobil priložnost

Nov spodrsljaj Leipziga
Leipzig je osvojil le točko v Bremnu (1:1). Rahlo premoč gostov je v Bremnu kronal Lois Openda na začetku drugega polčasa. Justin Njinmah je izenačil četrt ure pred koncem in zagotovil veliko točko Werderju.

V 76. minuti je Kevina Kampla, ki je igral do začetka, zamenjal Nicolas Seiwald, Šeško pa je vstopil namesto Yussufa Poulsena. Leipzigu do konca ni uspelo doseči zmagovitega gola, čeprav je zlasti v končnici močno pritisnil.

Edin Terzić je maja v zadnjem krogu proti Mainzu zapravil naslov. Tudi tokrat je Borussia osvojila le točko in vrh lestvice je močno oddaljen. Foto: EPA

Dortmundčani se ne bodo borili za naslov
Borussia iz Dortmunda je jesenski del končala kar 15 točk za vodilnim Leverkusnom. Na stadionu Westfalen je osvojila le točko proti Mainzu (1:1). 27. maja so črno-rumeni v zadnjem krogu lanske sezone z remijem proti Mainzu (2:2) zapravili naslov prvaka, tudi tokrat pa so odpovedali.

Julian Brandt je po pol ure zadel s prostega strela za vodstvo Borussie. Dve minuti pred odmorom je Sepp van den Berg izenačil z glavo.

V drugem polčasu je Borussia pritisnila. V zadnji minuti rednega dela je Giovanni Reyna z glavo dosegel zadetek, a je bil v prepovedanem položaju in ostalo je pri delitvi točk.

Zimski odmor bo kratek, saj se bo 17. krog začel že 12. januarja, ko bo Bayern gostil Hoffenheim.