Gomez je sezono končal s sedmimi goli na 24 tekmah in se poslovil v velikem slogu. Foto: EPA

V zadnjem krogu nemške druge lige v nedeljo je zadel ob porazu Stuttgarta z 1:3 na domači tekmi proti Darmstadtu, kljub temu pa je Stuttgart končal sezono na drugem mestu. Deset točk je zaostal za Arminio iz Bielefelda in za tri točke prehitel Heindenheim, ki se bo v dodatnih kvalifikacijah v četrtek in ponedeljek srečal z Werderjem iz Bremna.

"To je bila moja zadnja naloga, potem ko smo tako grdo 'zamočili' v prejšnji sezoni. To sta bila moj cilj in želja, da končam kariero na tak način," je dejal 34-letnik, ki je s Stuttgartom naslov v Bundesligi osvojil maja 2007.

V 42. minuti tekme proti Damrstadtu je izenačil na 1:1. Z drsečim štartom je potisnil žogo v mrežo. Osem minut pred koncem je zapustil zelenico in res škoda, da se na Mercedes Benz Areni ni zbralo 57.000 glasnih navijačev. Slovo pred praznimi tribunami pač ni isto. Foto: EPA

Med letoma 2004 in 2009 se je dokazal v Stuttgartu, dosegel je 63 golov na 121 prvenstvenih tekmah. Sledil je odhod v München, kjer je bila konkurenca v napadu izjemna. Dvakrat je postal nemški prvak z Bayernom (2010 in 2013).

Kar trikrat zaigral v finalu Lige prvakov
Zaigral je kar na treh finalnih tekmah Lige prvakov. Leta 2010 je vstopil v 74. minuti, ko so Bavarci izgubili proti Interju z 0:2. Dve leti zatem je bil na zelenici vseh 120 minut proti Chelseaju, ko je imel Bayern na Allianz Areni ogromno premoč, a ostal brez naslova po streljanju enajstmetrovk. Gomez je bil natančen v drugi seriji, a to ni bilo dovolj za prestižno lovoriko. Maja 2013 je bil le še rezervist, ko je Bayern osvojil trojno krono, edino v 120-letni zgodovini kluba. V finalu Lige prvakov je na Wembleyju premagal Borussio Dortmund z 2:1.

Gomez se je nato preselil k Fiorentini, z Bešiktašem je osvojil turško prvenstvo leta 2016 in se nato vrnil v Nemčijo. V domovini je igral še za Wolfsburg in se leta 2018 preselil v Stuttgart.

Löw ga ni vzel v Brazilijo
Za nemško reprezentanco je na 78 tekmah dosegel 31 golov in bil bronast na svetovnem prvenstvu 2010 in srebrn na evropskem prvenstvu dve leti prej. Ni se ujel s selektorjem Joachimom Löwom, ki ga je tudi črtal iz kadra za svetovno prvenstvo 2014 v Braziliji, ko je elf osvojil četrti naslov svetovnega prvaka.

25. maja 2013 je z Bayernom osvojil Ligo prvakov. Takrat je bil rezervni napadalec, saj je blestel Mario Mandžukić, ki je tudi zatresel mrežo Borussie na finalne tekmi. Foto: EPA

Premislil bi si le, če bi poklicala Barcelona
V nedeljo je bilo slovo zelo čustveno. Soigralci so ga metali v zrak. "Moj cilj je bil, da se poslovim kot prvoligaški igralec. Pred začetkom sezone sem verjel, da bomo napredovali v Bundesligo. Odločil sem se, da bo to moja zadnja sezona. Od malih nog sem navijal za Barcelono. Morda me potrebujejo, potem bi si premislil," se je pošalil ljubljenec med navijači Stuttgarta.

"Od leta 2001 nisem imel niti enega prostega konca tedna. Včasih si zaželimo na izlet na morje ali v hribe. Seveda bom pogrešal nogomet, ki je sestavni del mojega življenja dve desetletji," je dodal Gomez, ki si bo vzel nekaj časa za počitek, potem pa ga čakajo pogovori z vodstvom Stuttgarta.

Športni direktor Thomas Hitzlsperger, ki je prav tako blestel leta 2007, ko je Stuttgart zadnjič postal nemški prvak, si želi Gomeza zadržati v klubu.