Amin Younes (v sredini) je bil najboljši igralec tekme v Frankfurtu. Branilcem Bayerna ga jim nikakor ni uspelo zaustaviti. Foto: EPA

2. novembra 2019 so Bavarci doživeli polom v Frankfurtu. Eintracht jih je povozil s 5:1, dan zatem je bil odpuščen Niko Kovač, Hansi Flick pa je preporodil ekipo in osvojil šest lovorik v najboljši sezoni v 121-letni zgodovini kluba.

Eintracht z zmago nad Bayernom zaostril boj za naslov

Tudi tokrat je prišel poraz pred izjemno pomembnim testom, saj je v torek na sporedu prva tekma osmine finala Lige prvakov z Laziem v Rimu. Že v ponedeljek je Bayern izvlekel le točko proti Arminii iz Bielefelda na Allianz Areni (3:3).

Zelo se je poznalo, da so manjkali številni nosilci igre. Thomas Müller in Benjamin Pavard sta v karanteni zaradi okužbe s koronavirusom, Corentin Tolisso pa je moral na operacijo stegenske mišice in čaka ga daljši odmor. Tudi Serge Gnabry je poškodovan.

Tudi Eintracht je bil oslabljen, saj je manjkal najboljši strelec Andre Silva, ki ga zaradi bolečin v hrbtu ni bilo niti na klopi, namesto njega je začel povratnik iz Madrida Luka Jović.

Kamada in Younes kronala vrhunsko predstavo Eintrachta
Eintracht je odigral izjemen prvi polčas. Trener Adi Hütter je imel širok nasmešek. S tako igro so njegovi varovanci resni kandidati za nastop v Ligi prvakov v prihodnji sezoni.

V 12. minuti je Filip Kostić zadržal žogo v igri in z desne strani podal v sredino kazenskega prostora, kjer je Daiči Kamada podstavil desnico in natančno usmeril žogo v malo mrežico.
Po pol ure igre je razigrani Amin Younes sprejel podajo Kamade in si žogo naravnal na desnico, potem pa jo velemojstrsko zabil pod prečko. Manuel Neuer je bil nemočen.

Hansi Flick je zaskrbljen pred torkovo tekmo v Rimu. Lazio je spomladi v odlični formi v Serie A. Foto: EPA

Lewandowski le omilil poraz
Na začetku drugega polčasa je vstopil Leon Goretzka. Popoln napad Bayerna se je obrestoval že v 51. minuti, ko je Leroy Sane preigral Sebastiana Rodeja in z leve strani podal pred vrata, Robert Lewandowski pa je s petih metrov zatresel mrežo. Poljak je dosegel že 26. zadetek v tej sezoni.

Kljub pritisku serijskih nemških prvakov še enega zadetka ni bilo. Vratar Kevin Trapp se je izkazal pri poskusih Kingsleyja Comana in Saneja.

Bayern je doživel tretji poraz v sezoni, Frankfurt pa ostaja najboljša ekipa koledarskega leta, dosegel je peto zaporedno zmago.

Flick: Zaslužili bi si točko
"V prvem polčasu nismo našli prave igre. V drugem polčasu smo bili veliko boljši in zaslužili bi si točko. Že proti Arminii smo prespali prvi polčas, izgubili smo pet točk na zadnjih dveh tekmah in seveda se je prednost pred tekmeci zdaj stopila," je povedal Flick.

"Moji varovanci so me impresionirali. V prvem polčasu smo prikazali najboljšo predstavo v tej sezoni. To je bil vrhunski nogomet. Seveda je nato Bayern pritisnil in smo trpeli do konca," je bil zadovoljen trener Eintracht Hütter.

Erling Haaland je blestel tudi v Gelsenkirchnu. Foto: Reuters

Haaland potopil Schalke na porurskem derbiju
Porurski derbi ima zares dolgoletno tradicijo, to je za navijače prav posebna tekma. Tokrat je bila Veltins Arena v Gelsenkirchnu prazna, veliko vprašanje pa je, kdaj bodo privrženci obeh klubov lahko znova gledali to tekmo med nemško elito.

Schalke je v tej sezoni dobil le eno tekmo in tokrat ni imel nobenih možnosti proti razigranim Dortmundčanom, ki so po zmagi v sredo v Sevilli dobili krila.

Tri minute pred odmorom je Benjamin Stambouli izgubil žogo pred svojim kazenskim prostorom. Jadon Sancho je s 14 metrov z desnico zatresel mrežo. V zadnji minuti prvega polčasa je Anglež podal do Erlinga Haalanda, ki je z akrobatskim volejem z levico povišal na 0:2. Mojstrovina mladega Norvežana, ki se bo še dolgo vrtela med pregledi najlepših zadetkov sezone.

Po uri igre je Raphael Guerreiro unovčil podajo kapetana Marca Reusa. Piko na i je postavil Haaland iz bližine po akciji Juda Bellinghama na desni strani.

Mainz presenetil v Mönchengladbachu
Zelo vroče je bilo tudi v Mönchengladbachu. Borussia je izgubila proti predzadnjemu Mainzu z 1:2. Ko je trener Marco Rose sporočil, da se poleti seli v Dortmund, si slabe predstave sledijo, navijači pa so besni in želijo menjavo trenerja kar takoj. Odločilni zadetek za velike tri točke Mainza v boju za obstanek je dosegel Kevin Stöger v 86. minuti.

Leipzig je na nedeljski tekmi zanesljivo premagal Hertho s 3:0 in se približal vodilnemu Bayernu na le dve točki zaostanka. Foto: EPA

Leipzig zaostaja le še dve točki
Leipzig je rutinsko izkoristil priložnost za zmanjšanje zaostanka po sobotnem porazu Bayerna. V Berlinu so pri letos slabši ekipi, Herthi, na koncu zmagali zanesljivo s 3:0. Tudi brez Kevina Kampla, ki ga ni bilo v postavi Leipziga, iz kluba so pred tekmo sporočili, da ga tako kot Dayota Upamecana ne bo na dvoboju zaradi težav s kolenom.

Leipzig je sicer zmago dokončno potrdil šele v zadnjih 20 minutah. Že v prvem polčasu je za vodstvo poskrbel Marcel Sabitzer, a sta tri točke nato dokončno priigrala šele Nordi Mukiele (71.) in Willi Orban (84.). Hertha pa se je sicer pogumno borila, a na koncu ni prišla niti do častnega gola.