Konrad Laimer je bil najboljši igralec tekme pred 81.365 gledalci na stadionu Westfalen. Foto: EPA

763 dni so čakali navijači Dortmunda, da so lahko znova do zadnjega kotička napolnili stadion Westfalen. Goreči privrženci so se zbrali na osrednjem trgu v središču mesta in z glasnimi pesmimi prišli do kultnega stadiona. Že na ogrevanju pred 81.365 navijači je bilo jasno, da sta peklenski dve koronski leti končno mimo.

Razigrani Laimer kaznoval dve napaki obrambe Borussie
Kevin Kampl in soigralci so zdržali začetni pritisk gostiteljev. Marco Reus in Erling Haaland nista unovčila lepih priložnosti. V 21. minuti je Konrad Laimer z desne strani mojstrsko poslal žogo prek vratarja Gregorja Kobla po podaji Christopherja Nkunkuja. Prvi strel v okvir vrat gostov je končal v mreži.

Po pol ure igre je Nkunku poslal predložek v kazenski prostor, Mats Hummels je žogo slabo izbil, Laimer pa jo je z roba kazenskega prostora z levico poslal v mrežo.

Nkunku z zadetkom kronal odlično predstavo
V 57. minuti sta glavna akterja zamenjala vlogi. Laimer je s peto zaposlil Nkunkuja, ki je z močnim strelom z levico povišal na 0:3. Kampl je bil na zelenici do 68. minuti. Prejel je rumeni karton in trener Domenico Tedesco ga je zamenjal z Emilom Forsbergom.

Kevin Kampl je v 54. minuti prejel rumeni karton in se pritožil pri sodniku Marcu Fritzu. Foto: EPA

Evrogol Olma za piko na i
Številni gledalci so že zapustili stadion, ko je rezervist Donyell Malen z glavo znižal na 1:3. Le dve minuti zatem je Dani Olmo z izjemnim strelom z 20 metrov z desno nogo zabil žogo pod prečko.

Leipzig po desetih tekmah brez poraza lahko upa na kvalifikacije za Ligo prvakov v naslednji sezoni.

Hummels: O naslovu ne govorimo že nekaj časa
"Imeli smo dve veliki priložnosti za vodstvo. Če bi povedli, bi šla tekma v popolnoma drugo smer. O naslovu ne govorimo že nekaj časa. Treba je biti realen in se posvetiti načrtom za naslednjo sezono," je povedal branilec Borussie Hummels.

Sanjska vrnitev Goretzke
Bayern je imel večkrat velike težave na stadionu Dreisam v Freiburgu. Tokrat so Bavarci prvič gostovali na novem modernem objektu Europa Park, ki je bil prvič razprodan. Zbralo se je 34.700 gledalcev.

Leon Goretzka se je uspešno vrnil po poškodbi. To je odlična novica za Bayern pred četrtfinalom Lige prvakov proti Villarrealu. Foto: EPA

Leon Goretzka, ki se je vrnil po štirih mesecih odmora zaradi poškodbe, je po prostem strelu Joshue Kimmicha zadel z glavo v 58. minuti. Vratar Mark Flekken je z roko zgrešil žogo.

Domači navijači so se veselili pet minut pozneje, ko je poravnal Nils Petersen, ki je le 17 sekund pred tem vstopil v igro.

Gnabry hitro odgovoril Petersenu
Trener Julian Nagelsmann je v 72. minuti v igro poslal Serga Gnabryja. Le 34 sekund je bil na zelenici, ko je sprejel podajo Lucasa Hernandeza, preigral Nica Schlotterbecka in z levico poslal žogo v mrežo.

V zadnjih minutah so imeli Bavarci veliko prostora. Kingsley Coman je zadel z natančnim strelom z roba kazenskega prostora v 82. minuti. Marcel Sabitzer je v sodnikovem dodatku dosegel prvi zadetek v dresu Bavarcev.

Marcel Sabitzer je dosegel prvi zadetek v dresu Bayerna. Foto: EPA

Bayern 20 sekund igral z 12 nogometaši!
Zelo nenavaden dogodek se je zgodil v 85. minuti. Vstopila sta Niklas Süle in Marcel Sabitzer, Corentin Tolisso je zapustil zelenico, Coman pa je ostal na igrišču, saj so na tabli za menjavo pokazali napačno številko.

Igra se je nadaljevala 20 sekund. Bavarci so igrali z 12 nogometaši. To je takoj opazil branilec Freiburga Schlotterbeck in se pritožil pri sodniku. Christian Dingert je preštel igralce, se posvetoval z videosodnikom Felixom Brychom in po petminutni prekinitvi se je tekma nadaljevala.

Magatha čaka še veliko dela v boju za obstanek
Mediji so napovedovali prerojeno Hertho iz Berlina, ki jo je prevzel legendarni trener Felix Magath in jo med reprezentančnim premorom popeljal na kratke priprave. Bile so zelo naporne, nekateri igralci so bruhali po treningih.

Bayer Leverkusen je bil na domači zelenici z 2:1 boljši od Herthe. Berlinčani, ki se krčevito borijo za obstanek, so padli na predzadnje mesto, potem ko sta si Stuttgart in Arminia Bielefeld razdelila točki po neodločenem izidu 1:1. Četverico med 14. in 17. mestom loči le točka.