Z Borussio je Marco Reus osvojil dva nemška pokala in dva superpokala. Se bo letos veselil še naslova državnega prvaka? Foto: EPA

33-letni krilni nogometaš je k črno-rumenim prišel pred slabimi 11 leti iz Borussie Mönchengladbach. Sicer je rojen v Dortmundu, pri Borussii pa je igral tudi v mlajših kategorijah. Prejšnja pogodba bi potekla po koncu te sezone, v kateri je v Bundesligi na 20 tekmah dosegel šest golov in štiri podaje. Devet srečanj je izpustil zaradi različnih poškodb, ki so v zadnjih letih precej posegle v njegov igralni čas.

Reus je v črno-rumenem dresu zbral 382 nastopov in dosegel 161 golov. Z BvB je osvojil en naslov nemškega prvaka v sezoni 2011/12. Letos je na dobri poti, da s soigralci prekine desetletno vladavino Bayerna iz Münchna.

Na lestvici namreč Dortmundčani vodijo in imajo pet krogov pred koncem točko več od Bavarcev. V petek bo Borussia gostovala pri Bochumu, medtem ko bo Bayern v nedeljo gostil Hertho iz Berlina.