Leroy Sane je štiri minute po vstopu v igro odločil tekmo v Frankfurtu. Vzdušje je bilo po dolgem času zares pravo, zbralo se je 25.000 gledalcev (polovica kapacitete stadiona). Foto: EPA

Novembra 2019 je Bayern doživel pravi polom v Frankfurtu, Eintracht je bil boljši s 5:1 in dan zatem je bil odpuščen Niko Kovač. Tudi v lanski sezoni so Bavarci izgubili z 1:2. V jesenskem delu so na Allianz Areni doživeli poraz z istim izidom.

Kostić zapravil veliko priložnost
Serijski nemški prvaki so narekovali ritem igre, gostitelji pa so imeli v 7. minuti veliko priložnost. Filip Kostić se je znašel sam pred Svenom Ulreichom, vendar je z leve strani streljal malce mimo vrat.

V nadaljevanju prvega polčasa so Bavarci nizali priložnosti. Jamal Musiala je z glavo streljal prek vrat, Kevin Trapp v vratih Eintrachta je imel veliko dela. Šest minut pred odmorom ga je z močnim strelom v obraz zadel Kingsley Coman.

Nagelsmann potegnil pravega asa iz rokava
Na začetku drugega polčasa je domači branilec Evan Ndicka z golove črte odbil poskus Benjamina Pavarda z glavo. Po uri igre tudi najboljšemu strelcu Bundeslige Robertu Lewandowskemu ni uspelo ukaniti Trappa iz ugodnega položaja.

Odlični vratar Kevin Trapp je spravljal igralce Bayerna v obup. Foto: EPA

Trener Julian Nagelsmann je bil že zaskrbljen, preveč priložnosti so zapravili njegovi izbranci. V 67. minuti je vstopil Leroy Sane. To je bil pravi as iz rokava, saj je potreboval le štiri minute za odločilni zadetek. Joshua Kimmich je v idealnem trenutku poslal žogo v kazenski prostor, Sane se je izognil prepovedanemu položaju in z desnico potisnil žogo mimo Trappa v mrežo. V zadnjih desetih minutah so gostitelji pritisnili, vendar jim ni uspelo izenačiti.

Oba trenerja zadovoljna z igro
"Zelo sem zadovoljen s predstavo. Na nekaterih prejšnjih tekmah nam ni uspelo nadzirati tekme. Tokrat je žoga dobro krožila, nismo si privoščili napačnih podaj. Manjkali so le zadetki, večkrat bi morali zatresti mrežo," je povedal Nagelsmann.

"Prav nič nisem razočaran. Prikazali smo dobro igro, fantje so se držali taktičnih navodil. To je bil korak v pravo smer. Seveda nismo zadovoljni s končnim izidom," je dodal trener Eintrachta Oliver Glasner.

Nov spodrsljaj dortmundske Borussie
Borrusia Dortmund, ki je tudi brez poškodovanega Erlinga Haalanda zelo dobro začela spomladanski del, si je v nedeljo privoščila velik spodrsljaj in za Bayernom zaostaja že osem točk. Augsburg je osvojil veliko točko v boju za obstanek (1:1).

Noah Sarenren Bazee je zagotovil Augsburgu veliko točko v boju za obstanek. Foto: EPA

Vse kaže, da bodo izbranci Marca Roseja sezono končali brez lovorike, saj so v četrtek v Glasgowu izpadli iz Evropske lige. Za vodstvo rumeno-črnih je poskrbel Thorgan Hazard v 35. minuti. Belgijec je lepo preigraval v kazenskem prostoru in zaključil z desnico.

V 70. minuti je vstopil Noah Sarenren Bazee, ki je osem minut zatem izenačil z glavo po podaji Arneja Maierja.

Augsburg je zdaj po točkah ujel in prehitel Hertho in vsaj začasno ušel z mest, ki vodijo v drugo ligo ali dodatne kvalifikacije.

Union Berlin preseneča še naprej
Union Berlin in Mainz sta igrala pomembno tekmo v boju za mesta tik pod vrhom, ki še vodijo v evropska tekmovanja. Pred današnjim krogom sta imeli ekipi po 34 točk, berlinska zasedba pa ima po zmagi s 3:1 tri več. Odločitev je padla v drugem polčasu. Sheraldo Becker z drugim golom in Dominik Kohr z drugim rumenim kartonom pri gostih sta odprla vrata zmagi Uniona, ki jo je potrdil Taiwo Awoniyi, za goste je častni gol ob koncu dosegel Delano Burgzorg.