Rajanje nogometašev Schalkeja z navijači po koncu tekme. Foto: EPA

Potem ko so v predzadnjem, 33. krogu doma s 3:2 (0:2) po preobratu premagali St. Pauli, je bilo že jasno, da se sedemkratni nemški prvak vrača med elito.

Gostje iz Hamburga so sicer ob polčasu z dvema goloma mladega hrvaškega nogometaša Igorja Matanovića (9., 17. minuta) vodili, vendar je Schalkeju uspel veliki preobrat.

Simon Terrode je na začetku drugega polčasa z bele točke najprej prepolovil zaostanek, nato pa v 71. minuti poskrbel za izenačenje. Zmagoviti zadetek je v 78. minuti dosegel Rodrigo Zalazer.

Z zmago je vodilni Schalke prišel do 62 točk, pet več od drugega na lestvici HSV-ja, tretjega Darmstadta in četrtega Werderja, ki pa ima tekmo manj. St. Pauli je ostal na petem mestu s 54 točkami. Prvi dve ekipi druge nemške druge lige si neposredno zagotovita preboj v Bundesligo, tretja ekipa pa bo odigrala kvalifikacije s 16. ekipo elite.