Eric Maxim Choupo-Moting, ki je bil v zadnjih letih popolnoma v senci Roberta Lewandowskega, se je izkazal na zadnjih treh tekmah. Foto: Reuters

Trener serijskih prvakov Julian Nagelsmann je med letoma 2016 in 2019 vodil Hoffenheim in se dokazal za velikega analitika. Prvič se je vrnil na razprodani stadion v Sinsheimu, saj so bile v preteklih letih koronske omejitve.

Manuel Neuer ima še vedno bolečine v ramenu in tudi v Barceloni ne bo branil, v vratih je bil znova Sven Ulreich. Thomas Müller zaradi želodčnih težav ni bil v kadru, Sadio Mane pa je začel na klopi, saj se je na zadnjih tekmah zares izkazal 33-letni Eric Maxim Choupo-Moting, ki je edini klasični napadalec v kadru Bavarcev.

Jamal Musiala je poskrbel za vodstvo Bayerna. Foto: Reuters

Musiala pokvaril načrte gostiteljev

V sredo se je Bayern prvič v zadnjih treh letih uvrstil v osmino finala nemškega pokala z zmago v Augsburgu (2:5). Trener Hoffenheima Andre Breitenreiter si je ogledal tekmo in odločil se je za podobno taktiko. V uvodnih minutah je z agresivnim presingom po celotnem igrišču onemogočil nevarne akcije Bavarcev.

Gostitelji so zdržali le četrt ure. V 17. minuti je Joshua Kimmich iz kota poslal žogo v sredino kazenskega prostora, kjer jo je Leon Goretzka podaljšal na levo stran. Izjemni najstnik Jamal Musiala si jo je zaustavil s prsmi in jo z diagonalnim strelom z desno nogo poslal v mrežo.

Choupo-Moting v odlični formi

Hoffenheim je bil nato v podrejenem položaju in vratar Oliver Baumann je preprečil višji zaostanek. Nemočen je bil sedem minut pred odmorom. Choupo-Moting je na desni strani zaposlil Serga Gnabryja, ki je podal pred vrata, Choupo-Moting pa je z desno nogo zatresel mrežo s petih metrov.

V drugem polčasu je ritem igre precej padel. Po uri igre je vstopil Mane, ki je znova zapravil dve lepi priložnosti.

"Zelo sem zadovoljen s predstavo. V prvem polčasu bi lahko dosegli pet golov. V nadaljevanju smo igrali pametno. Tako igrajo zrele ekipe, ki vedo, kaj hočejo," je bil nasmejan Nagelsmann.

Jude Bellingham je pravi dargulj Borussie. Foto: Reuters

Stuttgart prejel lekcijo v Dortmundu

Borussia iz Dortmunda je prikazala najboljšo predstavo sezone in kar s 5:0 odpravila Stuttgart. Gostje so prišli zelo samozavestni, saj so odpravili Bochum s 4:1 in Arminio iz Bielefelda v pokalu kar s 6:0, a gostovanje na stadionu Westfalen je nekaj popolnoma drugega. To je moral priznati tudi začasni trener Michael Wimmer, ki je po dveh visokih zmagah prejemal številne pohvale in navijači so želeli, da bi postal kar glavni trener do konca sezone.

Jude Bellingham je že v 2. minuti zadel po podaji Niklasa Süleja in vsi načrti Stuttgarta so se sesuli. Visoki branilec Süle je nato v 13. minuti z volejem povišal na 2:0 po podaji Raphaela Guerreira s prostega strela. Giovanni Reyna je še pred odmorom odločil zmagovalca.

V drugem polčasu je odlični Bellingham zadel še drugič, natančen je bil z roba kazenskega prostora. Končni izid je postavil 17-letni Youssoufa Moukoko.

Leipzig po 0:3 do točke v Augsburgu

Augsburg je v 64. minuti vodil s 3:0 proti Leipzigu, potem pa je Iago prejel drugi rumeni karton. Rdeči biki so sijajno unovčili prednost igralca več in uspelo jim je izenačiti (3:3).

Andre Silva je v 72. minuti znižal z levo nogo, Christoper Nkunku je v 89. minuti zadel s prostega strela, v zadnji minuti rednega dela pa je izenačil rezervist Hugo Novoa. Kevin Kampl je začel tekmo in igral eno uro.

Generalka pred obračunom Lige prvakov z madridskim Realom ni bila popolnoma uspešna, a zadnje minute so lahko zelo velika spodbuda pred velikim obračunom v torek.

Zadnjeuvrščeni Bochum ugnal vodilni Union
Berlinski Union, vodilna ekipa Bundeslige, si je privoščila hud spodrsljaj. Bochum, ki je bil pred tem krogom zadnji na lestvici, je bil boljši z 2.1.

Bochum je do današnje tekme zbral vsega štiri točke in zmagal le enkrat, a se je tokrat izkazal z borbeno predstavo in trdno obrambo. Gostitelji so stavili na protinapade ter dvakrat premagali vratarja gostov. Najprej je zadel Philipp Hofmann, v drugem polčasu pa še Gerrit Holtmann. Berlinčani so sicer ob koncu močno pritisnili, toda dosegli le častni gol v sodnikovem dodatku, ko je bil uspešen Miloš Pantović, kar pa je bilo premalo za vsaj točko.