Maximilian Eggestein in soigralci so si z disciplinirano igro in nevarnimi protinapadi priigrali zaslužen remi v Münchnu. Foto: Reuters

Bavarci so nanizali 19 ligaških zmag zapored nad Bremenčani. Nazadnje sta se ekipi brez zmagovalca in tudi brez golov razšli 11. septembra 2010, v nadaljevanju pa so nogometaši Bayerna proti Werderju dosegli kar 43 golov, prejeli pa so jih le devet in osvojili vseh 57 točk.

Trener evropskih prvakov Hansi Flick je v zgoščenem urniku tekem skušal malce premešati postavo pred tekmami Lige prvakov. Zelo se je poznalo, da je manjkal poškodovani Joshua Kimmich, ki naj bi se vrnil na zelenice konec januarja. Leroy Sane in Serge Gnabry sta bila najprej na klopi, potem ko sta doživela polom nemške reprezentance v Sevilli (0:6).

Eggestein kronal odlično predstavo Bremenčanov
Po četrt ure igre je Joshua Sargent s štirih metrov preusmeril žogo proti vratom, Neuerju jo je uspelo odbiti. Do žoge je prišel Ludwig Augustinsson, njegov strel pa je z izjemno parado odbil Neuer.

Bayern je imel terensko premoč, a ni imel izrazitih priložnosti ob zgoščeni obrambi Bremenčanov. V sodnikovem dodatku prvega polčasa se je Sargent po podaji iz avta na desni strani otresel Javija Martineza in podal v sredino kazenskega prostora, kjer je Maximilian Eggestein z levico poslal žogo v malo mrežico.

Manuel Neuer je imel veliko dela. Izkazal se je z nekaj izjemnimi obrambami. Foto: Reuters

Coman z glavo unovčil podajo Goretzke
Takoj na začetku drugega polčasa je Milot Rashica stekel po levi strani sam proti vratom, Jerome Boateng pa je v zadnjem trenutku preprečil 0:2.

V 52. minuti se je Douglas Costa odločil za strel z 20 metrov, prečka pa je preprečila izenačenje. Leon Goretzka je v 62. minuti poslal natančen predložek z desne strani pred vrata, Kinglsey Coman pa je z glavo poslal žogo v mrežo.

Choupo-Moting zgrešil s treh metrov
Takoj po izenačenju je Flick v igro poslal tri adute – Saneja, Gnabryja in Eric-Maxima Choupa Motinga. Prav Choupo-Moting je imel na nogi tri točke v 84. minuti. S treh metrov mu je uspelo spraviti žogo čez vrata po podaji Saneja z leve strani.

Kazen bi lahko sledila tri minute pred koncem, ko so Bavarci napadli z vsemi močni. Sargent se je po protinapadu znašel sam pred Neuerjem, ki je odbil strel v bližnji kot.

Flick zelo nezadovoljen po tekmi
"Lani smo skušali s kombinatorno igro doseči uspeh, a smo se znašli pred izpadom v drugo ligo. Letos igramo disciplinirano, vseh 11 igralcev stoji za žogo. Vedno je nekaj posebnega premagati najboljšega vratarja na svetu," je bil zadovoljen Eggestein.

"Imeli smo nekaj priložnosti, a je bilo zelo težko ob zgoščeni obrambi Bremenčanov. Naredili smo veliko napako pri zadetku gostov. Seveda ne morem biti zadovoljen z igro," je povedal Flick.

Erling Haaland na olimpijskem stadionu v Berlinu v drugem polčasu zadel kar štirikrat. Foto: Reuters

Šov Haalanda v Berlinu
Na večernem srečanju je Hertha izgubila proti dortmundski Borussi z 2:5. Črno-rumeni za vodilnim Bayernom zaostajajo le še točko.

Na berlinskem olimpijskem stadionu so prvi polčas dobili gostitelji. Matheus Cunha je z izjemnim strelom z 20 metrov zatresel mrežo v 33. minuti.

Drugi polčas je Borussia začela udarno. Emre Can je z desne strani podal pred vrata in Erling Haaland je z bližine le še potisnil žogo v prazno mrežo. Norvežan je že v 49. minuti poskrbel za preobrat, ko je unovčil lepo podajo Juliana Brandta.

V 62. minuti je Marvin Plattenhardt zelo slabo podal žogo nazaj proti svojim vratom, Haaland jo je prestregel, preigral vratarja Alexandra Schwolowa in povišal na 1:3. Hat-trick čudeženega dečka v četrt ure!

Raphael Guerreiro je le še potrdil zmago Borussie v 70. minuti. Cunha je sicer zniža z bele točke 11 minut pred koncem, a je takoj po izvajanju sredine še četrtič zadel Haaland.

Youssoufa Moukoko velja za enega največjih talentov v Bundesligi. Od leta 2014 živi v Nemčiji, njegov oče je delal v Hamburgu že od leta 1990. V Dortmundu je idol najstnikov. Vodstvo kluba še ne dovoli intervjujev. Foto: Reuters

Moukoko najmlajši z nastopom v Bundesligi
Pet minut pred koncem je vstopil Youssoufa Moukoko. Kamerunec je v petek praznoval 16. rojstni dan, trener Lucien Favre pa mu je dal priložnost za igro, s čimer je postal najmlajši nogometaš, ki je zaigral v Bundesligi. Napadalec je bil razred zase v vseh mlajših kategorijah in ima podpisano pogodbo do 30. junija 2023. Pravi dragulj črno-rumenih, ki so sestavili močno ekipo za prihodnost.

Kampl z rdečimi biki odnesel točko iz Frankfurta
Kevin Kampl je odigral vseh 90 minut za Leipzig v Frankfurtu. Eintracht se je z rdečimi biki razšel z remijem (1:1). Frankfurt je povedel v 43. minuti z golom Aymena Barkoka, za Leipzig pa je izenačil Yussuf Poulsen v 57. minuti.

Trener Frankfurta Adi Hütter je presenetil s spremembo taktične postavitve in kar sedmimi novinci v prvi enajsterici v primerjavi s tekmo v Stuttgartu, na levi strani pa je prvič po poškodbi od prve minute zaigral Filip Kostić, ki je zelo poživil igro.

V prvem delu si je vsaka od ekip priigrala po dve izrazitejši priložnosti, Angelino je zadel celo vratnico, a se domača mreža ni zatresla. Več od igre je imel Leipzig. A gostje so so si privoščili veliko napako. Darilo Dayota Upamecana je izkoristil 22-letni Barkok in dosegel prvi gol po lanskem decembru.

Leipzig je napadal tudi po menjavi strani. V 57. minuti so bili gosti za svoj trud poplačani. Poulsen je izkoristil lepo podajo Angelina in izenačil.

Schalke 24 tekem zapored brez zmage
Nadaljuje se velika kriza Schalkeja, ki je z 0:2 izgubil proti Wolfsburgu. Ekipa iz Gelsenkirchna v Bundesligi ni dosegla zmage že na 24 tekmah. Počasi se klub bliža neslavnemu rekordu, ki ga ima iz sezone 1965/66 Tasmania Berlin – 31 tekem zapored brez zmage.