Bo Leverkusen v naslednjem mesecu in pol podvojil število klubskih lovorik? Foto: Reuters

Fortuna Düsseldorf ni bil dorasel nasprotnik vodilni ekipi Bundeslige. Leverkusen je povedel že v 7. minuti, ko je udaril Jeremie Frimpong. V 20. minuti je prednost podvojil Amine Adli, ki ga je v ogenj poslal Florian Wirtz. V 35. minuti sta se vlogi zamenjali: Adli je podal, Wirtz pa zadel. Končni izid je po uri igre z bele točke postavil 20-letni napadalec elfa Wirtz.

Dve lovoriki v 119 letih in zdaj dve v mesecu dni?

4:0 in gladka uvrstitev v veliki finale pokala Nemčije za Leverkusen, ki je doslej pokalno tekmovanje osvojil zgolj leta 1993, nakar je v letih 2002, 2009 in 2020 izgubil v finalu. Pokalna lovorika izpred 31 let je edina nemška lovorika kluba, ki je ob tem v 119 letih obstoja osvojil zgolj še pokal Uefe leta 1988.

Leverkusen je v zadnjih tridesetih letih postal sinonim dobro utečenega kluba, ki ne zmore osvajati naslovov. Po bolečih spodrsljajih spomladi leta 2002 se je kluba dokončno prijel vzdevek Neverkusen. Med letoma 1996 in 2011 je bil farmacevtski klub kar petkrat državni podprvak.

Pod vodstvom Xabija Alonsa je zdaj vse drugače: od boja za obstanek pred dobrim letom in pol do prepričljivega vodstva v nemškem prvenstvu, preboja v pokalni finale in napredovanje med osem najboljših v Evropski ligi.

35 zmag, 5 remijev, 115 doseženih golov in zgolj 31 prejetih zadetkov ter 17 nedotaknjenih mrež. Sanjska statistika sanjske sezone, kateri mora Bayer samo še postaviti piko na i. Foto: Reuters

Drugi finalist: rdeči vragi na robu izpada v tretjo ligo

Ob prednosti 13 točk pred Bayernom je prvi naslov nemškega prvaka resnično na dosegu roke lekarnarjev, nato bodo 25. maja v Berlinu tudi veliki favoriti pokalnega finala.

Na drugi strani bo namreč stal Kaiserslautern, ki je v torek z 2:0 slavil pri Saarbrücknu. Padli velikan nemškega nogometa, ustanovitelj enotne lige in štirikratni državni prvak, bo do takrat reševal svoj drugoligaški status. Trenutno so rdeči vragi šele 16. ekipa druge Bundeslige in bi jih v tem trenutku čakale dodatne kvalifikacije za obstanek. Kaiserslautern je sicer dvakratni pokalni prvak Nemčije, še petkrat pa je izgubil v finalu.