Zadovoljnejši so lahko pri madžarskem prvaku, saj se na povratno tekmo domov odpravljajo z remijem 1:1. Miha Blažič (desno) je za Ferencvaros odigral vso tekmo, Petar Stojanovič je za Dinamo odigral vso tekmo. Foto: EPA

Ob morebitni zmagi nad Rosenborgom se bodo nogometaši Maribora v zadnjem predkrogu za Ligo prvakov pomerili z boljšim iz dvoboja Dinamo – Ferencvaros.

Tekmo na stadionu Maksimir je hrvaški prvak odlično odprl, saj je v 7. minuti že proslavljal gol. Mislav Oršić je s peto podal Daniju Olmu na vrhu kazenskega prostora, ta je izpeljal odličen samostojni prodor, streljal je v desno stran gola.

V 60. minuti je madžarski prvak utišal Maksimir, zbralo se je 14.283 navijačev, ko je zadel David Siger. Po podaji v kazenski prostor z leve strani, je pritekel Tokmac Nguen, ki je streljal močno z okoli sedmih metrov, Dominik Livaković je ubranil strel, ampak žoga se je na njegovo žalost odbila do Sigerja, ki je z glavo zadel za 1:1. Dino Perić je sicer žogo izbil, a je pomožni sodnik ocenil, da je ta šla čez golovo črto.

Sledila je velika priložnost Dinama, ko je Izet Hajrović streljal z 10 metrov, zatresel pa je prečko.