Andrej Kramarić je odločil tekmo v Osijeku. Hrvati so v nedeljo na Wembleyju izgubili z Brazilijo (0:2). Foto: EPA
Nemčija
Nemški igralci pozdravljajo navijače po koncu tekme v Leverkusnu. Nemčija bo uvodno tekmo na prvenstvu odigrala 17. junija, ko se bo pomerila z Mehiko. Foto: Reuters

Prvi polčas v Osijeku se je končal brez golov. V 48. minuti pa vodstvo Senegalcev. Alfred N'Diaye je poslal izjemno globinsko žogo v kazenski prostor, kamor je vtekel Ismaila Sarr, ki je žogo mojstrsko sprejel, nato pa jo z levico poslal mimo vratarja Danijela Subašića. Zamudil je Domagoj Vida.

Hrvaška je izenačila v 63. minuti. Ivan Perišić je izvajal prosti strel s približno 25 metrov, žoga je v živem zidu zadela enega od Senegalcev, močno spremenila smer in končala za hrbtom vratarja Abdoulaya Dialla.

Kramarić zabil v protinapadu
Hrvati so akcijo za zmago izpeljali v 78. minuti. V protinapadu je Andrej Kramarić na levi strani kazenskega prostora najprej ustrelil z desnico, a je senegalska obramba blokirala žogo, ki se je nato spet odbila do Kramarića, ta pa jo je z levico diagonalno pospravil v malo mrežico Dialle. Hrvaška je imela rahlo terensko premoč. Posest žoge 63:37, streli 13:10, streli v okvir vrat 3:2.

Hrvati bodo v prvi tekmi na svetovnem prvenstvu 16. junija v Kaliningradu igrali z Nigerijo.

Nemci strli Savdijce le z 2:1
Svetovni prvaki Nemci so v zadnjem testu pred potjo v Rusijo v Leverkusnu ugnali Savdsko Arabijo z 2:1. Nemčija je ob polčasu po golu Tima Wernerja (zadel je pod prečko po podaji Marca reusa) in avtogolu Omarja Havsavija vodila z 2:0. Savdijci so znižali v 84. minuti. Marc-Andre ter Stegen je najprej ubranil enajstmetrovko Mohamedu Al Sahlaviju, a je bil na pravem mestu Taisir Al Jasim, ki je žogo poslal v mrežo. Statistika: posest žoge 58:42, streli 14:11, v okvir vrat 7:4 - vse za Nemčijo.

Na preostalih petkovih tekmah je Iran z 1:0 ugnal Litvo, Švica z 2:0 Japonsko, medtem ko se je srečanje med Poljsko in Čilom končalo z remijem (2:2).