Sergio Agüero je zapustil zelenico Camp Noua štiri minute pred koncem prvega polčasa tekme proti Alavesu. Soigralci so bili zelo zaskrbljeni. Brez Argentinca so osvojili le točko (1:1). Foto: EPA

Podrobnejši pregledi, ki jih je opravil dr. Josep Brugada, so pokazala, da bo potrebno daljše zdravljenje. V najboljšem primeru se bo lahko na zelenice vrnil februarja, v tem času pa bodo pri Barceloni in v njeni zdravniški ekipi pozorno spremljali njegovo zdravstveno stanje.

"Dobro se počutim in sem pripravljen na zdravljenje. Zahvaljujem se za številne dobre želje in podporo, čutim, da je moje srce postalo močnejše," je na Twitterju zapisal Argentinec.

33-letni napadalec je poleti prišel na Camp Nouu, potem ko je pustil neizbrisen pečat v desetih letih pri Manchester Cityju. Navijači sinjemodrih ne bodo nikoli pozabili njegovega zadetka v 94. minuti v zadnjem krogu Premier lige 13. maja 2012 za prvi naslov prvaka po letu 1968.

Agüero je moral na začetku sezone počivati dva meseca in pol, saj si je poškodoval mišico na desni nogi. V španskem prvenstvu je zaigral le na štirih tekmah. Edini zadetek je dosegel na el clasicu 24. oktobra, ko je Barcelona izgubila proti madridskemu Realu z 1:2.

Barcelona ima veliko težav in ta novica je prišla v zelo neprimernem trenutku. V španskem prvenstvu je po tretjini odigranih tekem na skromnem devetem mestu, v Ligi prvakov pa se bo morala še pošteno potruditi za drugo mesto v skupini E, potem ko je izgubila proti Bayernu in Benfici z 0:3.