Marco Asensio je blestel na stadionu Alfreda di Stefana. Foto: Reuters

Gostje iz Viga so pod taktirko novega trenerja Eduarda Coudeta doživeli prvi poraz. Pred tem so nanizali šest zmag in en remi.

Madridčani so odlično odprli srečanje na stadionu Alfreda di Stefana. V 6. minuti je Marco Asensio z leve strani poslal natančen predložek na daljšo vratnico, Lucas Vazquez pa je z glavo zatresel mrežo. Celta je imela 60-odstotno posest žoge, a pred vrati Reala je bila brez idej.

Odločitev je padla v 53. minuti, ko je Luka Modrić prišel do žoge na polovici gostov. Zaposlil je Vazqueza, ki je našel Asensia. Napadalec je z levico ukanil Rubena Blanca.

Mestni derbi v Sevilli brez zmagovalca
Če v prvih 45 minutah najbolj vročega derbija v Španiji sploh ni bilo strelov v okvir vrat, je nadaljevanje prineslo hitro vodstvo Seville in dve najstrožji kazni Betisa, ki pa je izkoristil le prvo, s čimer se je seviljski obračun končal z 1:1.

Pri izidu 1:1 je sodnik Carlos del Cerro po ogledu videoposnetka ocenil, da je bil Nabil Fekir nepravilno zaustavljen v kazenskem prostoru Seville. K strelu z bele točke je v 75. minuti pristopil sam Francoz in znova se je potrdilo znano nepisano pravilo. Bržkone zmagovitega gola za zeleno-bele ni bilo, saj se je s parado izkazal gostujoči čuvaj mreže Bono (Yassine Bounou).

Betis je prevladoval, a ni zmogel premagati Seville, ki se standardno bori za mesta v Ligi prvakov, medtem ko so mestni tekmeci letos v zlati sredini La lige. Foto: EPA

Ob prvi 11-m Canales ukanil Bona
Maročan kanadskega rodu je bil nasprotno ob prvi enajstmetrovki Betisa v 53. minuti daleč od uspeha, saj ga je Sergio Canales poslal v napačno smer – desno, medtem ko je desetica stresla levi kot Bonovih vrat. A pri drugi 11-m je namesto zanesljivega Canalesa prednost dobil Fekir ...

Betis je bil veliko podjetnejši, a izjemno nenatančen, skupaj je poskušal s kar 16 streli, na drugi strani je Sevilla pripravila šest poskusov strelov, pri strelih v okvir vrat pa je bilo razmerje vsega 3:2 za gostitelje, od česar sta bila dva Betisova strela z bele točke.

Sevilla je sicer povedla v 3. minuti nadaljevanja, ko je Youssef En Nesyri po prodoru po levi strani ob dobrem pregledu nad igro na vrhu kazenskega prostora našel osamljenega Susa, ki je matiral veterana Claudia Brava za 0:1.