Jan Oblak je še 180 minut oddaljen od prvega naslova španskega prvaka. V nedeljo bo Atletico gostil Osasuno, ki si je že zagotovila obstanek. Precej težje bo gostovanje v Valladolidu. Foto: Reuters

Glavni tekmec v boju za naslov, madridski Real, bo v četrtek gostoval v Granadi, Barcelona pa je že v torek le remizirala z Levantejem (3:3) in zaostaja štiri točke. Predzadnji krog bo na sporedu v nedeljo ob 18.30, zadnji pa v nedeljo, 23. maja.

Atletico blestel v prvem polčasu
Izbranci Diega Simeoneja so močno pritisnili v uvodne četrt ure. Marcos Llorente je v kazenskem prostoru zaposlil Yannicka Carrasca, ki je mojstrsko ustavil žogo in jo s konico nogometnega čevlja poslal med nogama vratarja Alexa Remira v mrežo. To je bil šesti zadetek Belgijca v tem prvenstvu.

Yannick Carrasco je načel mrežo Sociedada. Foto: Reuters

V 28. minuti je Luis Suarez prodrl v kazenski prostor in na desni strani napel Angela Correo, ki je z diagonalnim strelom povečal prednost na 2:0. Oblak je moral posredovati v 31. minuti, ko je s 14 metrov poskusil napadalec Alexander Isak.

Rezervist Zubeldia kronal pritisk Baskov
Trener Baskov Imanol Alguacil Barrenetxea je na začetku drugega polčasa opravil tri menjave. Vstopili so Jon Bautista, Roberto Lopez in Jon Pacheco, ki je debitiral v La Ligi.

Gostje so bili vse nevarnejši. Drzen poskus Portuja v 67. minuti je odbil Oblak. V 77. minuti je imel Suarez veliko priložnost za 3:0, a je z roba kazenskega prostora malce zgrešil vrata.
Deset minut pred koncem je Portu zadel vratnico, v gneči pred Oblakom pa nobeden izmed Baskov ni prišel do strela iz bližine. Atletico se je panično branil in v 83. minuti prejel zadetek. Po podaji iz kota je žoga švignila mimo vseh branilcev, Igor Zubeldia, ki je vstopil v 69. minuti, pa jo je s petih metrov zlahka poslal v mrežo.

Vse do 93. minute je bilo napeto na stadionu Wanda Metropolitano, nato pa si je Simeone pošteno oddahnil. Veselil se je kot bi napredoval v Ligi prvakov.

Angel Corra je povečal prednost na 2:0 po lepi akciji Luisa Suareza. Foto: Reuters

Sevilla ugnala Valencio
Že pred tem so nogometaši Seville premagali Valencio z 1:0 in se približali prvi trojici z lestvice. Andaluzijcem je zmago zagotovil Youssef En Nesyri, ki je zadel v 67. minuti.

Xavi utišal govorice o prihodu v Barcelono
Nekdanji vezist Barcelone Xavi Hernandez je podaljšal pogodbo s katarskim Al Saddom do leta 2023. S tem je končal namigovanja, da bo po koncu sezone prevzel krmilo Barcelone.
Xavi se je omenjal kot možni naslednik Ronalda Koemana, vendar je takšna ugibanja zanikal.

"Z Al Saddom imam pogodbo za dve sezoni in spoštujem to pogodbo ter spoštujem tudi uradne metode pogajanj med vsemi stranmi. Skupaj smo dosegli veliko, dosegali zadetke, zmagali na tekmah in skupaj osvajali lovorike. Vsi smo zelo ponosni na ta uspeh. Tovrstna podpora je najboljše, kar lahko dobi kateri koli trener. Imam vse, kar bi si lahko želel, in ponosen sem, da bom še dve sezoni sodeloval z Al Saddom," je poudaril Xavi.

Z Al Saddom je letos osvojil dvojno krono, naslov državnega prvaka in pokalnega prvaka.